Americká ekonomika

Prodeje starších domů ve Spojených státech v lednu stouply více, než se čekalo
Prodeje starších domů ve Spojených státech v lednu meziměsíčně vzrostly o 3,3 % na celoročně přepočítané tempo 5,69 milionu jednotek. Očekával se růst o 1,1 % na 5,54 milionu jednotek po předchozím revidovaném poklesu o 1,6 % (revidováno z -2,8 %).

Zdroj: Bloomberg

USA: Počet žádostí o hypotéku v týdnu do 17. února klesl o 2 % (předchozí týden: -3,7 %)
Počet žádostí o hypotéku ve Spojených státech v týdnu do 17. února po sezónním očištění údajů klesl proti předchozímu týdnu o 2 %. Uvedla to Asociace hypotečních bankéřů (MBA).

Zdroj: Bloomberg

Tyleček (X-Trade Brokers): Parita eura a dolaru je možná, ne však letos
Podle analytika X-Trade Brokers Jiřího Tylečka je možné, že se skutečně dočkáme parity eura a dolaru, letos k ní však nedojde. Tyleček to pronesl na letošním druhém investičním večeru, který byl věnován prvním krokům Donalda Trumpa ve funkci prezidenta Spojených států a tomu, jak Trumpovu politiku reflektovat v portfoliu.

Zdroj: Twitter

Davos Man vs. (americký) buran aneb Jaké největší změny se dějí nejen v investičním světě? Davos Man vs. (americký) buran aneb Jaké největší změny se dějí nejen v investičním světě?

Posledních sedm let, tedy od finanční krize, se všechno točilo kolem Davos Mana, týpka, který jezdí na Světové ekonomické fórum a chce zlepšit svět tak či onak globální spoluprací. Po zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem a po rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii se ale ke kormidlu dostává Joe Six-Pack. Ne, to není jméno, ale slangové označení pro "obyčejného člověka". V Americe se tak označuje takový ten divák baseballu a CNN s pivkem v ruce, který věří čemukoli, co utrousí "jeho" prezident. Ať se nikdo neurazí, hezky česky se říká buran nebo balík, ale třeba také poctivě pracující člověk. Ale k věci - co nová dominance druhého popsaného typu člověka vlastně znamená?

USA: Růst aktivity v americkém zpracovatelském sektoru v únoru podle předběžných dat zpomalil, nedařilo se ani sektoru služeb
Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v USA v únoru podle předběžných dat společnosti Markit klesl na 54,3 bodu z 55 bodů v lednu. Analytici naopak očekávali růst na 55 bodů. Index nákupních manažerů v sektoru služeb klesl na 53,9 bodu z 55,6 bodu v lednu (odhad: 55,8 bodu). Kompozitní PMI se snížil na 54,3 bodu z 55,8 bodu v předchozím měsíci.

Zdroj: Bloomberg

Výhled na nový obchodní týden: Výsledková sezóna v USA doznívá, reportují například Boeing a Tesla Výhled na nový obchodní týden: Výsledková sezóna v USA doznívá, reportují například Boeing a Tesla

Hospodářské výsledky v týdnu oznámí téměř celá zbývající stovka firem z akciového indexu S&P 500. Investory budou zajímat například údaje od maloobchodního řetězce Wal-Mart Stores a sledovaná ale budou také čísla výrobce elektromobilů Tesla. Pro trhy možná nejdůležitější událostí ale bude zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC.

Dluh amerických domácností dosáhl maxima od finanční krize
Celkový dluh amerických domácností v posledním čtvrtletí loňského roku dosáhl 12,58 bilionu dolarů a dostal se těsně pod svou rekordní úroveň z doby těsně před vrcholem finanční krize minulého desetiletí. Sdělila to ve čtvrteční zprávě newyorská pobočka Fedu.

Zdroj: ČTK

USA: Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v týdnu do 11. února stoupl na 239 tisíc
Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA v týdnu do 11. února stoupl na 239 tisíc z 234 tisíc v předchozím týdnu. Trh čekal 245 tisíc. Počet pokračujících žádostí se v týdnu do 4. února snížil na 2,076 milionu z 2,079 milionu, očekávalo se 2,05 milionu.

Zdroj: Bloomberg