Analytici ČS

EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

Ranní analytická poznámka (29. listopadu): Z čeho všechna ta nervozita v bankovním sektoru?
Úvod týdne zastihl akciové trhy v nedobrém rozmaru. Americké indexy v pondělí ztrácely zhruba půl procenta, evropské ještě o něco více. Tlak byl patrný zejména na evropských bankovních titulech, které odepsaly skoro dvě procenta.
Dilema ECB: Proč (ne)měnit QE? Dilema ECB: Proč (ne)měnit QE?

ECB něco slíbila, aby trhy uklidnila. A klid ji vede k tomu, aby nedělala, co slíbila. Takhle tady žijeme.

Zpráva ECB: Obavy z politiků a křehkosti bank
Pár dnů po oznámení výsledků italského referenda, které se koná o víkendu, bude zasedat Evropská centrální banka. Trh bude s napětím sledovat, zda dojde k parametrickým úpravám, a nebo k prodloužení kvantitativního uvolňování. Je proto zajímavé zalistovat ve zprávě o finanční stabilitě, který ECB vydala v pondělí ráno.
Ranní analytická poznámka (28. listopadu): Ropná shoda na (s)padnutí?
Finanční trhy v průběhu týdne ovlivní řada událostí. Ve středu bude pozornost upřena na setkání zástupců zemí OPEC ve Vídni, na kterém má být diskutována možnost finální podoba omezení produkce ropy.
Kdo může za nízké sazby? My! Kdo může za nízké sazby? My!

Centrální banky to od řady komentátorů slízávají za politiku nízkých, mnohdy i záporných sazeb. Výnosy dluhopisů sice po amerických prezidentských volbách začaly růst, ale stále jsou historicky velice nízké. Za nízké sazby ale nemohou (jen) měnové autority.

EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

Měsíční zpráva o elektřině: Čínská zpátečka v regulaci uhelného sektoru, francouzské kontroly jaderných zdrojů a zastropování emisí v letectví Měsíční zpráva o elektřině: Čínská zpátečka v regulaci uhelného sektoru, francouzské kontroly jaderných zdrojů a zastropování emisí v letectví

Ceny elektřiny v Německu od konce září do poloviny listopadu vytrvale rostly (CAL 2018 dosáhl maxima na 31,3 EUR/MWh, již nerelevantní CAL 2017 dokonce na 35,55 EUR/MWh), aby v posledním týdnu korigovaly. Co vše je ovlivňuje?