Analytici ČS

Řecko: Bolístka Evropy opět na scéně Řecko: Bolístka Evropy opět na scéně

Ve světle britského referenda, amerických prezidentských voleb, italského ústavního referenda a volebního kolotoče, jenž letos čeká Evropu a slibuje posílení pozic populistických stran, se myšlenky na Řecko a jeho problémy dostaly do pozadí. Na Peloponéském poloostrově ale může být opět horko, a nejen na plážích.

Ranní analytická poznámka (10. února): Výsledková sezóna v USA vstupuje do závěrečné fáze
Výsledková sezóna v USA vstupuje do závěrečné fáze. Ve čtvrtek výsledky hospodaření zveřejnily společnosti jako Coca-Cola či Twitter.
Ranní analytická poznámka (9. února): Trump ubral na protičínské rétorice a Británie se zase o krok přiblížila odchodu z EU
Ve Spojených státech byl ve středu klid. Zmínit můžeme snad jen vstřícný postoj Donalda Trumpa směrem ke svému čínskému protějšku Si Ťin-pchingovi. Americká hlava státu v dopise asijskému státníkovi napsala, že se těší na konstruktivní vztahy, z nichž budou těžit jak Spojené státy, tak Čína.
O měnové válce USA (nejen) s Německem O měnové válce USA (nejen) s Německem

Peter Navarro, šéf nově vzniklé rady pro národní obchod v Trumpově administrativě, obvinil Německo, že vykořisťuje USA a své další obchodní partnery silně podhodnocenou měnou. A v podobném duchu Trump obvinil i Japonsko a Čínu. To se na to podívejme.

EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

Ranní analytická poznámka (8. února): Obavy investorů z Trumpových výroků pomalu opadají
Na trhy se v úterý vrátila relativně dobrá nálada. Investoři se tak, zdá se, oklepali z obav z možného dopadu slovní přestřelky mezi americkým prezidentem a evropskými centrálními bankéři ohledně úmyslného podhodnocování kurzu eura.
Ranní analytická poznámka (7. února): Cena zlata stoupla na tříměsíční maximum, výsledky francouzské BNP Paribas nenaplnily očekávání
Zlato týden zahájilo růstem na tříměsíční maximum, když těžilo ze zvýšené nervozity na trzích v souvislosti s Donaldem Trumpem a rozjíždějícím se bojem o prezidentské křeslo ve Francii. Investoři dál sledují výsledkovou sezónu. V úterý ráno na trh hospodářská čísla poslala francouzská banka BNP Paribas.
Ve stínu: Řecko stále úpí pod hromadou dluhů. Pomohou mu volby v Německu? Ve stínu: Řecko stále úpí pod hromadou dluhů. Pomohou mu volby v Německu?

Trochu nepovšimnuté kvůli jiným a novějším tématům, jako jsou třeba husarské kousky novopečeného amerického prezidenta, je další kolo debaty o budoucím osudu Řecka, tedy o jeho dluhu a setrvání v eurozóně.

ČS: Únorová strategie pro české akcie ČS: Únorová strategie pro české akcie

Jaký výhled mají analytici z České spořitelny na domácí akciový trh pro únorové obchodování? A která akcie se stala vítězem lednového obchodování?