ČEZ

Výroba Dukovan klesne kvůli odstávkám dvou bloků na polovinu
V Jaderné elektrárně Dukovany začali energetici v poledne podle plánu snižovat výkon prvního reaktorového bloku, ještě v pátek přestane dodávat elektřinu do sítě. Výroba Dukovan pak klesne na polovinu, protože od loňského září stojí i blok číslo dvě. Oba bloky bylo potřeba zastavit kvůli modernizaci jejich společné centrální čerpací stanice. Souběh odstávek potrvá asi 50 dní. ČTK to řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Elektrárna má čtyři bloky.

Zdroj: ČTK

ČEZ údajně zvažuje prodej slovenské dceřiné firmy
ČEZ podle Hospodářských novin hodlá prodat svou retailovou divizi na Slovensku. Cena by se měla pohybovat řádově ve stovkách milionů korun.
Při odstávkách v Dukovanech se letos dvakrát zastaví 2 ze 4 bloků
Jaderná elektrárna Dukovany počítá s delšími odstávkami i pro letošek. Společnost ČEZ potřebuje do konce roku získat nové povolení provozu pro tři ze čtyř dukovanských bloků, proto budou její pracovníci v těchto blocích kromě kontrol svarů dokončovat rozsáhlé investiční akce. Dvakrát v roce kvůli tomu budou odstaveny dva bloky současně, a to vždy na 50 dní, řekl ve čtvrtek novinářům ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský. Výroba Dukovan tak v tomto roce poběží z poloviny celkem zhruba 100 dní.

Zdroj: ČTK

Andrej Babiš nehodlá jako ministr financí zaručit ČEZ ceny elektřiny a výstavbu nových jaderných zdrojů
Ministr financí Andrej Babiš odmítá státní záruky na stavbu jaderných elektráren. ČEZ si podle Babiše může na nové jaderné zdroje snadno půjčit.
ČEZ a další firmy pochybují o cílech politiky EU v oblasti snižování emisí
Společnosti PGE, MVM, EPH a ČEZ pochybují o dosažitelnosti emisních cílů Evropské unie stanovených do roku 2050 v oblasti výroby energie. ČEZ sice považuje cíle za technicky uskutečnitelné, ale není si jist vhodností jejich volby.

Zdroj: Česká spořitelna

ČEZ: Spotové ceny elektřiny okolo 100 EUR/MWh by mohly podpořit sentiment investorů
Chladné počasí, stojící větrné elektrárny v Severním moři, nižší výroba ve francouzských jaderných zdrojích a nízké stavy vody v alpských vodních elektrárnách vyšroubovaly spotové ceny elektřiny až nad 100 EUR/MWh. Co to může znamenat pro ČEZ?

Zdroj: Komerční banka

MF loni mělo více než 40% podíl v 21 firmách
Ministerstvo financí (MF) mělo během loňského roku více než 40% podíl v 21 společnostech. Patří mezi ně např. energetická skupina ČEZ, Český Aeroholding nebo ČEPRO. Vyplývá to z informací zveřejněných ministerstvem financí.

Zdroj: ČTK

Tržby z nových energií by letos dceřiné firmě ČEZ měly stoupnout na 4,5 miliardy Kč
Tržby z nových energií společnosti ČEZ ESCO, dceřinky ČEZ, by letos měly stoupnout ze tří na 4,5 miliardy Kč. ČEZ je tak na dobré cestě dosáhnout svého cíle devět miliard korun v několika nejbližších letech, říkají analytici z České spořitelny.

Zdroj: Česká spořitelna

Vodní elektrárny ČEZ loni meziročně zvýšily výrobu o 3,8 %
Vodní elektrárny energetické společnosti ČEZ loni meziročně zvýšily výrobu o 3,8 procenta na 2,04 miliardy kilowatthodin (kWh). ČTK o tom ve čtvrtek informoval mluvčí ČEZ Martin Schreier. Upozornil, že více než 1,2 miliardy kWh z celkového objemu vyrobila trojice přečerpávacích vodních elektráren, tedy Dlouhé stráně I, Dalešice a Štěchovice II.

Zdroj: ČTK