Alkohol a drogy

Pivovar Zubr po zavedení EET přišel o dvě desítky restaurací
Vedení přerovského Pivovaru Zubr se letos kvůli zavedení elektronické evidence tržeb (EET) i chystanému zákazu kouření v pohostinstvích obává úbytku odběratelů z řad provozovatelů restaurací. Od prosincového zavedení EET pivovar zatím přišel zhruba o 25 provozoven, řekl ČTK ředitel pivovaru Tomáš Pluháček.

Zdroj: ČTK

Stock Spirits v druhé polovině loňského roku hospodařila v souladu s očekáváním
Hospodaření likérky Stock Spirits se v druhém pololetí roku 2016 vyvíjelo v souladu s očekáváním firmy. Likérka informovala, že její cash flow bylo v celém loňském roce silné. Ke konci prosince činil čistý dluh společnosti zhruba 60 milionů eur, o rok dříve to bylo 57,2 milionu eur a na konci prvního loňského pololetí 58 milionů eur.

Zdroj: Stock Spirits

Putin kvůli otravám metanolem v Irkutsku nařídil vládě zahýbat s daněmi
Ruský prezident Vladimir Putin zareagoval na masovou otravu metanolem v Irkutsku návrhem snížit zdanění vodky a současně uvalit vyšší daně na medicínské, kosmetické a čisticí prostředky s obsahem lihu, které díky nízké ceně představují pro chudé Rusy lákavou alternativu k ustavičně zdražovaným lihovinám.

Zdroj: ČTK

Japonský pivovar Asahi se dohodl na převzetí Plzeňského Prazdroje. Co to znamená pro český pivní trh? Japonský pivovar Asahi se dohodl na převzetí Plzeňského Prazdroje. Co to znamená pro český pivní trh?

Plzeňský Prazdroj, největší pivovarnická skupina v České republice, má na tuzemském pivním trhu díky portfoliu značek, mezi které patří Pilsner Urquell, Velkopopovický kozel nebo Gambrinus, dominantní pozici. Ovlivní nějak tuto skutečnost a český pivní trh jako celek akvizice Plzeňského Prazdroje japonskou pivovarnickou skupinou Asahi? Zeptali jsme se analytika Radka Nováka z EU Office České spořitelny.

Pernod Ricard se vrací na americký trh whisky
Druhý největší výrobce alkoholických nápojů na světě Pernod Ricard převezme většinu ve firmě Smooth Ambler Spirit. Francouzská likérka se tak vrací na americký trh s whisky, který opustila v roce 2009.

Zdroj: ČTK

Stock Spirits pokračuje ve snaze o průnik do segmentu prémiových lihovin
Výrobce alkoholických nápojů Stock Spirits Group zavádí prémiovou verzi populárního bylinného likéru Fernet. Společnost se tím snaží posílit pozici v segmentu prémiových lihovin.

Zdroj: Komerční banka

Zisk výrobce likérů Rémy Cointreau stoupl díky USA a Číně
Francouzská nápojová skupina Rémy Cointreau vykázala za první finanční pololetí končící v září sedmiprocentní nárůst provozního zisku na 123,9 milionu eur. Firma to oznámila na svém webu. Likérka profitovala ze zvýšeného zájmu o svůj koňak v Číně a o prémiové značky na klíčovém trhu ve Spojených státech.

Zdroj: ČTK

Česká spořitelna zvýšila cílovou cenu akcií likérky Stock Spirits, vyzdvihuje stabilizaci situace na polském trhu
Česká spořitelna potvrdila investiční doporučení na akcie likérky Stock Spirits na stupni "akumulovat", jejich roční cílovou cenu ale zvýšila z 54 Kč na 58 Kč. Vysvětluje to stabilizací tržního podílu podniku v Polsku a snižováním provozních nákladů.

Zdroj: Česká spořitelna

Luis Amaral znovu kritizoval vedení likérky Stock Spirits
Společnost Western Gate Investments, která je největším akcionářem likérky Stock Spirits, se po pětiměsíční pauze znovu pustila do výrobce alkoholických nápojů. Konkrétně kritizovala údajně slabé vedení podniku.

Zdroj: Komerční banka

Stock Spirits koupila od společnosti Bohemia Sekt tři značky tvrdého alkoholu
Likérka Stock Spirits oznámila, že od českého producenta vín Bohemia Sekt koupila tři značky tvrdého alkoholu. Konkrétně jde o značky Pražská vodka, Nordic Ice a gin Dynybyl. Hodnota transakce je 135 milionů Kč. Stock Spirits Group v České republice vlastní likérku Stock Plzeň-Božkov.