Akciové tipy

V hledáčku investičního makléře: Apple je o deset procent levnější než loni V hledáčku investičního makléře: Apple je o deset procent levnější než loni

Akcie společnosti Apple zažívají v posledních měsících velice volatilní obchodování. Naposledy podobně silné propady zažily na přelomu let 2012 a 2013, kdy se akcie Applu (po přepočítání zohledňujícím pozdější split) propadly ze 100 dolarů na 55 dolarů. Letošní jízda zatím není tak dramatická, i tak se ale Apple oproti květnu 2015 obchoduje s 10% diskontem.

Toto je nejlepší akcie pro příštích deset let Toto je nejlepší akcie pro příštích deset let

Většině investorů je v současnosti doporučováno investovat pravidelně do vybraného akciového indexu, což se ukazuje jako ideální volba pro nejistá období a dlouhý investiční horizont. Co byste si ale vybrali, kdybyste měli možnost si vybrat pouze jednu akcii na deset, případně dvacet let?

KONTEXT: Indická střední třída, to je síla aneb Na velikosti záleží KONTEXT: Indická střední třída, to je síla aneb Na velikosti záleží

Indická ekonomika by i letos mírou růstu měla překonat tu čínskou. Dillí původně předpovědělo meziroční posílení kolem 7,5 %, nově mluví až o 8 %. Tahouny mají být investice do infrastruktury a stále početnější střední třída. Právě na zvyšující se koupěschopnost a koupěchtivost indických domácností ve velkém sázejí manažeři globálních fondů, což mi potvrdil i Paul Milon z BNP Paribas Investment Partners. Toto je jeho recept na (indický) úspěch.

Okénko tradera: Klíčové cenové úrovně akcií společnosti Alphabet Okénko tradera: Klíčové cenové úrovně akcií společnosti Alphabet

Alphabet se pere se slábnoucím Applem o pozici největší společnosti na americkém akciovém trhu. Jaký potenciál mají akcie majitele Googlu?

Zajímavé dividendy za málo peněz? Tady je máte! Zajímavé dividendy za málo peněz? Tady je máte!

Akcie sice od poloviny února opět vypadají v kondici, ale k jistotě a dobré náladě mají daleko. Investoři stále počítají s možností, že se trend nadobro stočí "na jih". V takových případech je dobré mít v záloze několik pozic, které na poklesy trhů nebudou reagovat přehnaně a budou nabízet výnos i v době propadů.

Chcete v květnu prodávat? Dejte si pozor na tyto akcie Chcete v květnu prodávat? Dejte si pozor na tyto akcie

Dosahovat zisků v současném prostředí nízkých výnosů lze podle mínění řady investorů a obchodníků pouze při podstoupení rizika spekulaci na spojeného s akciemi. O to větší dilema je to v létě, kdy výkonnost akcií tradičně klesá. Pokud hledáte spekulaci na nejbližší týdny, inspirujte se uvedenými nákupními i prodejními tipy.

Okénko tradera: Klíčové cenové úrovně akcií společnosti Apple Okénko tradera: Klíčové cenové úrovně akcií společnosti Apple

Akcie Applu se v poslední době zajímavě rozhoupaly a mají za sebou nejdelší šňůru denních poklesů za 18 let. Firma nedávno oznámila hospodářské výsledky, které potvrdily očekávaný pokles prodejů, byť byly lepší, než analytici odhadovali. Je propad akcií výrobce iPhonů jen výsledkem paniky, nebo titul směřuje do hlubší korekce?

Société Générale: Čas na nákup evropských bankovních akcií je tady! Société Générale: Čas na nákup evropských bankovních akcií je tady!

S ústupem deflačních obav v Evropě je dobrý čas kupovat banky, tvrdí Société Générale.

Tolerance k LGBT poráží trhy Tolerance k LGBT poráží trhy

Že je diverzifikace důležitá, ví každý. Ale že k nadvýnosu může dopomoci i tolerance společností k lidem s menšinovým sexuálním zaměřením a menšinovou sexuální či genderovou identitou, je novinka. Credit Suisse je o tom ale přesvědčena.