Alkohol a drogy

Největší světový výrobce tequily Jose Cuervo vstoupil na burzu
Mexická nápojová skupina Jose Cuervo, která je největším výrobcem tequily na světě, získala v rámci primární veřejné nabídky (IPO) akcií 18,64 miliardy pesos (23,1 miliardy Kč). Firma loni plán dvakrát odložila v reakci na vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Po jeho zvolení prudce klesl kurz pesa, což plány značně zkomplikovalo.

Zdroj: ČTK

Výrobce tequily Jose Cuervo chce na burze získat 700 milionů USD
Mexická nápojová skupina Jose Cuervo, která je největším výrobcem tequily na světě, chce vstupem na burzu získat více než 700 milionů dolarů. Podle agentury Reuters to vyplývá z prezentace určené investorům. Dlouho odkládaná primární veřejná nabídka akcií (IPO) by se měla uskutečnit 8. února.

Zdroj: ČTK

Největší výrobce tequily by již brzy mohl vstoupit na burzu
Mexická nápojová skupina Jose Cuervo, která je největším výrobcem tequily na světě, by již brzy mohla uskutečnit odkládanou primární nabídku akcií. Agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje uvedla, že společnost plánuje 8. února stanovit cenu pro primární nabídku, ze které chce získat až jednu miliardu dolarů (25,1 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK

Neexekutivní člen představenstva likérky Stock Spirits Alberto Da Ponte zemřel
Výrobce likérů a destilátů Stock Spirits oznámil, že Alberto Da Ponte, který ve firmě působil na pozici neexekutivního člena představenstva, v sobotu 21. ledna zemřel. Da Ponte byl do funkce jmenován loni v květnu.

Zdroj: Stock Spirits

Pivovar Zubr po zavedení EET přišel o dvě desítky restaurací
Vedení přerovského Pivovaru Zubr se letos kvůli zavedení elektronické evidence tržeb (EET) i chystanému zákazu kouření v pohostinstvích obává úbytku odběratelů z řad provozovatelů restaurací. Od prosincového zavedení EET pivovar zatím přišel zhruba o 25 provozoven, řekl ČTK ředitel pivovaru Tomáš Pluháček.

Zdroj: ČTK

Stock Spirits v druhé polovině loňského roku hospodařila v souladu s očekáváním
Hospodaření likérky Stock Spirits se v druhém pololetí roku 2016 vyvíjelo v souladu s očekáváním firmy. Likérka informovala, že její cash flow bylo v celém loňském roce silné. Ke konci prosince činil čistý dluh společnosti zhruba 60 milionů eur, o rok dříve to bylo 57,2 milionu eur a na konci prvního loňského pololetí 58 milionů eur.

Zdroj: Stock Spirits

Putin kvůli otravám metanolem v Irkutsku nařídil vládě zahýbat s daněmi
Ruský prezident Vladimir Putin zareagoval na masovou otravu metanolem v Irkutsku návrhem snížit zdanění vodky a současně uvalit vyšší daně na medicínské, kosmetické a čisticí prostředky s obsahem lihu, které díky nízké ceně představují pro chudé Rusy lákavou alternativu k ustavičně zdražovaným lihovinám.

Zdroj: ČTK

Japonský pivovar Asahi se dohodl na převzetí Plzeňského Prazdroje. Co to znamená pro český pivní trh? Japonský pivovar Asahi se dohodl na převzetí Plzeňského Prazdroje. Co to znamená pro český pivní trh?

Plzeňský Prazdroj, největší pivovarnická skupina v České republice, má na tuzemském pivním trhu díky portfoliu značek, mezi které patří Pilsner Urquell, Velkopopovický kozel nebo Gambrinus, dominantní pozici. Ovlivní nějak tuto skutečnost a český pivní trh jako celek akvizice Plzeňského Prazdroje japonskou pivovarnickou skupinou Asahi? Zeptali jsme se analytika Radka Nováka z EU Office České spořitelny.

Pernod Ricard se vrací na americký trh whisky
Druhý největší výrobce alkoholických nápojů na světě Pernod Ricard převezme většinu ve firmě Smooth Ambler Spirit. Francouzská likérka se tak vrací na americký trh s whisky, který opustila v roce 2009.

Zdroj: ČTK

Stock Spirits pokračuje ve snaze o průnik do segmentu prémiových lihovin
Výrobce alkoholických nápojů Stock Spirits Group zavádí prémiovou verzi populárního bylinného likéru Fernet. Společnost se tím snaží posílit pozici v segmentu prémiových lihovin.

Zdroj: Komerční banka