Anketa

KONTEXT: Začíná rok (geo)politických otřesů. Které budou nejcitelnější? KONTEXT: Začíná rok (geo)politických otřesů. Které budou nejcitelnější?

Do apokalypsy zbývá dvě a půl minuty, nahlásily v závěru minulého týdne správci takzvaných Doomsday Clock. Nástroj, který na základě erudovaných názorů ukazuje, jak blízko je konec světa způsobený (zejména) jadernou katastrofou nebo ekologickou havárií, tak vyslal nejhlasitější varování za posledních 64 let. Reflektuje množství nášlapných min, které na svět letos čekají. KONTEXT nabízí jejich stručný souhrn, který během ledna načrtli experti zapojení do projektu Alter Eko.

Anketa: Investice do Trumpa Anketa: Investice do Trumpa

Neřízená střela jménem Donald Trump se stěhuje do Bílého domu a napětí na americké i globální scéně stoupá. Potvrzuje to průzkum Pew Research, podle kterého vysvětlení stávajících a plánovaných kroků prezidenta v době jeho nástupu rozumí a podporuje 39 % Američanů. V případě Baracka Obamy to bylo 70 %. I proto současná výměna stráží přináší zajímavé investiční výzvy a příležitosti. Jaké? Na to jsme se v předvečer inaugurace nového amerického prezidenta zeptali předních domácích expertů.

Investiční tipy a triky na rok 2017: Sedm ostrých nábojů do vašeho portfolia Investiční tipy a triky na rok 2017: Sedm ostrých nábojů do vašeho portfolia

Ruský rubl, brazilské akcie a ropa patřily mezi nejvýnosnější investice loňského roku. Co více (č)i méně odvážné investory potěší letos? Sedm předních investičních odborníků v anketě nabité konkrétními tipy doporučuje mimo jiné dolar, akcie těžařů nebo dobře diverzifikovanou sázku na rozvíjející se trhy.

13 strašáků roku 2017 (12. díl): Exit z (ne)známých vod aneb Kam se vydá okovů zbavená koruna? 13 strašáků roku 2017 (12. díl): Exit z (ne)známých vod aneb Kam se vydá okovů zbavená koruna?

Rok 2016 byl bodem zlomu, zatímco rok 2017 ukáže, co je za horizontem. Platí to jak o politice, kde svět vstoupil do neznámých a nebezpečných populistických vod, tak o ekonomice. Tam, tvrdí Bank of America, znamenal letošek vrchol likvidity, nerovnosti, globalizace a deflace. Analýzu třinácti (nejen) s tím spojených rizik vám nabízíme v prosincové sérii. V předposlední části se zaměřujeme na očekávané zrušení kurzového závazku ČNB.

Bílé labutě na rok 2017: Čím se rádi nechají překvapit čeští experti? Bílé labutě na rok 2017: Čím se rádi nechají překvapit čeští experti?

Na přelomu roku se zpravidla na trzích hodně straší. Vyjmenovávají se ekonomické a politické hrozby a pozitivní predikce se označují za přehnaně optimistické. Šli jsme na to jinak a zeptali jsme se českých odborníků nejen ze světa financí, co by je v roce 2017 naopak potěšilo.

13 strašáků roku 2017 (11. díl): Velký dluhopisový výplach aneb Ukončete výstup a nástup, dveře se přivírají 13 strašáků roku 2017 (11. díl): Velký dluhopisový výplach aneb Ukončete výstup a nástup, dveře se přivírají

Rok 2016 byl bodem zlomu, zatímco rok 2017 ukáže, co je za horizontem. Platí to jak o politice, kde svět vstoupil do neznámých a nebezpečných populistických vod, tak o ekonomice. Tam, tvrdí Bank of America, znamenal letošek vrchol likvidity, nerovnosti, globalizace a deflace. Analýzu třinácti (nejen) s tím spojených rizik vám nabízíme v prosincové sérii. Dnes se nejen kvůli výplachu na čínském dluhopisovém trhu věnujeme právě bondům.

13 strašáků roku 2017 (10. díl): (Ne)výhody informační společnosti aneb Co nás nezabije, to nás posílí 13 strašáků roku 2017 (10. díl): (Ne)výhody informační společnosti aneb Co nás nezabije, to nás posílí

Rok 2016 byl bodem zlomu, zatímco rok 2017 ukáže, co je za horizontem. Platí to jak o politice, kde svět vstoupil do neznámých a nebezpečných populistických vod, tak o ekonomice. Tam, tvrdí Bank of America, znamenal letošek vrchol likvidity, nerovnosti, globalizace a deflace. Analýzu třinácti (nejen) s tím spojených rizik vám nabízíme v prosincové sérii. Dnes se zaměřujeme na válku v kyberprostoru, která, jak ostatně potvrzují události z konce letošního roku, ve stále větší míře ovlivňuje globální politiku, ekonomiku i každého z nás.

Anketa: Blíží se K.O.rekce na americkém akciovém trhu? Anketa: Blíží se K.O.rekce na americkém akciovém trhu?

Prosincové mírné utažení měnové politiky ze strany Fedu vyvolalo na amerických burzách jen drobné zhoupnutí, spekulace o blížící se bouři to ale jen přikrmilo. Proroci větší či menší zkázy v této souvislosti (nadále) poukazují nejen na současné rekordní úrovně indexů, ale také kupříkladu na velká očekávání, která se vkládají do fiskální injekce slíbené příštím americkým prezidentem. Možných rozbušek je přitom nyní v systému nepřeberně. O názor na věc jsme požádali české tržní experty.

13 strašáků roku 2017 (9. díl): Mnoho povyku pro nic aneb (Ne)dokáže Trump, že to dokáže? 13 strašáků roku 2017 (9. díl): Mnoho povyku pro nic aneb (Ne)dokáže Trump, že to dokáže?

Rok 2016 byl bodem zlomu, zatímco rok 2017 ukáže, co je za horizontem. Platí to jak o politice, kde svět vstoupil do neznámých a nebezpečných populistických vod, tak o ekonomice. Tam, tvrdí Bank of America, znamenal letošek vrchol likvidity, nerovnosti, globalizace a deflace. Analýzu třinácti (nejen) s tím spojených rizik vám nabízíme v prosincové sérii. Dnes se i v souvislosti s očekávaným (ne)potvrzením platnosti zvolení Donalda Trumpa prezidentem věnujeme příštímu obyvateli Bílého domu.

13 strašáků roku 2017 (8. díl): Geopolitická hra na schovávanou, značka brexit 13 strašáků roku 2017 (8. díl): Geopolitická hra na schovávanou, značka brexit

Rok 2016 byl bodem zlomu, zatímco rok 2017 ukáže, co je za horizontem. Platí to jak o politice, kde svět vstoupil do neznámých a nebezpečných populistických vod, tak o ekonomice. Tam, tvrdí Bank of America, znamenal letošek vrchol likvidity, nerovnosti, globalizace a deflace. Analýzu třinácti (nejen) s tím spojených rizik vám nabízíme v prosincové sérii. Dnes se zaměříme na jednu z největších neznámých příštího roku – brexit.