Asijské akcie

Asijské akcie ve středu ožily, nahou jim pomáhal Hongkong a Tokio
Asijské trhy ve středu zamířily nahoru, především díky pozitivní seanci na burzách v Hongkongu a Tokiu, která táhla nahoru celý region.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie v úterý ztrácely, dolů je vedly Čína a Japonsko
Asijské burzy se v úterý pohybovaly převážně v červených číslech, dolů je vedly Japonsko a Čína. Investoři se před blížícím se zasedáním Fedu chytají jakékoli informace, která by jim naznačila budoucí akci centrální banky USA.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie týden zahájily smíšeně, japonskou burzu podkopal obnovený růst jenu
Asijské akciové trhy se v pondělí na směru neshodly. Čínské indexy rostly, tokijskou burzu ale srážel posilující jen, který se v páru k dolaru vrátil pod 110 USD/JPY poté, co země vycházejícího slunce vykázala třetí měsíc za sebou přebytek zahraničního obchodu.

Zdroj: CNBC

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 23. května Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 23. května

Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 23. května a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

Asijské akcie v pátek skončily v černých číslech, trhy nevěří, že Fed brzy zvýší sazby
Asijské akciové indexy zakončily páteční obchodování v plusu - japonský Nikkei 225 si připsal přes půl procenta, stejně jako australský S&P/ASX 200. Burzy v Šanghaji a Hong Kongu byly ještě úspěšnější.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie ve čtvrtek kvůli vyhlídkám na vyšší úrokové sazby převážně klesaly
Japonský index Nikkei 225 skončil prakticky na nule (+0,01 %), když ke konci obchodování vymazal zhruba procentní zisk vyvolaný sílícím dolarem coby účinnou protiváhou japonského jenu. Ostatní asijské indexy skončily ve čtvrtek v mínusu.

Zdroj: CNBC

Asijské akcie ve středu zamířily do červených čísel, trhy znovu vyplašil Fed
Asijské akciové trhy ve středu převážně ztrácely, jak se investoři snažili zpracovat možnost, že by Fed letos zvýšil sazby dvakrát.

Zdroj: CNBC

Úterý na trzích: Asijské akcie převážně rostly, Evropa přišla o dopolední zisky a klesla, americké akcie úvodní mírné ztráty prohloubily
(AKTUALIZOVÁNO) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo v úterý převážně v plusu, proti trendu šla z velkých trhů jenom Čína. Burzy v západní Evropě dopoledne také rostly, odpoledne ale sklouzly pod nulu. Z makrodat vyšly údaje o českém HDP nebo britské inflaci, hospodářskými výsledky se navíc na pražské burze pochlubili tabáková společnost Philip Morris ČR a v USA maloobchodník Home Depot. Hlavní akciové indexy v USA klesly zhruba o procento.
Asijské akcie v úterý převážně posilovaly díky oživení cen ropy
Většina asijských trhů v úterý zamířila vzhůru díky oživení cen ropy a solidnímu vedení z Wall Street.

Zdroj: CNBC

Pondělí na trzích: Asie navzdory slabým víkendovým datům z Číny skončila v plusu. Dařilo se i americkým akciím, Evropa ale stagnovala
(AKTUALIZOVÁNO) Asijské akcie zahájily třetí květnový týden růstem. Trhy sice v úvodu ztrácely kvůli slabým víkendovým datům z Číny, nakonec se ale vzpamatovaly a zamířily výše. Burzy v Evropě dopoledne klesaly a nakonec uzavřely proti konci minulého týdne bez výraznějších změn. Americké akcie obchodování zahájily mírně výše, zisky během dne navyšovaly a nakonec přidaly zhruba procento.