Akciové tipy

KONTEXT: Indická střední třída, to je síla aneb Na velikosti záleží KONTEXT: Indická střední třída, to je síla aneb Na velikosti záleží

Indická ekonomika by i letos mírou růstu měla překonat tu čínskou. Dillí původně předpovědělo meziroční posílení kolem 7,5 %, nově mluví až o 8 %. Tahouny mají být investice do infrastruktury a stále početnější střední třída. Právě na zvyšující se koupěschopnost a koupěchtivost indických domácností ve velkém sázejí manažeři globálních fondů, což mi potvrdil i Paul Milon z BNP Paribas Investment Partners. Toto je jeho recept na (indický) úspěch.

Okénko tradera: Klíčové cenové úrovně akcií společnosti Alphabet Okénko tradera: Klíčové cenové úrovně akcií společnosti Alphabet

Alphabet se pere se slábnoucím Applem o pozici největší společnosti na americkém akciovém trhu. Jaký potenciál mají akcie majitele Googlu?

Zajímavé dividendy za málo peněz? Tady je máte! Zajímavé dividendy za málo peněz? Tady je máte!

Akcie sice od poloviny února opět vypadají v kondici, ale k jistotě a dobré náladě mají daleko. Investoři stále počítají s možností, že se trend nadobro stočí "na jih". V takových případech je dobré mít v záloze několik pozic, které na poklesy trhů nebudou reagovat přehnaně a budou nabízet výnos i v době propadů.

Chcete v květnu prodávat? Dejte si pozor na tyto akcie Chcete v květnu prodávat? Dejte si pozor na tyto akcie

Dosahovat zisků v současném prostředí nízkých výnosů lze podle mínění řady investorů a obchodníků pouze při podstoupení rizika spekulaci na spojeného s akciemi. O to větší dilema je to v létě, kdy výkonnost akcií tradičně klesá. Pokud hledáte spekulaci na nejbližší týdny, inspirujte se uvedenými nákupními i prodejními tipy.

Okénko tradera: Klíčové cenové úrovně akcií společnosti Apple Okénko tradera: Klíčové cenové úrovně akcií společnosti Apple

Akcie Applu se v poslední době zajímavě rozhoupaly a mají za sebou nejdelší šňůru denních poklesů za 18 let. Firma nedávno oznámila hospodářské výsledky, které potvrdily očekávaný pokles prodejů, byť byly lepší, než analytici odhadovali. Je propad akcií výrobce iPhonů jen výsledkem paniky, nebo titul směřuje do hlubší korekce?

Société Générale: Čas na nákup evropských bankovních akcií je tady! Société Générale: Čas na nákup evropských bankovních akcií je tady!

S ústupem deflačních obav v Evropě je dobrý čas kupovat banky, tvrdí Société Générale.

Tolerance k LGBT poráží trhy Tolerance k LGBT poráží trhy

Že je diverzifikace důležitá, ví každý. Ale že k nadvýnosu může dopomoci i tolerance společností k lidem s menšinovým sexuálním zaměřením a menšinovou sexuální či genderovou identitou, je novinka. Credit Suisse je o tom ale přesvědčena.

Okénko tradera: Klíčové cenové úrovně akcií Tesla Motors Okénko tradera: Klíčové cenové úrovně akcií Tesla Motors

Akcie společnosti Tesla Motors nedávno ztratily růstové momentum a zkorigovaly níže. Aktuálně probíhá konsolidace a váhavé obchodování. Kam se titul vydá?

Těžký život s akciemi, které nelze standardně ocenit aneb Tesla Motors ve světle teorie Těžký život s akciemi, které nelze standardně ocenit aneb Tesla Motors ve světle teorie

Společnost Tesla patří mezi nejzajímavější společnosti současnosti, pro investory je ale zároveň velice kontroverzní. O její auta je enormní zájem, ale firma je v rekordní ztrátě. Letos akcie společnosti nejprve ztratily 35 %, aby za dva měsíce posílily o 80 %. Na nudu si tedy investoři sledující tento titul určitě ztěžovat nemohou.

Hledáte spekulaci? Zkuste v dalších týdnech tyto akcie Hledáte spekulaci? Zkuste v dalších týdnech tyto akcie

Které akcie na americkém trhu nejvýrazněji reagují na oznámení hospodářských výsledků? Výjimkou nejsou pohyby o deset a více procent za den. Kdo se bojí, nesmí do lesa, takže hurá do rozbouřených vod výsledkové sezóny!