Certifikáty

Vydělejte na čínské měně, dokud to jde: Nový certifikát Vydělejte na čínské měně, dokud to jde: Nový certifikát

Americké výzvy směrem k Číně, aby nechala svou měnu posilovat, dosud nebyly plně vyslyšeny. V průběhu tří let do července 2008 posílil jüan vůči dolaru o 21 procent. Tehdy však čínská vláda svázala kurz své měny s americkým dolarem, a jüan tak dlouhou dobu prakticky kopíroval vývoj dolaru. S příchodem finanční krize však americký dolar prudce oslabil a stáhl s sebou do hlubin i čínskou měnu, přestože čínská ekonomika vyvázla z finanční krize v mnohem lepší kondici.

Vydělejte 15 procent vkladu na tom, že Brent neklesne pod 80 USD Vydělejte 15 procent vkladu na tom, že Brent neklesne pod 80 USD

Až na úroveň 127,02 USD za barel vzrostla v uplynulých týdnech cena ropy Brent. Bylo tak bylo tak dosaženo nej­vyšších hodnot od léta 2008. Hlav­ním důvodem cenového růstu je jsou trvající nepokoje ve významné zemi těžící ropu - Libyi. Avšak analytici americké inve­stiční banky Goldman Sachs hodnotí současnou cenovou úroveň ropy jako příliš vysokou. Proto nyní doporučují svým klientům spekulovat na pokles cen ropy.

Scoach: Největší evropská burza pro obchodování s investičními certifikáty Scoach: Největší evropská burza pro obchodování s investičními certifikáty

Scoach je společným podnikem Deutsche Börse AG a švýcarské SIX Group. Scoach exklusivně provozuje obchodování s certifikáty, knockouts, warranty a akciovými dluhopisy na burzách ve Frankfurtu a Curychu.

Brazilský dluhopis: Jak vsadit na zhodnocení brazilské měny? Brazilský dluhopis: Jak vsadit na zhodnocení brazilské měny?

Brazílie je komoditní "Eldo­rádo". V zemi samby se těží pře­devším železo, hliník a cín. V ob­chodní bilanci (na straně dal) zaujíma­jí tyto kovy největší položku a významem se řadí hned za ropu, zemědělské produkty a strojírenství. V konečném důsledku export již několik let převyšuje import. To samozřejmě oživuje brazilské hospodářství.

Vietnam: Asijský květ, který čeká na zalití Vietnam: Asijský květ, který čeká na zalití

Možným příslibem lepší budoucnosti je země v tuzemsku důvěrně známá – Vietnam. V roce 2008 musela tato jihoasijská země zvládnout dvě krize zároveň. Globální finanční a ekonomická krize totiž postihla Vietnam ve špatném okamžiku, neboť lidová ekonomika akorát vstřebávala výrazné zvyšování vlastních úrokových sazeb.

Afrika: Jak vsadit na zapomenutý kontinent Afrika: Jak vsadit na zapomenutý kontinent

Ještě to není ani půl roku, kdy v Jižní Africe skončilo fotbalové mistrovství světa. Některé zápasy máme ještě v paměti, v rádiu příležitostně zaduní oficiální song šampionátu "Waka Waka" od Shakiry. Ale Afrika může nabídnout mnohem více než jeden stát u Mysu Dobré naděje. Celý kontinent mezi Saharou a Serengeti se po ekonomické stránce staví na nohy a snaží se dohnat "ztráty".

Internet: Růst bude ještě dlouho pokračovat Internet: Růst bude ještě dlouho pokračovat

Pro osvěžení paměti postačí pohled do nedávné minulosti: V roce 2006 určoval vývoj internetu pojem "Web 2.0". Pod tímto pojmem se rozuměl a stále ještě rozumí internet pro spolupráci, ve kterém se firmy na webu zaměřují na to, aby se co nejvíce lidí aktivně přihlásilo, propojilo, nakoupilo, hrálo, nebo dokonce web spoluvytvářelo.

Rusko: Závislost na ropě a plynu Rusko: Závislost na ropě a plynu

Obrovské zásoby fosilních nerostných surovin z Ruska dělají "globální čerpací stanici". Kreml nezřídka nasazoval svůj energetický rezervoár jako zahraničně-politický mocenský nástroj.

Jak na komodity přes investiční certifikáty Jak na komodity přes investiční certifikáty

Většina komodit zažívá silný růst a nejspíše budou stále dražší. Především tzv. soft-komodity (pšenice, kukuřice, cukr apod.) k tomu mají jednoznačné předpoklady. Počet obyvatel stále roste a zemědělské půdy přitom ubývá.

Kudy na zlato? Certifikát na kanadské těžaře Kudy na zlato? Certifikát na kanadské těžaře

Zlato patří do každého portfolia. Tento drahý kov již dávno funguje jako samostatná investiční třída. Lze do něho však investovat i oklikou – přes akcie těžebních společností. Těmto titulům bývá připisována páková reakce na vývoj ceny zlata.