Asijské akcie

Asijské akcie ve středu ztrácely, nedařilo se japonským exportérům
Asijské trhy ve středu uzavřely převážně v červených číslech. Výraznější vliv na ně neměly výsledky první prezidentské debaty v USA ani pozitivní čísla americké spotřebitelské důvěry.

Zdroj: CNBC

Nabídka akcií čínské PSBC je největší na světě za dva roky
Čínská státní Postal Savings Bank of China (PSBC) získala z primární nabídky akcií 7,4 miliardy USD (178,4 miliardy Kč). Nabídka se tak stala největším vstupem na burzu na světě od roku 2014, kdy své akcie uvedla čínská společnost Alibaba. Po středečním zahájení obchodů v Hongkongu zůstává cena akcií PSBC zhruba na stejné úrovni, napsala agentura Reuters. Finanční ústav je poslední z velkých čínských státních bank, které vstoupily na burzu.

Zdroj: ČTK

Asijské akcie v úterý po první debatě prezidentských kandidátů v USA umazaly většinu ztrát a uzavřely převážné v plusu
Asijské trhy v úterý umazaly většinu ztrát z úvodu seance a uzavřely převážně v zelených číslech. Někteří analytici obrat připsali výsledku debaty amerických kandidátů na prezidenta, v níž podle průzkumů veřejného mínění vyhrála demokratická kandidátka Hillary Clintonová. Pozitivně působila i stabilizace cen ropy. Finanční trhy na Tchaj-wanu byly v úterý kvůli cyklónu zavřené.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie v pondělí skončily v červených číslech, investoři čekají na debatu Trumpa a Clintonové a výsledek zasedání OPEC
Asijské burzy poslední zářijový týden zahájily poklesem. Investoři čekají, co přinese zasedání ropného kartelu OPEC, které skončí ve středu, a jak dopadne pondělní debata kandidátů na post amerického prezidenta.

Zdroj: CNBC

Samsung v Koreji obnoví prodej telefonů Galaxy Note 7 později
Jihokorejská společnost Samsung Electronics obnoví prodej telefonů Galaxy Note 7 v Jižní Koreji až 1. října, proti plánu o tři dny později. Podnik v neděli oznámil, že odklad si vyžádala snaha rychle dokončit svolávání dříve prodaných telefonů, u kterých se objevily případy vznícení baterie.

Zdroj: ČTK

Asijské akciové trhy uzavřely týden převážně v červených číslech
Asijské burzy v pátek obchodovaly převážně směrem dolů, když výjimky čítaly pouze Austrálii a Jižní Koreu. Indexy ostatních trhů, od japonského Nikkei 225 přes pevninskou Čínu (Shaghai Composite, Shenzhen Composite) až po Hongkong skončily v záporném pásmu.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie ve čtvrtek po zasedání Fedu zamířily vzhůru
Všechny velké asijské akciové trhy obchodovaly ve čtvrtek v černých číslech, když tamní investoři ocenili konec nejistoty stran případného zvyšování úrokových sazeb americkým Fedem.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie ve středu po zasedání japonské centrální banky posilovaly
Středeční obchodování na asijských trzích výrazně ovlivnilo zasedání Bank of Japan, která sice ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, uvedla však, že zavádí nová opatření, jejichž cílem je co nejrychleji dosáhnout dvouprocentní inflace.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie se v úterý na směru neshodly. Investoři čekají, jak skončí středeční zasedání Bank of Japan a Fedu
Obchodování na hlavních asijských akciových trzích skončilo v úterý smíšeně, v červených číslech skončily burzy v Číně a Japonsku. Ve středu oznámí výsledky svých zasedání centrální banky Japonska a USA, což by podle analytiků mohlo více rozhýbat světové finanční trhy.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie v úvodu týdne posilovaly, obchodování v Austrálii bylo přerušeno
Asijské akcie v úvodu týdne navázaly na úspěšnou páteční seanci a uzavřely v zelených číslech. V Japonsku se kvůli státnímu svátku neobchodovalo a obchodování v Austrálii bylo pro technickou chybu přerušeno až do konce seance.

Zdroj: CNBC