Akciový trh

Ukradnou si pasivní fondy nejpopulárnější akciový index? Ukradnou si pasivní fondy nejpopulárnější akciový index?

Pasivní investování bylo ještě před několika lety okrajovou záležitostí. Dnes se z něj stává dominantní způsob zhodnocování peněz. Potvrzuje to i poslední průzkum Goldman Sachs.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Co letos čekat od světových akcií podle expertů z Franklin Templeton Investments? SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Co letos čekat od světových akcií podle expertů z Franklin Templeton Investments?

Akciová rally, která přišla po listopadových prezidentských volbách v USA, na začátku letošního roku výrazně zbrzdila. Mají se investoři obávat, že po prudkém růstu cen akcií v zámoří přijde stejně strmý propad? A jak se zvýšená politická nejistota ve světě a další faktory promítnou do cen akcií na dalších rozvinutých a rozvíjejících se trzích?

Maňák (BNP): V USA lze stále najít atraktivní akciové sektory, z mladých trhů favorizujeme jihovýchodní Asii Maňák (BNP): V USA lze stále najít atraktivní akciové sektory, z mladých trhů favorizujeme jihovýchodní Asii

Akcie ve Spojených státech se obchodují zhruba 15 % nad mediánem ocenění od roku 1984, a proto je potřeba v letošním roce vybírat spíše růstové sektory, protože ty konzervativnější jsou již výrazně nadhodnocené. Ve vysílání pořadu Investice ZET to uvedl obchodní ředitel BNP Paribas Investment Partners Jan Maňák.

5 přehlížených akciových tipů na rok 2017 5 přehlížených akciových tipů na rok 2017

V roce 2017 bude vývoj akciových trhů a cen jednotlivých titulů hodně záviset na tom, jak investoři stráví uvedení Donalda Trumpa do úřadu amerického prezidenta, respektive které z jeho slibů nakonec dojdou svého naplnění. Některé akcie každopádně mohou překvapit.

Několik tržních "nej" roku 2016 Několik tržních "nej" roku 2016

Rok 2016 je za námi. Připomeňme si několik statistik, zajímavostí a kuriozit, kterých jsme v uplynulých 12 měsících byli svědky.

Toto jsou akcie, které by měly nejlépe odolávat rostoucím sazbám Toto jsou akcie, které by měly nejlépe odolávat rostoucím sazbám

Americká centrální banka plánuje letos několikrát zvednout základní úrokovou sazbu. I přes mnoho optimistických předpovědí jde společně se silným dolarem (ty věci samozřejmě souvisejí) o jedno z největších rizik ovlivňujících akciový trh. Ne všechny tituly ale musejí jít s davem.

Mezi podílovými fondy v ČR loni vydělávaly hlavně ty akciové
Mezi podílovými fondy nabízenými v České republice loni vydělaly nejvíce ty akciové, které si v průměru připsaly výnos téměř 7 %. Solidně si vedly i dluhopisové fondy, které si v průměru polepšily o zhruba čtyři procenta. Konzervativní fondy peněžního trhu byly v průměru na nule.

Zdroj: ČTK

Roční akciová bilance: Konec dobrý, ne všechno dobré
Akciové trhy letos vesměs rostly, americké indexy se v závěru roku dokonce dostaly na nová historická maxima. Většina z nejvýkonnějších akciových trhů patří mezi rozvíjející se, například ty v Peru, Rusku či Brazílii. Výjimkou mezi letošními premianty jsou Norsko a Kanada. České akcie jako jedny z mála ztratily.

Zdroj: ČTK

Jak chtějí v roce 2017 investovat finanční poradci a co si z toho (ne)vzít Jak chtějí v roce 2017 investovat finanční poradci a co si z toho (ne)vzít

Společnost State Street Global Advisors se koncem letošního roku zeptala zhruba 800 amerických finančních poradců, jak hodlají alokovat peníze do jednotlivých typů investic v roce 2017. Je krásné, když grafy promluví.