Asijské akcie

Asijské akcie se ve čtvrtek obchodovaly smíšeně, čekaly na Bank of Japan
Asijské akciové thy se ve čtvrtek neshodly na směru, když investoři zvažovali výsledky tamních firem a zároveň očekávali rozhodnutí plynoucí z dvoudenního zasedání japonské centrální banky o monetární politice.

Zdroj: CNBC

Asijské trhy ve středu obchodovaly smíšeně, japonský Nikkei 225 si připsal 1,73 %
Japonské akcie se ve středu vzpamatovaly z úterního výprodeje, další asijské burzy obchodovaly smíšeně. Trhy netrpělivě očekávají výsledky středečního zasedání Fedu a pátečního zasedání Bank of Japan.

Zdroj: CNBC

Asijské trhy v úterý převážně rostly, odepisovaly pouze japonské akcie
Většina asijských trhů se zvládla oklepat ze ztrátového úvodu úterní seance a připsala si zisky. Výjimkou bylo Japonsko, kde stále panuje nejistota před očekávaným ohlášením vládního stimulačního balíčku na podporu ekonomiky a před pátečním zasedáním Bank of Japan.

Zdroj: CNBC

Čtvrtletní zisk automobilky Hyundai podesáté za sebou klesl
Čistý zisk jihokorejské automobilky Hyundai Motor se ve druhém čtvrtletí snížil na 1,66 bilionu wonů (zhruba 36 miliard Kč) z 1,70 bilionu wonů před rokem. Oznámila to firma, která vyrábí automobily rovněž v České republice. Vykázala tak již desátý pokles čtvrtletního zisku za sebou.

Zdroj: ČTK

Asijské trhy v úvodu týdne obchodovaly smíšeně, akcie Nintenda ztratily téměř 18 %
Pondělní obchodování na asijských trzích bylo výrazně utlumené. Investoři netrpělivě vyhlížejí zasedání centrálních bank ve Spojených státech a v Japonsku, která se odehrají ve středu, respektive v pátek.

Zdroj: ČTK, CNBC

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 25. července Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 25. července

Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 25. července a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

Asijské akcie týden zakončily v červených číslech
Hlavní asijské akciové indexy skončily v pátek v červených číslech. Trhy čekají, jakou podobu budou mít očekávaná stimulační opatření japonské vlády a tamní centrální banky.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie ve čtvrtek převážně rostly, náladu investorů zvedaly zprávy o odhodlání japonské vlády podpořit ekonomiku
Většina hlavních asijských burz zakončila čtvrteční obchodování v plusu. Výjimku tvořil jihokorejský akciový trh. Japonské akcie, jejichž hlavní index Nikkei 225 přidal téměř procento, podporovaly zprávy japonských médií, že vláda země vycházejícího slunce připravuje masivní opatření na podporu tamní ekonomiky. Investoři nyní čekají, jakým výsledkem skončí zasedání ECB. Výsledek zasedání bude oznámen ve 13.45 SELČ.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie ve středu obchodovaly smíšeně, propad zažily akcie Nintenda
Japonský Nikkei 225, který v úterý zakončil na šestitýdenním maximu, v úterý odepsal 0,25 %. Dolů jej táhly akcie Nintenda, které po několikadenní rally ve středu ztratily 12,61 %. Důvodem je odložení japonského vydání hry Pokémon GO, které bylo původně plánováno na středu.

Zdroj: CNBC

Asijské trhy v úterý převážně odepisovaly, v růstu však pokračovaly akcie Nintenda
Asijské burzy úterní seanci zakončily převážně v červených číslech. Proti trendu šlo ale Japonsko, podpořené po prodlouženém víkendu slabším jenem.

Zdroj: CNBC