Analytici ČS

Výhled na nový obchodní týden: Na pražské burze skončí výsledková sezóna, zbytek světa bude žít ekonomickými daty Výhled na nový obchodní týden: Na pražské burze skončí výsledková sezóna, zbytek světa bude žít ekonomickými daty

V novém obchodním týdnu budou investory na pražské burze vedle celkového sentimentu nejvíce zajímat kvartální hospodářské výsledky společností E4U, VIG a Pegas Nonwovens. Svět ale bude sledovat především makrodata.

Kdo (ne)má doufat v názorové veletoče Donalda Trumpa? Kdo (ne)má doufat v názorové veletoče Donalda Trumpa?

Donald Trump byl zvolen jako prezident částečně zřejmě i na protest proti současnému establishmentu. Budou jeho kroky a rétorika nadále radikální, nebo zvolí cestu pragmatismu?

Donald Trump a rally akcií: Pozor na to, co si přejeme! Donald Trump a rally akcií: Pozor na to, co si přejeme!

Wall Street se Trumpova prezidentství děsila. Týden po volbách se ale zdá, že se ho nemůže dočkat. Trhy se rychle oklepaly a akcie zapisují nové rekordy. Čím to je?

EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

Česká spořitelna ocenila setrvání akcií O2 C.R. v indexu MSCI Czech Republic zvýšením investičního doporučení Česká spořitelna ocenila setrvání akcií O2 C.R. v indexu MSCI Czech Republic zvýšením investičního doporučení

Analytik z České spořitelny Petr Bártek zvýšil investiční doporučení na akcie telekomunikační firmy O2 Czech Republic z "držet" na "akumulovat". Učinil tak v reakci na oznámení, že akcie firmy setrvají v indexu MSCI Czech Republic. Úpravy valuace ani odhadů Bártek neprovedl a beze změny ponechal také dvanáctiměsíční cílovou cenu 254 Kč.

Exit ČNB: Scénáře a spekulanti Exit ČNB: Scénáře a spekulanti

Ukončení režimu kurzového závazku České národní banky, která drží kurz EUR/CZK nad 27, se na konci roku 2016 jeví jako jedno z hlavních domácích ekonomických témat roku 2017. Na téma se zaměřili analytici z České spořitelny.

Trumponomika: Co čeká (nejen) americkou ekonomiku s novým prezidentem? Trumponomika: Co čeká (nejen) americkou ekonomiku s novým prezidentem?

Amerika se rozhodla všechny překvapit a zvolila Donalda Trumpa prezidentem. Jaká část jeho programu má reálné základy a je ekonomicky proveditelná a co vše by mohl, i navzdory vůli Kongresu, jako prezident prosadit?

Komentář expertů: Amerika si vybrala, vládnout bude miliardář Donald Trump. Co na to akcie a ekonomika? Komentář expertů: Amerika si vybrala, vládnout bude miliardář Donald Trump. Co na to akcie a ekonomika?

Donald Trump se 20. ledna 2017 stane 45. americkým prezidentem. Reakce trhů na jeho zvolení byla bouřlivá. Jak bude kontroverzní byznysmen a nyní již opravdu i politik působit na ekonomiku a finanční trhy dlouhodobě? A dotkne se jeho zvolení také české ekonomiky? Nejen o tom jsme hovořili s Jánem Hájkem z Erste Asset Management a Romanem Sedmerou z České spořitelny.

Prezident Donald Trump: Co čeká trhy, americkou politiku a ekonomiku? Prezident Donald Trump: Co čeká trhy, americkou politiku a ekonomiku?

Prezidentem USA se v lednu 2017 stane republikánský kandidát Donald Trump. Jaké dopady má tato informace na trhy a co bude znamenat pro ekonomiku?