Analytici ČS

Ranní analytická poznámka (8. prosince): Donald Trump přebírá rétoriku Hillary Clintonové. Trhy čekají na výsledek zasedání ECB
Americké akcie pokračují ve spanilé jízdě, také ve středu stanovily nová historická maxima. Z pozitivního sentimentu však netěžil farmaceutický sektor, jehož výkonnost negativně ovlivnilo vyjádření budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa, že se zasadí o snížení cen léků. Obecně se daří i titulům v Evropě. V jejich případě pozitivní roli sehrává částečné uklidnění situace v Itálii, kde podle všeho nenastane nikterak dramatická situace. Čtvrteční dopoledne bude o čekání na zasedání ECB.
EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

Co s tím? Italské banky jako bomba tikající pod evropskými burzami Co s tím? Italské banky jako bomba tikající pod evropskými burzami

Italské referendum dopadlo tak, jak se čekalo. Premiér Renzi se svými návrhy na změnu ústavy neuspěl a bude se muset poroučet. Reakce trhu byla v pondělí pro mnohé překvapivě klidná, ba pozitivní. Nad Itálií ale visí velké otazníky. Možná největším z nich je budoucnost bankovního sektoru. Jaké největší starosti jsou s ním spojené?

Ranní analytická poznámka (5. prosince): Výnosy italských dluhopisů v reakci na výsledek nedělního referenda rostou, reakce ale není dramatická
Italové chtějí změnu, vyplynulo z výsledku nedělního referenda o změně ústavy, které mělo podle premiéra Mattea Renziho zajistit větší politickou stabilitu v zemi. Místo toho lze ale čekat zvýšenou nejistotu v eurozóně.
ČS: Prosincová strategie pro české akcie ČS: Prosincová strategie pro české akcie

Jaký výhled mají analytici z České spořitelny na domácí akciový trh pro prosincové obchodování?

Italské referendum: Fakta a očekávání v kostce Italské referendum: Fakta a očekávání v kostce

V neděli 4. prosince se v Itálii koná referendum o návrzích premiéra Mattea Renziho. Zdálo by se, že ve srovnání s britským referendem nebo americkými prezidentskými volbami se jedná o druhořadou záležitost. I tak ale přitahuje pozornost. O čem přesně Italové hlasují a jaké může mít výsledek plebiscitu dopady na Itálii a celou Evropu?

Výhled na nový obchodní týden: Prodlouží ECB program odkupu aktiv? Výhled na nový obchodní týden: Prodlouží ECB program odkupu aktiv?

V prvním prosincovém týdnu bude především důležité sledovat zasedání ECB, která signalizovala, že právě před koncem roku sdělí více o svých plánech s programem kvantitativního uvolňování. Investoři se také dozví, jak se vyvíjí ekonomika eurozóny, v Česku je pak bude zajímat vývoj mezd, tedy ukazatel důležitý pro ČNB při jejím rozhodování o nastavení měnové politiky.

Ranní analytická poznámka (2. prosince): Deregulace amerického finančního odvětví dostává jasnější obrysy, první na řadě prý bude Dodd-Frank Act
Americké finanční tituly za sebou mají další vydařenou seanci. Ve čtvrtek je podporovala mimo jiné zpráva, že ministrem financí administrativě Donalda Trumpa bude Steven Mnuchin, který dříve pracoval v bance Goldman Sachs.
Ranní analytická poznámka (1. prosince): Vypálený rybník ropných pochybovačů a vlažný akciový trh
Ropný kartel OPEC ve středu oficiálně stvrdil záměr omezit částečně produkci ropy, a to na 32,5 milionu barelů denně. Dohoda vstoupí v platnost na počátku příštího roku a bude platná po dobu 6 měsíců.