Byznys a podnikání

Mühlfeit & Bartoš: Z garáže ke hvězdám aneb Co startupu (ne)zaručí úspěch? Mühlfeit & Bartoš: Z garáže ke hvězdám aneb Co startupu (ne)zaručí úspěch?

Žijeme v době historických změn, které doprovází jediná jistota – (permanentní) nejistota. I proto mají investoři ve stále větší míře spadeno na alternativy, ideálně takové, na něž je možné si sáhnout. Vlastní startup, případně podíl v nějaké garážové firmě, spadá do kategorie hmatatelného, a tak se stává významným fenoménem. Trojčlenku úspěchu nových projektů nabízejí někdejší prezident Microsoftu pro Evropu Jan Mühlfeit a spoluzakladatel Credo Ventures Ondřej Bartoš.

Sobotka: Hranice pro vyšší zdanění příjmů by se mohla posunout výše
Hranice, od níž ČSSD navrhuje vyšší zdanění příjmů, by se mohla zvednout. V debatě České televize to v neděli řekl předseda sociální demokracie, premiér Bohuslav Sobotka. Část straníků by podle něj chtěla hranici vyšší, a to 70 000 nebo 80 000 Kč. Konečnou verzi chce strana představit do prázdnin.

Zdroj: ČTK

Operátoři: Prodej pokladen pro EET se minulý týden ztrojnásobil
Zájem o pořízení terminálu pro elektronickou evidenci tržeb u tuzemských mobilních operátorů se v posledních třech týdnech zvýšil o desítky procent. Největší zájem byl v posledním týdnu, tedy méně než deset dní do spuštění druhé vlny EET, kdy prodej vzrostl až na trojnásobek. Vyplývá to z informací firem.

Zdroj: ČTK

Babiš: Daně z příjmů firem nezvýšíme, daňové pobídky jim zrušme
ANO podle šéfa hnutí a ministra financí Andreje Babiše nebude chtít zvyšovat daň z příjmů právnických osob, protože to nepokládá za správné. Spíše by chtělo zrušit daňové pobídky pro firmy jako nepotřebné. Babiš to v sobotu řekl novinářům při představování plánů hnutí po svém znovuzvolení do čela ANO.

Zdroj: ČTK

Českým firmám stouply tržby v letech 2011 až 2015 o 23 %
České společnosti, které pravidelně zveřejňují své účetní závěrky, zaznamenaly v letech 2011 až 2015 celkový nárůst tržeb o 23 % a zvýšení čistého zisku o 38 %. Vyplývá to z analýzy dat, kterou uskutečnila společnost CRIF - Czech Credit Bureau na vzorku 60 000 firem.

Zdroj: ČTK

Co by udělal Bill Gates, kdyby mohl vrátit čas o dvacet let Co by udělal Bill Gates, kdyby mohl vrátit čas o dvacet let

Bill Gates stál za vznikem jedné z největších technologických firem na světě a tento úspěch mu přinesl obrovské bohatství. Na první pohled by se mohlo zdát, že na podobném příběhu není co měnit, ale není to tak. I ti nejúspěšnější lidé by některé věci ve svém životě udělali jinak, kdyby mohli.

Denní glosa: Kondomy a sunar aneb Jak vydělat na prohře Denní glosa: Kondomy a sunar aneb Jak vydělat na prohře

Ve sportu se na vlastní prohru sázet nesmí (s výjimkou českého fotbalu, který se takovými idiotskými pravidly nezatěžuje). V byznysu je to jednodušší.

USA: NFIB index optimismu malých firem v lednu stoupl na 105,9 bodu
Optimismus mezi malými podniky ve Spojených státech vzrostl v lednu na 105,9 bodu z prosincových 105,8 bodu, což byla nejvyšší hodnota za 12 let. Důvěra podniků prudce stoupla po překvapivém vítězství Donalda Trumpa v listopadových prezidentských volbách, po nichž se všeobecně zlepšily vyhlídky vývoje americké ekonomiky. Uvedla to v úterý agentura Bloomberg s odkazem na zprávu Národní federace nezávislých společností (NFIB).

Zdroj: Bloomberg

Comeback českých lázní Comeback českých lázní

České lázně zažívají v posledních dvou letech návrat na výsluní. Souvisí to se změkčením legislativních podmínek pro schvalování lázní českým pacientům, zvýšením výdajů zdravotních pojišťoven na lázeňskou péči a solidním výkonem české ekonomiky. Roste také zájem o české lázně jako o bezpečnou a dostupnou turistickou destinaci. V neposlední řadě k růstu obliby českých lázní přispívá jejich větší zaměření na komerční klientelu v rámci relaxačních a wellness pobytům. Detaily přišel do studia Investičního webu představit Radek Novák z EU Office České spořitelny.

Daňové prostředí v ČR je podle finančních šéfů nepříznivé
Téměř dvě třetiny finančních manažerů nepovažují daňové prostředí v Česku za podnikatelsky příznivé. Více než polovina jich hodnotí změny posledních dvou až tří let let negativně. Za nejvíc zatěžující novinku označují kontrolní hlášení. Vyplývá to z průzkumu společnosti KPMG ČR, do kterého se zapojilo 339 finančních ředitelů firem.

Zdroj: ČTK