Asijské akcie

Asijské trhy v úterý převážně posilovaly, mírně ztratily japonské akcie
Většina asijských trhů skončila úterní obchodování v zelených číslech, mírně klesly japonské akcie, které nevyužily úterních lepších než očekávaných výsledků japonských makrodat.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie v pondělí skončily v červených číslech, proti trendu šla po holubičím projevu Kurody burza v Japonsku
Asijské akcie v pondělí klesly. Výjimku tvořila burza v Tokiu, která přidala více než dvě procenta poté, co během víkendu guvernér Bank of Japan Haruhiko Kuroda naznačil další množné uvolnění měnové politiky

Zdroj: CNBC

Zaměstnanci Hyundai v Koreji odmítli mzdovou dohodu, hrozí stávky
Zaměstnanci automobilky Hyundai Motor v Jižní Koreji odmítli předběžnou mzdovou dohodu, kterou se zaměstnavatelem sjednali jejich zástupci. Firmě, jež má závod rovněž v České republice, tak v Koreji hrozí další stávky a výpadky ve výrobě. Informovala o tom v pátek agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 29. srpna Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 29. srpna

Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 29. srpna a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

Asijské akcie v pátek převážně zlevnily, japonský trh srážela slabá inflační data
Obchodování na většině hlavních asijských akciových trhů skončilo v pátek v červených číslech. Náladu japonských investorů negativně ovlivňovala data o inflaci, která ukázala, že boj za vyšší tempo růstu cen v zemi vycházejícího slunce minimálně zatím není úspěšný.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie ve čtvrtek klesly, lehce nad nulou se udržel pouze trh v Hongkongu
Obchodování na hlavních asijských akciových trzích skončilo ve čtvrtek v červených číslech. Proti trendu šla burza v Hongkongu, její přírůstek byl ale jen minimální. Trhy při absenci zásadnějších ekonomických dat stále čekají na páteční projev šéfky Fedu Janet Yellenové na výročním setkání světových centrálních bankéřů v americkém Jackson Hole.

Zdroj: CNBC

Největší čínská automobilka SAIC zvýšila pololetní zisk
Největší čínská automobilka SAIC Motor v prvním pololetí zvýšila čistý zisk o šest procent na 15,1 miliardy jüanů (54,4 miliardy Kč). Firma ve středu uvedla, že těží z pokračujícího růstu poptávky na čínském trhu. SAIC v Číně spolupracuje s předními světovými automobilkami. Firma provozuje společné podniky s největším americkým výrobcem automobilů General Motors i s evropskou jedničkou Volkswagen.

Zdroj: ČTK

Výsledky PetroChina v 1H: Čistý zisk 531 milionů CNY (meziročně -98 %), tržby 739,1 miliardy CNY (meziročně -15,8 %)
Čistý zisk největšího čínského producenta ropy a zemního plynu PetroChina se v prvním pololetí meziročně propadl o 98 % na 531 milionů jüanů (1,9 miliardy Kč). Ve stejném období loni zisk činil 25,4 miliardy jüanů, uvedla ve středu firma. Hospodaření tohoto státního podniku tvrdě zasáhly nízké ceny ropy a plynu, ale také pomalejší růst poptávky po ropných produktech.
Divize životního pojištění čínské Anbang Insurance Group údajně míří na burzu
Čínská pojišťovnická skupina Anbang Insurance Group připravuje primární nabídku akcií (IPO) divize životního pojištění. Podle zdrojů obeznámených se situací Anbang Insurance Group o IPO divize jedná již několik týdnů s investičními bankami.

Zdroj: MarketWatch