Analytici ČS

Ranní analytická poznámka (21. února): HSBC zklamala svými výsledky, čekají ji další překážky
Bankovní skupina HSBC v úterý ráno zveřejnila své hospodářské výsledky za čtvrtý kvartál 2016 a zklamala na všech frontách. Tržby zklamaly na úrovni všech důležitých divizí. Jejich celková výše 11 miliard dolarů představuje 3% meziroční pokles a oproti očekávání trhu 11% zklamání.
Ranní analytická poznámka (20. února): Obří fúze u ledu
Ke spojení firem Kraft Heinz a Unilever nedojde. Alespoň zatím. Britsko-nizozemský Unilever vyrábějící například Axe, Dove, Domestos, Hellmann's nebo Lipton odmítl nabídku ve výši 143 miliard dolarů (50 dolarů na akcii) již dva dny po jejím oznámení.
EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

Ranní analytická poznámka (17. února): Investoři nechtějí slepě věřit Fedu. Technologičtí fajnšmekři čekají na výsledky Tesly
Čtvrteční pokles cen akcií amerických bank byl poměrně překvapivý. Šéfka Fedu Janet Yellenová tento týden přidala na jestřábím tónu, což by mělo být pro finanční tituly příznivé. Investoři v zámoří nadále pozorně sledují výsledkovou sezónu.
Ranní analytická poznámka (16. února): Americké akcie se vezou na vlně pozitivních dat
Do středečního obchodování příznivě promlouvaly statistiky ze zámořské ekonomiky. Maloobchodní tržby rostly rychleji, než se předpokládalo, a údaj o dynamičtější inflaci ujistil investory o síle americké ekonomiky.
Ranní analytická poznámka (15. února): Yellenová posílila jestřábí tón, šance na brzký růst sazeb se zvyšují
Janet Yellenová se v úterý nechala slyšet, že si americká centrální banka musí dát pozor, aby příliš neotálela s dalším zvyšování úrokových sazeb. Přirozeně se tak zvýšila šance na dřívější utažení monetárních kohoutků. První příležitost dostane výbor Fedu v březnu. Na druhou stranu nadále zůstává v rozhodovacím procesu významná nejistota v podobě Donalda Trumpa.
Úspory, investice a běžný účet eurozóny aneb Kdo za to může? Úspory, investice a běžný účet eurozóny aneb Kdo za to může?

Ztráta vnější rovnováhy eurozóny odráží její vnitřní problémy.

Ranní analytická poznámka (14. února): Trump přišel o prvního věrného, investoři čekají na "grilování" Yellenové
Napětí do obchodování v příštích dnech může vnést rozhodnutí Trumpova poradce pro bezpečnost Michaela Flynna odstoupit. Může jít totiž o signál rozbrojů, které by zkomplikovaly realizaci plánovaných reforem.
Ranní analytická poznámka (13. února): Výsledková sezóna v týdnu slibuje zajímavé firmy
Minulý týden nenabídl až na pár výjimek zajímavá makrodata. Euro se ocitlo pod tlakem v návaznosti na tahanice věřitelů okolo Řecka a stupňující se předvolební kampaň Marine Le Penové, kandidátky na francouzskou prezidentku. Také pokračující opatrnost ve vyjádřeních Maria Draghiho hrála proti evropské měně.