Certifikáty

Jak vydělat na růstu i poklesu ceny zlata? Stačí koupit turbo certifikáty Jak vydělat na růstu i poklesu ceny zlata? Stačí koupit turbo certifikáty

Do zlata, jedné z nejpopulárnějších komodit mezi českými drobnými investory, lze investovat mnoha způsoby - od fyzických slitků a cihel až po "papírové" zlato. O výhodách a nevýhodách investování do zlata přes investiční a turbo long nebo turbo short certifikáty informuje Petr Schůt, produktový manažer z České spořitelny.

Revoluční 3D tisk: Na všechno se najde certifikát Revoluční 3D tisk: Na všechno se najde certifikát

Mnozí považují 3D tisk za trend následujících let. Dlouho byla tato metoda pouze pro průmyslové využití, nyní je již trojrozměrný tisk dostupný také běžným spotřebitelům.

Nemáte důvěru v akcie ani v komodity? Zkuste investiční certifikáty! Nemáte důvěru v akcie ani v komodity? Zkuste investiční certifikáty!

Investiční certifikáty jsou stále populárnějším nástrojem pro drobné investory. O tom, co vlastně investiční certifikát je, kde se dá koupit či prodat a jaké jsou druhy investičních certifikátů, informuje Petr Schůt, projektový manažer z České spořitelny.

Na akciích NWR se dá stále dobře vydělat. Povíme vám jak Na akciích NWR se dá stále dobře vydělat. Povíme vám jak

Cena akcií NWR je na historickém minimu. Díky různým investičním nástrojům je stále možné vydělat na jejich dalším případném propadu, ale i na růstu. O možnostech investování do certifikátů navázaných na NWR informuje projektový manažer Petr Schůt z České spořitelny.

Erste Bank vstupuje na pražskou burzu s investičními certifikáty Erste Bank vstupuje na pražskou burzu s investičními certifikáty

Pražská burza tento týden uvedla na český kapitálový trh dalšího emitenta investičních certifikátů. Erste Bank, která je druhým největším emitentem certifikátů v Rakousku, se chce v Praze stát lídrem trhu.

Investici je potřeba rozumět, a proto musí být transparentní. Tento produkt vyhovuje i nejpřísnějším měřítkům Investici je potřeba rozumět, a proto musí být transparentní. Tento produkt vyhovuje i nejpřísnějším měřítkům

Každý investor by měl kupovat pouze takové finanční produkty, jejichž základní vlastnosti a parametry opravdu dobře zná. Proto je důležité, aby byl produkt transparentní. Zda takový je, lze posoudit na základě objektivních kritérií.

Farmacie: Generika na vzestupu. Jak na jejich růstu vydělat? Farmacie: Generika na vzestupu. Jak na jejich růstu vydělat?

Kapitálový trh opět získal nové slovo - evergreening. Jde o snahu farmaceutických koncernů znovu získat patentovou ochranu na svůj lék, kterému vyprší patent, a to za pomoci drobných úprav účinných látek. Generika, tedy léky založené na již nechráněných patentech, jsou ovšem přesto na vzestupu.

Domácí elektronika: Z obýváku přímo do portfolia Domácí elektronika: Z obýváku přímo do portfolia

Televizory v našich obývacích pokojích jsou stále větší a stále vhodnější k přístupu na internet. V roce 2012 byla polovina prodaných televizí schopná připojit se na internet, zhruba třetina umožňuje dokonce sledování pořadů v 3D.

Čekáte stagnaci trhu? I na ní se dá vydělat Čekáte stagnaci trhu? I na ní se dá vydělat

Existují finanční instrumenty, které svou sílu projeví na stagnujících trzích. K takovým instrumentům patří inline warranty.

Trpký konec Nokie v indexu největších evropských firem DJ EuroStoxx 50 se dá odehrát přes akciový dluhopis! Trpký konec Nokie v indexu největších evropských firem DJ EuroStoxx 50 se dá odehrát přes akciový dluhopis!

Telekomunikační gigant Nokia opustil 18. března index největších evropských společností DJ EuroStoxx 50. Překvapení to nebylo, finská firma byla již delší dobu považována za kandidáta na vyhazov. Vyřazení přitom přišlo v době, kdy se objevovaly náznaky zlepšení hospodaření.