Černé labutě

Horská (Raiffeisenbank): Trump rally by zasloužila korekci, do Evropy letos může přiletět spousta černých labutí Horská (Raiffeisenbank): Trump rally by zasloužila korekci, do Evropy letos může přiletět spousta černých labutí

Slavný investor George Soros se na Světovém ekonomickém fóru v Davosu pustil do Donalda Trumpa. Ten podle něj jako prezident neuspěje, protože jeho ekonomické a politické plány se navzájem popírají. Akciová rally, která začala po prezidentských volbách, je i proto podle Sorose odsouzena k smrti. Co si o novém americkém prezidentovi a tržním vývoji myslí hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská?

13 strašáků roku 2017 (13. díl – speciál): Doktorka Zkáza a její černočerný scénář aneb Čím jsme v prosinci (ještě) nestrašili 13 strašáků roku 2017 (13. díl – speciál): Doktorka Zkáza a její černočerný scénář aneb Čím jsme v prosinci (ještě) nestrašili

Rok 2016 byl bodem zlomu, ale až rok 2017 ukáže, co je za horizontem. Jak by to mohlo vypadat? Globální obchod přidusí zákopová válka, eurozóna se ocitne na hraně propasti, v Česku začne růst nezaměstnanost a euro bude stát 28 korun. To vše a ještě více, pokud nás překvapí hejno černých labutí, říká hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská, která se vžila do role Doktorky Zkázy a vykreslila příští rok v nejčernějších barvách.

Černé labutě: Toto jsou dominantní rizika pro globální trhy Černé labutě: Toto jsou dominantní rizika pro globální trhy

Černou labuť nepředpovíte, ani kdybyste se rozkrájeli. To ale neznamená, že si ji jako banka nemůžete půjčit do názvu analytického materiálu. A co kvartál právě to dělají v Société Générale. Co francouzský finanční obr aktuálně považuje za největší rizika pro světovou ekonomiku a trhy?

Dvě největší černé labutě roku 2017 Dvě největší černé labutě roku 2017

Na jednom z podzimních Investičních večerů se Roman Chlupatý svých hostů zeptal, jaké černé labutě by mohly přiletět a zakrýt svými křídly světovou ekonomiku a finanční trhy v roce 2017. Napovíme, že otázka byla položena zhruba týden před prezidentskými volbami v USA.

Nejbližší černou labuť budou mít na svědomí centrální banky Nejbližší černou labuť budou mít na svědomí centrální banky

Podle hedgeového manažera Marka Spitznagela vytvořily centrální banky na akciovém trhu velkou bublinu, jejíž splasknutí, které bude odstartováno postupným zvyšováním sazeb ze strany Fedu, bude mít velice drsné následky.

Černé labutě pro zbytek roku 2016: Na co si dát pozor? Černé labutě pro zbytek roku 2016: Na co si dát pozor?

Které negativní události by mohly ovlivnit trhy ve zbytku letošního roku? na to s ev pořadu Investice ZET zaměřili moderátor Roman Chlupatý a Jan Maňák, obchodní ředitel BNP Paribas Investment Partners.

Slet černých labutí v jediném grafu: Rizika negativního vývoje převažují Slet černých labutí v jediném grafu: Rizika negativního vývoje převažují

Société Générale co pár měsíců aktualizuje graf, do kterého zakresluje potenciální černé labutě, tedy události, které by výrazně ovlivnily světovou ekonomiku. Na začátku června do něj, celkem překvapivě, vůbec nezakreslila brexit, který v něm přitom v předchozích vydáních tohoto výhledu pohodlně hnízdil.

Marc Faber: Mesiášská politika centrálních bank nedopadne dobře, čeká nás krize horší než v roce 2008
Marc Faber v rozhovoru pro televizní stanici Bloomberg prohlásil, že svět čeká další finanční krize, která bude horší než ta v roce 2008. "Mesiášská" politika tištění peněz světových centrálních bank prý nedopadne dobře.

Zdroj: Bloomberg

Černé labutě: Co jsou podle expertů největší rizika (nejen) letošního roku? Černé labutě: Co jsou podle expertů největší rizika (nejen) letošního roku?

Stále aktuální migrační krize, která zatím tak docela nespojuje Evropu, a referendum o setrvání Spojeného království v EU jsou jen ochutnávkou rizik číhajících na investory v roce 2016. Co nečekaného by se ale ještě na trzích mohlo podepsat? Téma pro hosty jednoho z březnových Investičních večerů, jimiž byli Tomáš Kálal (Conseq IM) a Štěpán Uherík (Chytrý Honza).

Slet černých labutí v jediném grafu: Potenciální negativní překvapení převažují Slet černých labutí v jediném grafu: Potenciální negativní překvapení převažují

Société Générale každého čtvrt roku aktualizuje graf, do kterého zakresluje potenciální černé labutě, tedy události, které by výrazně ovlivnily světovou ekonomiku. Takto vypadal na konci února 2016.