Analytici ČS

Ve stínu velkého duelu: Jak bude po volbách vypadat americký Kongres? Ve stínu velkého duelu: Jak bude po volbách vypadat americký Kongres?

Obě komory amerického Kongresu zatím svítí republikánskou červení. Protože se 8. listopadu konají nejen prezidentské volby, ale i ty do Kongresu, podívejme se na to, jak by mohlo vypadat nové rozložení sil. To bude mít do značné míry vliv na schopnost vítěze prezidentských voleb prosazovat svůj program.

ČS: Listopadová strategie pro české akcie ČS: Listopadová strategie pro české akcie

Jaký výhled mají analytici z České spořitelny na domácí akciový trh pro listopadové obchodování?

Výhled na nový obchodní týden: Američané si zvolí novou hlavu státu, na pražské burze se výsledky pochlubí ČEZ Výhled na nový obchodní týden: Američané si zvolí novou hlavu státu, na pražské burze se výsledky pochlubí ČEZ

Na pražské burze v druhém listopadovém týdnu vyvrcholí výsledková sezóna hospodářskými čísly energetické skupiny ČEZ. Výsledky se ale pochlubí také MONETA Money Bank a Kofola ČeskoSlovensko. Hlavní událostí týdne však budou americké prezidentské volby, které ukáží, zda si klíč od Bílého domu od Baracka Obamy převezme Hillary Clintonová, nebo Donald Trump. V zámoří se výsledky pochlubí společnost Walt Disney, která v prosinci pošle do kin další film ze série Hvězdných válek, farmaceutický výrobce Mylan či výrobce grafických čipů NVIDIA.

Ranní analytická poznámka (3. listopadu): Napětí na trzích roste
Negativní nálada na trzích je stále cítit. Americké trhy i ve středu ztrácely a zasedání měnového výboru Fedu nenabídlo žádné silné výstupy.
EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.