Certifikáty

Neseďte na penězích a nenechte se okrádat inflací a nízkými úroky centrálních bank Neseďte na penězích a nenechte se okrádat inflací a nízkými úroky centrálních bank

Je pozoruhodné, jak si v poslední době počínají němečtí občané. Jejich spotřeba je nejvyšší za posledních šest let, alespoň to vyplývá z výsledků průzkumu agentury GfK. Průzkumy trhu připisují konzumní náladu Němců především stabilnímu prostředí, robustnímu trhu práce a relativně vysokým tarifním mzdám. K tomu se však přidává nejdůležitější faktor, a sice nízká míra úspor německých domácností. Ta se nyní nachází na historicky nejnižší úrovni. Proč?

Jak se ubránit rychlým propadům na trzích a co by nemělo chybět v portfoliu na další týdny a měsíce? Jak se ubránit rychlým propadům na trzích a co by nemělo chybět v portfoliu na další týdny a měsíce?

Jaké investiční strategie zvolit pro následující týdny a měsíce? Manažer investičních produktů Aleš Mátl z UniCredit Private Banking radí, jak diverzifikovat portfolio tak, aby investory nezaskočil podobný propad akcií a cenných kovů jako v uplynulém týdnu. Přidá i tipy na zajímavé investiční certifikáty.

Vydělejte na akciích společnosti Veolia. S tímto certifikátem hrajete o desítky procent Vydělejte na akciích společnosti Veolia. S tímto certifikátem hrajete o desítky procent

Zajímavá sázka do roku 2016 z dílny UniCredit Private Banking. Pokud v příštích dvou letech (vždy k určitému datu) cena uzavře nad referenční cenou stanovenou při úpisu, investor se může těšit na zhruba 9 % prémii při předčasném vyplacení. Po třetím roce existence certifikátu stačí dokonce jen 60 % hodnoty k vyplacení 27 % za celé tři roky.

Investiční tipy: Bonusové certifikáty pro další týdny a měsíce Investiční tipy: Bonusové certifikáty pro další týdny a měsíce

Co jsou to bonusové certifikáty a jak do nich investovat? Na které z nich vsadit v době, kdy se akciové indexy dotýkají svých maxim? A jak fungují takzvané reverzní certifikáty? Zajímavé investiční tipy nabízí makléřka ze společnosti CYRRUS Michaela Lojínová.

Zdraví do investičního portfolia Zdraví do investičního portfolia

Existuje odvětví, které dokáže růst bez ohledu na aktuální ekonomické podmínky. Společnostem ze sektoru zdravotní péče navíc hraje do karet stárnoucí populace v řadě vyspělých zemí.

Nejlepší ochranou investora jsou jeho vědomosti, ne regulace Nejlepší ochranou investora jsou jeho vědomosti, ne regulace

Mnoho investorů v extrémně nejistých tržních obdobích vyhledává jistotu. Investují například do produktů s ochranou kapitálu, státních dluhopisů s vysokou bonitou, nebo se dokonce z trhu zcela stáhnou. Jiní ale prahnou po výnosech v prostředí vyššího rizika.

Jak vydělat na růstu i poklesu ceny zlata? Stačí koupit turbo certifikáty Jak vydělat na růstu i poklesu ceny zlata? Stačí koupit turbo certifikáty

Do zlata, jedné z nejpopulárnějších komodit mezi českými drobnými investory, lze investovat mnoha způsoby - od fyzických slitků a cihel až po "papírové" zlato. O výhodách a nevýhodách investování do zlata přes investiční a turbo long nebo turbo short certifikáty informuje Petr Schůt, produktový manažer z České spořitelny.

Revoluční 3D tisk: Na všechno se najde certifikát Revoluční 3D tisk: Na všechno se najde certifikát

Mnozí považují 3D tisk za trend následujících let. Dlouho byla tato metoda pouze pro průmyslové využití, nyní je již trojrozměrný tisk dostupný také běžným spotřebitelům.

Nemáte důvěru v akcie ani v komodity? Zkuste investiční certifikáty! Nemáte důvěru v akcie ani v komodity? Zkuste investiční certifikáty!

Investiční certifikáty jsou stále populárnějším nástrojem pro drobné investory. O tom, co vlastně investiční certifikát je, kde se dá koupit či prodat a jaké jsou druhy investičních certifikátů, informuje Petr Schůt, projektový manažer z České spořitelny.

Na akciích NWR se dá stále dobře vydělat. Povíme vám jak Na akciích NWR se dá stále dobře vydělat. Povíme vám jak

Cena akcií NWR je na historickém minimu. Díky různým investičním nástrojům je stále možné vydělat na jejich dalším případném propadu, ale i na růstu. O možnostech investování do certifikátů navázaných na NWR informuje projektový manažer Petr Schůt z České spořitelny.