Akciové tipy

Dva akciové tipy na rok 2016: Jak se jim zatím daří? Dva akciové tipy na rok 2016: Jak se jim zatím daří?

Na lednovém Investičním fóru jsme se spojili s investičním specialistou z BNP Paribas Investment Partners Ericem McLaughlinem. Ten hostům fóra nabídl dva konkrétní akciové tipy na letošní rok. Jak se jim zatím daří?

Přehled investičních tipů z vídeňské burzy od muže, který tomuto trhu rozumí Přehled investičních tipů z vídeňské burzy od muže, který tomuto trhu rozumí

Henning Esskuchen, hlavní akciový analytik Erste Group, na Investičním fóru nabídl tipy na akcie firem, které jsou podle něj na vídeňské burze nejzajímavější.

8 akcií, se kterými si koupíte růstový příběh 8 akcií, se kterými si koupíte růstový příběh

Růstové tituly nejsou nic pro investory vyhledávající podhodnocené firmy nebo zajímavou dividendu, své fanoušky si ale vždy najdou. Když se k tomu přičtou nedávné propady na všech trzích, mohou být podobné typy společností zajímavou volbou pro investory hledající růst a akceptující vyšší riziko a možnou volatilitu.

Akciový tip: ​​​Akcie výrobců větrných elektráren loni lámaly rekordy, větrná energie také
Loňský rok byl pro výrobce větrných elektráren veleúspěšný. V roce 2015 se nainstalovalo o 30 % více zdrojů větrné energie než o rok dříve. Výrazné zisky si připsaly i akcie výrobců větrných elektráren.

Zdroj: Green Victory Capital

Co by nyní mělo být v hledáčku dividendového investora? Co by nyní mělo být v hledáčku dividendového investora?

Dividendové tituly jsou u investorů velice oblíbené. Na jaké trhy by se jako dividendový investor soustředil Tomáš Kálal ze společnosti Conseq Investment Management?

10 blue chips s hromadami hotovosti na účtech 10 blue chips s hromadami hotovosti na účtech

Hotovost na účtu znamená pro firmu flexibilitu. Co všechno mohou společnosti s bohatými hotovostními rezervami dělat a které světové firmy jsou na tom nejlépe? Nad tím se zamýšlí šéf PDL Capital Lawrence Meyers.

Na jaké "černé koně" ukázali dva investiční experti? Na jaké "černé koně" ukázali dva investiční experti?

Kam by vložili alespoň část svých vlastních úspor Tomáš Kálal z Consequ a Štěpán Uherík z Chytrého Honzy? Právě na to se jich na nedávném Investičním večeru zeptal Roman Chlupatý. A oba experti se opravdu nedrželi při zdi.

Esskuchen (Erste): V regionu střední a východní Evropy věříme titulům s cyklickou složkou, Česko zůstává defenzivní dividendovou jistotou Esskuchen (Erste): V regionu střední a východní Evropy věříme titulům s cyklickou složkou, Česko zůstává defenzivní dividendovou jistotou

Trhy ve střední a východní Evropě jsou často házeny do jednoho pytle. Henning Esskuchen, hlavní akciový analytik Erste Group, na Investičním fóru nabídl pohled pod pokličku regionu.

Dividendové hvězdy indexu Dow, akciové tipy na březen a šestina roku za námi Dividendové hvězdy indexu Dow, akciové tipy na březen a šestina roku za námi

Začíná březen a akcie mají od začátku roku stále co napravovat. Nebude proto na škodu malé ohlédnutí a porozhlédnutí.