Asijské akcie

Britské "ano" brexitu způsobilo v pátek propad asijských akcií
Asijské burzy v pátek zažily strmý pád poté, co Britové ve čtvrtečním referendu rozhodli o vystoupení země z EU.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie se ve čtvrtek před britským referendem obchodovaly smíšeně
Asijské burzy před britským hlasováním o setrvání v EU podávaly smíšené výkony.

Zdroj: CNBC

Japonské akcie ve středu ztratily půdu pod nohama a před referendem o brexitu brzdily růst ostatních asijských burz
Japonské akcie ve středu zamířily do červených čísel a brzdily růst celého regionu, jak investoři zvažovali dopad možného odchodu Británie z EU.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie zakončily úterní obchodování převážně v plusu
Většina asijských akciových trhů s si během úterního obchodování připsala mírné zisky, když investoři ještě trávili víkendové zmírnění obav z odchodu Británie z Evropské unie.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie zakončily pondělí díky zmírnění obav z brexitu a posilující libře v plusu
Asijské akcie zakončily pondělní obchodování v černých číslech. Indexy velkých akciových trhů stoupaly, když investoři reagovali na zmírnění obav o členství Británie v Evropské unii.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie zakončily pátek v plusu, celý týden pro ně ale byl ztrátový
Hlavní asijské akciové indexy v pátek poskočily vzhůru v naději, že v Británii týden před klíčovým referendem převáží hlasy pro setrvání země v Evropské unii.

Zdroj: CNBC

Asijské akciové trhy zakončily čtvrtek se ztrátami
Akcie na asijských trzích zakončily čtvrteční obchodování vesměs hluboko v negativním pásmu. Důvodem bylo především rozhodnutí japonské centrální banky nezvyšovat tempo rozšiřování monetární základny tamní ekonomiky a nezměnit výši základní úrokové sazby, která se nachází na úrovni -0,1 %.

Zdroj: CNBC

Čínské akcie se oklepaly ze špatných zpráv o MSCI a vedly region nahoru
Asijské akcie ve středu posilovaly navzdory zprávám o tom, že akcie pevninské Číny nakonec nebudou zařazeny do indexu MSCI.

Zdroj: CNBC

Akcie obchodované na burzách pevninské Číny zatím do indexu MSCI Emerging Markets nezamíří
Akcie čínských firem, s nimiž se obchoduje na burzách pevninské Číny, do srovnávacího indexu MSCI Emerging Markets zatím zařazeny nebudou. V úterý večer to oznámila společnost MSCI, která o složení benchmarků rozhoduje. V posledních dnech se spekulace o možném vstupu čínských akcií do benchmarku projevovaly v podobě růstu objemu spekulativních investic do čínských ETF. MSCI říká, že Čína musí uskutečnit ještě další kroky, aby byly její trhy přístupnější pro zahraniční investory.

Zdroj: CNBC

MSCI v noci oznámí, zda do indexu MSCI Emerging Markets zamíří akcie z pevninské Číny
Během úterní noci se investoři dozví rozhodnutí ohledně zařazení čínských pevninských akcií do indexu MSCI Emerging Markets. V posledních dnech se spekulace o možném vstupu čínských akcií do benchmarku projevovaly v podobě růstu objemu spekulativních investic do čínských ETF.

Zdroj: Česká spořitelna