Asijské akcie

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 24. října Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 24. října

Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 24. října a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

Asijské akcie v pátek převážně zlevnily, hongkongská burza zůstala kvůli tajfunu uzavřena
Asijské akciové trhy v pátek uzavřely převážně v červených číslech. Investoři v Číně vyhodnocovali zářijová čísla indexu cen domů, hongkongský trh musel být uzavřen kvůli tajfunu. V Japonsku navíc došlo k zemětřesení.

Zdroj: CNBC

Společnost Nintendo představila novou herní konzoli Switch
Japonská společnost Nintendo ve čtvrtek představila novou herní konzoli Switch, která jí má pomoci v konkurenčním boji s rivaly Sony a Microsoft. Switch je hybridním přístrojem, jenž bude možné používat nejen jako tradiční stacionární herní konzoli připojenou k televizoru, ale také jako přenosné zařízení pro hraní mimo domov.

Zdroj: ČTK

Šéf Nissanu se stane předsedou vedení automobilky Mitsubishi
Novým předsedou správní rady japonské automobilky Mitsubishi Motors se stane šéf konkurenční společnosti Nissan Motor Carlos Ghosn. Firma to ve čtvrtek oznámila poté, co Nissan dokončil nákup 34 % akcií Mitsubushi za zhruba 237 miliard jenů (56 miliard Kč), a stal se tak největším akcionářem firmy.

Zdroj: ČTK

Asijské akcie ve čtvrtek vesměs stoupaly v reakci na debatu Trumpa s Clintonovou
Asijské akciové trhy zakončily čtvrteční seanci vesměs v kladném pásmu. Analytici americké televize CNBC to připisovali vzestupu mexického pesa jako tržního indikátoru výsledku debaty amerických prezidentských kandidátů Donalda Trumpa a Hillary Clintonové. Trump, jenž během kampaně často mluvil proti principu volného trhu, v debatě ztratil a mexické peso v reakci na to posílilo.

Zdroj: CNBC

Jedna z největších bublin historie a lekce, které si z ní odnést Jedna z největších bublin historie a lekce, které si z ní odnést

Dlouhodobý horizont je považován za všelék, který pomůže investorům překonat prakticky všechny dočasné problémy na trzích, prasklé bubliny i medvědí trendy. Výjimkou z tohoto "pravidla" nade všechny ostatní je situace na japonském akciovém trhu.

Asijské akcie ve středu uzavřely převážně v plusu, růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí odpovídal očekáváním
Asijské akciové trhy ve středu převážně posilovaly. Seance se nesla ve znamení vyhodnocování čínských makrodat, podle kterých druhá největší světová ekonomika ve třetím čtvrtletí rostla v souladu s očekáváním analytiků.

Zdroj: CNBC

Hyundai chce v Číně vyrábět modely pouze pro čínský trh
Jihokorejská automobilka Hyundai Motor chce ve svých dvou nových továrnách v Číně vyrábět ekologická auta a modely určené pouze pro čínský trh. Tento krok jí má pomoci lépe bojovat s konkurencí čínských automobilek a zpomalujícím růstem na největším automobilovém trhu světa, informovala v úterý agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Asijským akciím se v úterý dařilo, nahoru je táhl růst cen ropy
Většina asijských trhů v úterý posílila, když se na pozitivním výsledku podepsal zejména růst cen ropy. Z pondělní ztráty se také částečně oklepaly akcie australské společnosti Crown Resorts.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie se v pondělí obchodovaly nejednoznačně, vesměs klesaly
Asijské akciové trhy se během pondělního obchodování na směru neshodly, když jednotlivé trhy reagovaly především na lokální události. Například australskou burzu táhla dolů zpráva, že čínské úřady zadržely několik členů tamní pobočky australského provozovatele kasin Crown Resorts. Index tokijské burzy Nikkei 225 a korejský Kospi se udržely těsně nad nulou.

Zdroj: CNBC