Shrnutí obchodování v USA

Americké akcie v pátek ocenily nástup Donalda Trumpa do prezidentského úřadu mírným růstem, od minulého pátku ale indexy nepatrně klesly
Americké akcie v den inaugurace Donalda Trumpa mírně zdražily. Investoři na Wall Street nyní čekají na Trumpovy první kroky ve funkci prezidenta. Kurz dolaru se v pátek příliš neměnil, později ale začala americká měna mírně oslabovat.
Americké akcie ve čtvrtek zlevnily, investoři čekají na nástup Donalda Trumpa do Bílého domu
Americké akciové indexy zahájily čtvrteční obchodování v zelených číslech, brzy ale mírné zisky odevzdaly a svezly se pod nulu. Investoři čekají na páteční inauguraci Donalda Trumpa a průběžně vyhodnocují hospodářská čísla významných amerických podniků.
Americké akcie středeční seanci zakončily bez výraznějších změn, Janet Yellenová povzbudila bankovní tituly
Americké akcie zakončily středeční obchodování bez výraznějších změn. Tituly z finančního sektoru smazaly většinu úterních ztrát, ropný sektor naopak kvůli poklesu cen černého zlata oslabil. Ke konci obchodování akcie bank dále posílila nová vyjádření šéfky Fedu Janet Yellenové o předpokládaném zvyšování úrokových sazeb v USA.
Americké akcie v úterý po prodlouženém víkendu zlevnily, nedařilo se zejména bankám
Americké akcie zahájily týden po prodlouženém víkendu poklesem. Pod nulou skončily v úterý všechny tři hlavní indexy. Nedařilo se především akciím bank, od nichž se investoři odvracejí po předchozím silném růstu povzbuzeném nadějemi na deregulaci odvětví administrativou Donalda Trumpa.
Americké akcie zakončily týden mírným růstem. Nasdaq Composite si připsal další rekord a v týdenním horizontu posílil jako jediný
Ceny amerických akcií byly v pátek podporovány především hospodářskými výsledky několika velkých bank. Investoři zároveň dostali na stůl několik důležitých ekonomických dat, která byla převážně mírně slabší, než se čekalo.
Americké akcie ve čtvrtek zlevnily, výrazně ale zmírnily úvodní propad. Nasdaq přerušil sedmidenní růstovou sérii
Americké akcie ve čtvrtek zlevnily, během dne ale indexy výrazně zmírnily úvodní ztráty. Podle analytiků za úvodním sestupem akcií stál mimo jiné Donald Trump, respektive jeho středeční tisková konference, na které se nastupující americký prezident podrobněji nevyjádřil ke slíbeným krokům na podporu americké ekonomiky.
Americké akcie ve středu zpevnily, dolar v reakci na Trumpovu nepřesvědčivou tiskovou konferenci odevzdal úvodní zisky a oslabil
Americké akcie ve středu posílily. Za růstem stály především energetické společnosti, které těžily z vyšších cen ropy. Farmaceutické firmy se však dostaly pod tlak, protože budoucí americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci signalizoval, že se bude snažit zajistit pokles cen léků. Dolar se odpoledne vůči koši měn propadl až na měsíční minimum.
Americké akcie v úterý celkově stagnovaly, index Nasdaq Composite ale opět posunul svá maxima
Americké akciové indexy se v úterý výrazně nezměnily. Investoři čekají na začátek výsledkové sezóny za poslední tři měsíce loňského roku. Libra se na devizovém trhu v páru s dolarem zotavila z pondělního propadu.
Americké akcie se v pondělí na směru neshodly. Nasdaq znovu přepisoval historii, Dow se ale vzdálil úrovni 20 000 bodů
Americké akciové indexy se v pondělí vyvíjely smíšeně. Investoři vyhlížejí blížící se inauguraci Donalda Trumpa a výsledkovou sezónu za poslední loňské čtvrtletí, která odstartuje čísly velkých bank v druhé polovině tohoto týdne.
Americké akcie v pátek zpevnily, index Dow po datech z trhu práce flirtoval s hladinou 20 000 bodů
Americké akciové indexy vystoupily v závěru týdne na nové rekordy a Dow se dostal těsně pod dosud nepokořenou hladinu 20 000 bodů. Náladu na Wall Street v pátek podpořila především zpráva z amerického trhu práce.