Analytici ČS

Ranní analytická poznámka (8. února): Obavy investorů z Trumpových výroků pomalu opadají
Na trhy se v úterý vrátila relativně dobrá nálada. Investoři se tak, zdá se, oklepali z obav z možného dopadu slovní přestřelky mezi americkým prezidentem a evropskými centrálními bankéři ohledně úmyslného podhodnocování kurzu eura.
Ranní analytická poznámka (7. února): Cena zlata stoupla na tříměsíční maximum, výsledky francouzské BNP Paribas nenaplnily očekávání
Zlato týden zahájilo růstem na tříměsíční maximum, když těžilo ze zvýšené nervozity na trzích v souvislosti s Donaldem Trumpem a rozjíždějícím se bojem o prezidentské křeslo ve Francii. Investoři dál sledují výsledkovou sezónu. V úterý ráno na trh hospodářská čísla poslala francouzská banka BNP Paribas.
Ve stínu: Řecko stále úpí pod hromadou dluhů. Pomohou mu volby v Německu? Ve stínu: Řecko stále úpí pod hromadou dluhů. Pomohou mu volby v Německu?

Trochu nepovšimnuté kvůli jiným a novějším tématům, jako jsou třeba husarské kousky novopečeného amerického prezidenta, je další kolo debaty o budoucím osudu Řecka, tedy o jeho dluhu a setrvání v eurozóně.

ČS: Únorová strategie pro české akcie ČS: Únorová strategie pro české akcie

Jaký výhled mají analytici z České spořitelny na domácí akciový trh pro únorové obchodování? A která akcie se stala vítězem lednového obchodování?

Investorský magazín: Proč je voda komodita příštích dekád? Investorský magazín: Proč je voda komodita příštích dekád?

Jedna z posledních studií americké vlády předpovídá, že do roku 2030 přesáhne poptávka po pitné vodě nabídku o 40 %. Jak na nedostatku modrého zlata vydělat? Jednu cestu, kterou lze elixír života dostat do portfolia, představuje Jan Maňák z BNP Paribas Investment Partners. Dále si zopakujeme, co čekat od české výsledkové sezóny, vyjednáme si nejvyšší možný plat a shrneme hlavní očekávané ekonomické údaje nového týdne.

Ranní analytická poznámka (6. února): Těžiště výsledkové sezóny se pozvolna přesouvá do Evropy
Americká výsledková sezóna za sebou má bohatý týden. Hlavní pozornost přitáhl technologický sektor. V něm potěšila zejména čísla Applu. Nyní se těžiště výsledkové sezóny pozvolna přesouvá na starý kontinent.
Výsledková sezóna v uplynulém týdnu: Co zaujalo analytika Výsledková sezóna v uplynulém týdnu: Co zaujalo analytika

Další týden, další akciové příběhy. Tentokrát pódium výsledkové sezóny ovládla technologická dvojice Apple a Facebook. Ohlédnutí za posledním výsledkovým týdnem tedy začněme jejich čísly.

S&P 500 a Elliottovy vlny: Mnohaletá rally narazí ve druhém pololetí do bariéry S&P 500 a Elliottovy vlny: Mnohaletá rally narazí ve druhém pololetí do bariéry

Americký akciový trh je poblíž historických maxim. Možná v příštích týdnech nebo měsících překoná nejednu další kulatou úroveň. Podívejme se ale na americkou akciovou rally z dlouhodobějšího technického hlediska.

Ranní analytická poznámka (3. února): Zbaví se Wall Street řetězů?
Nový americký prezident Donald Trump údajně předloží nové exekutivní nařízení, které dá za úkol ministru financí vytvořit plán na revizi Dodd-Frankova zákona. Ten byl zaveden v reakci na finanční krizi z roku 2008.