Akciové tipy

13 akciových tipů od analytických es z Wall Street 13 akciových tipů od analytických es z Wall Street

Americké akcie jsou na maximech, na burzách je ale stále spousta zajímavých investičních příležitostí. Jaké tituly se aktuálně líbí předním analytikům z Wall Street?

Tyto dividendové akcie byste měli brát všemi deseti! Tyto dividendové akcie byste měli brát všemi deseti!

Když chce dnes někdo dosáhnout alespoň na nějaký investiční výnos, musí se porozhlédnout po rizikovějších nástrojích, jako jsou například akcie. Z nich vyčnívají cenné papíry firem, které vyplácejí dividendy, protože právě ty investorům mohou zajistit pravidelný příjem. Následujících devět firem může v prostředí nízkých sazeb v investičním portfoliu velice dobře nahradit státní dluhopisy.

Největší americké akciové hvězdy a propadáky letošního roku Největší americké akciové hvězdy a propadáky letošního roku

Je libo zhodnocení ve stovkách procent? není to nemožné, jen musíte mít opravdu šťastnou ruku. Letos se to stalo investorům, kteří věřili v oživení na komoditním trhu, ale i některým hráčům v jiných sektorech. A když mámě vítěze, nemůžeme vynechat ani poražené. V obou seznamech najdete pár zvučných jmen.

5 akcií, které musíte koupit. Jen počkejte na lepší ceny 5 akcií, které musíte koupit. Jen počkejte na lepší ceny

Někdy může být i nákup akcií velice dobré společnosti špatnou investicí, a sice tehdy, když jde o obchod za přemrštěnou cenu. Na trzích je nyní dostatek firem, které mohou být v dlouhodobém horizontu zajímavou a výdělečnou investicí, ale více než kdy jindy je u nich potřeba trpělivě počkat na správný okamžik.

Co dělat, když je akciový trh jako na houpačce? Nic! Co dělat, když je akciový trh jako na houpačce? Nic!

Akciové trhy v USA sice v posledních dnech překonávají historická maxima, tempo růstu cen je ale již déle než rok velice nízké. V investorech kolísající trh vyvolává nejistotu a mnohdy i rozčarování. Jediným lékem na podobné tržní "nevolnosti" jsou trpělivost a chladná hlava. Jako vždy.

Které evropské akcie zařadit do portfolia po britském referendu? Odpovědí jsou dividendy a kvalita Které evropské akcie zařadit do portfolia po britském referendu? Odpovědí jsou dividendy a kvalita

Pokles trhů po zveřejnění výsledku britského referenda nabídl možnost atraktivního zhodnocení evropských akcií. Politické události podobného typu obvykle mívají na firmy pouze okrajový vliv. Pokračující volatilita ale nadále nabízí investorům nákupy akcií kvalitních firem se slevou, říká Paras Anand, který se ve Fidelity International zaměřuje na evropské akcie.

6 dividendových akcií nejen na současné divoké období 6 dividendových akcií nejen na současné divoké období

V britském referendu zvítězili zastánci opuštění Evropské unie. To přineslo na trhy zvýšenou volatilitu a nervozitu ohledně budoucího vývoje. Zda na trzích zavládne opět klid, bude do jisté míry záviset i na postoji centrálních bank. Lze očekávat, že budou trhy zásobovat dodatečnou likviditou, se zpřísňováním měnových podmínek pospíchat nebudou. To s sebou ponese tlak na výnosy státních dluhopisů a tržní úrokové sazby. Již tak dlouhé období nízkých úrokových sazeb bude zřejmě ještě delší. O to zajímavější alternativou mohou proto být akcie velkých firem, které nabízejí stabilní nebo rostoucí dividendy.

Toto jsou aktuálně nejvíce přeprodané akcie z indexu S&P 500
Ze seznamu zaujme třeba společnost MasterCard.
Petr Zajíc (Pioneer Investments): Brexit a výhody akciových investorů Petr Zajíc (Pioneer Investments): Brexit a výhody akciových investorů

Reakce světových trhů na rozhodnutí britských voličů v referendu o budoucnosti země v Evropské unii byla bouřlivá. Petr Zajíc z Pioneer Investments Austria si ale všímá výhod investic do akcií v porovnání s jinými typy aktiv. Je čas na defenzivní, dividendové sázky? Nejen o tom hovořil zkušený portfoliomanažer v pořadu Investice ZET.

Akciové zajištění proti brexitu Akciové zajištění proti brexitu

Když v ulicích teče krev, nakupujte. Po oznámení výsledků britského referenda o budoucnosti země v EU (tedy nakonec mimo ni) světové trhy opravdu začaly rudnout. O zajímavé nákupy tak aktuálně není nouze, a to nemusíte být fanoušky přefouknutého trhu s dluhopisy, zlata ani měn jako dolar nebo jen.