Certifikáty

Krize zlata, krizové měny? Nebo jen oddechový čas? Krize zlata, krizové měny? Nebo jen oddechový čas?

Zlato nekoroduje. I proto je považováno za garanta odolnosti a uchování hodnoty. Nicméně cena zlata umí pořádně kolísat. Ryzí unce (kolem 31,1 gramů) stála poprvé v hi­storii více než 1 900 USD, krátce poté však přišly propady až k 1 600 USD. Jakou má zlato budoucnost?

Diskontní certifikát: Ideální investice do sychravého burzovního počasí Diskontní certifikát: Ideální investice do sychravého burzovního počasí

Rozkolísané podzimní obchodování na burzách dělá těžkou hlavu nejednomu investorovi. Přímá spekulace na růst nebo na pokles nemusí při vysoké kolísavosti trhů fungovat, a proto se do popředí zájmu dostávají pokročilé investiční strategie a instrumenty, jako jsou například diskontní certifikáty. Jak fungují a kolik na nich mohou investoři vydělat, vysvětluje hlavní makléř BrokerJetu ČS Martin Urban.

Garantovaný certifikát Ropa Garant CZK 2011–2015 Garantovaný certifikát Ropa Garant CZK 2011–2015

Díky svému výplatnímu profilu nabízí produkt zajímavou alternativu k přímé investici. Spojuje 100% kapitálovou ochranu investice s možností participovat na růstu cen ropy. Tento produkt umožňuje investorovi participovat 1:1 na vývoji podkladové komodity, aniž by participoval na jejím negativním vývoji. 100% návratnost investovaného kapitálu je dosaženo výměnou za omezení výkonnosti podkladového aktiva horní hranicí, tzv. CAP.

Voda dodá portfoliu stabilitu Voda dodá portfoliu stabilitu

I když jsou tři čvrtiny naší planety pokryty vodou, Světová banka již v devadesátých letech minulého století varovala před nebezpečím, že budoucí války nebudou kvůli ropě, ale právě kvůli vodě. Důvod: Jen pouze malá část, dokonce méně než jednou procento ze všech vyskytujících se vodních zdrojů, je pitná voda. Kromě toho je globální rozdělení tohoto životně důležitého zdroje velmi nerovnoměrné a může vyvolat žádostivé emoce.

Sázka na německé nemovitostní akcie Sázka na německé nemovitostní akcie

Teprve před necelými třemi roky dosáhla hypotéční krize svého vrcholu. Ovšem realitní bublina splaskla již v roce 2006. Hlavním důvodem pro její vytvoření byla politika americké centrální banky, která již od roku 2001 razila strategii "levných peněz". To šlo ruku v ruce se snem takřka každého Američana: "Mít vlastní dům". Kdo mohl, chopil se příležitosti. Ceny nemovitostí kontinuálně rostly. A jejich financování přitom stálo na stále vratších základech.

Vydělejte na čínské měně, dokud to jde: Nový certifikát Vydělejte na čínské měně, dokud to jde: Nový certifikát

Americké výzvy směrem k Číně, aby nechala svou měnu posilovat, dosud nebyly plně vyslyšeny. V průběhu tří let do července 2008 posílil jüan vůči dolaru o 21 procent. Tehdy však čínská vláda svázala kurz své měny s americkým dolarem, a jüan tak dlouhou dobu prakticky kopíroval vývoj dolaru. S příchodem finanční krize však americký dolar prudce oslabil a stáhl s sebou do hlubin i čínskou měnu, přestože čínská ekonomika vyvázla z finanční krize v mnohem lepší kondici.

Vydělejte 15 procent vkladu na tom, že Brent neklesne pod 80 USD Vydělejte 15 procent vkladu na tom, že Brent neklesne pod 80 USD

Až na úroveň 127,02 USD za barel vzrostla v uplynulých týdnech cena ropy Brent. Bylo tak bylo tak dosaženo nej­vyšších hodnot od léta 2008. Hlav­ním důvodem cenového růstu je jsou trvající nepokoje ve významné zemi těžící ropu - Libyi. Avšak analytici americké inve­stiční banky Goldman Sachs hodnotí současnou cenovou úroveň ropy jako příliš vysokou. Proto nyní doporučují svým klientům spekulovat na pokles cen ropy.

Scoach: Největší evropská burza pro obchodování s investičními certifikáty Scoach: Největší evropská burza pro obchodování s investičními certifikáty

Scoach je společným podnikem Deutsche Börse AG a švýcarské SIX Group. Scoach exklusivně provozuje obchodování s certifikáty, knockouts, warranty a akciovými dluhopisy na burzách ve Frankfurtu a Curychu.

Brazilský dluhopis: Jak vsadit na zhodnocení brazilské měny? Brazilský dluhopis: Jak vsadit na zhodnocení brazilské měny?

Brazílie je komoditní "Eldo­rádo". V zemi samby se těží pře­devším železo, hliník a cín. V ob­chodní bilanci (na straně dal) zaujíma­jí tyto kovy největší položku a významem se řadí hned za ropu, zemědělské produkty a strojírenství. V konečném důsledku export již několik let převyšuje import. To samozřejmě oživuje brazilské hospodářství.

Vietnam: Asijský květ, který čeká na zalití Vietnam: Asijský květ, který čeká na zalití

Možným příslibem lepší budoucnosti je země v tuzemsku důvěrně známá – Vietnam. V roce 2008 musela tato jihoasijská země zvládnout dvě krize zároveň. Globální finanční a ekonomická krize totiž postihla Vietnam ve špatném okamžiku, neboť lidová ekonomika akorát vstřebávala výrazné zvyšování vlastních úrokových sazeb.