Chyby v investování

Jak poznat skvělého investora? Jak poznat skvělého investora?

Většina investorů nikdy nepřekročí svůj stín a nestane se úspěšnou hlavně proto, že si nedokáže připustit, že se mýlí. Jen ten, kdo si dokáže přiznat chybu a přijmout konstruktivní kritiku, může pomýšlet na dlouhodobý úspěch. Přehnaná sebedůvěra ještě z nikoho neudělala úspěšného investora.

Poslední dávka investorských lekcí z roku 2016 Poslední dávka investorských lekcí z roku 2016

Článků hodnotících minulý rok a také různých predikcí a překvapení na ten současný jsme na webu nabídly pořádnou porci. Dnes se ještě naposledy ohlédneme za momenty roku 2016, z nichž by si investoři měli vzít ponaučení.

Hledáte bezpečnou cestu k prohře na trzích? Tohle je ona, říká muž s 490 miliardami USD pod palcem Hledáte bezpečnou cestu k prohře na trzích? Tohle je ona, říká muž s 490 miliardami USD pod palcem

Průměrný drobný investor se po poslední globální finanční krizi sotva vzpamatoval. Po propadu cen celé řady aktiv v čele s akciemi o desítky procent zůstala velká nedůvěra, kterou se navzdory snaze centrálních bank a politiků nikdy nepodařilo docela zažehnat. Řada investorů proto i v době, kdy hotovost nebo pevně úročená aktiva nic moc nevynášely, odmítala přesedlat na větší riziko.

Co mají společného dieta a finance? Co mají společného dieta a finance?

K investování existuje spousta analogií, které více či méně vystihují to, jak se lidé chovají ke svým penězům, respektive to, proč neustále opakují chyby, které vedou ke zbytečným ztrátám. Jedním z velice dobře fungujících přirovnání je to k jídlu, nebo lépe řečeno k dietě.

Jak si investoři kazí život, když akcie posilují Jak si investoři kazí život, když akcie posilují

Jsou investoři nezranitelní, když ceny akcií rostou? Omyl! I během akciové rally se dá sekat jedna chyba za druhou. Čím si investoři škodí, když trhy ovládne euforie?

Investorský magazín: Jak se vyhnout největším investorským chybám? Investorský magazín: Jak se vyhnout největším investorským chybám?

Od investování hodně lidí odrazují obavy z toho, kolik chyb se při něm dá udělat. V aktuálním dílu Investorského magazínu vám poradíme, jak se vyhnout základním investorským přehmatům. Také se podíváme na to, jak může růst úrokových sazeb zatřást s cenami akcií, a přiblížíme vám, jak se obchoduje s jednou z letošních nejlepších investic, s bitcoinem. Nechybí ani výhled na předvánoční obchodní týden.

Rok 2016 byl obyčejný. Uvažujte v dekádách, ne letech Rok 2016 byl obyčejný. Uvažujte v dekádách, ne letech

Letošní rok byl na finančních trzích v mnoha ohledech mimořádný. Přesto se do historie zapíše jako úplně obyčejný.

Buffett: Dvakrát zbohatne jen (šťastný) pitomec Buffett: Dvakrát zbohatne jen (šťastný) pitomec

Historie pamatuje několik investorů, kteří byli schopni několikrát vydělat obrovské jmění, ale opět o něj přijít. Pro někoho může být znovunabytí bohatství důkazem šikovnosti, pro jiného hlouposti. Jak to vnímáte vy?

Akciové rekordy ve znamení Trumpa aneb Užijte si lekce investování ve dvou týdnech Akciové rekordy ve znamení Trumpa aneb Užijte si lekce investování ve dvou týdnech

Nestává se často, abychom byli v průběhu dvou týdnů na trhu svědky ukázkové mánie, paniky a také několika historických maxim. V polovině listopadu k této kombinaci ale došlo, a investoři si tak v průběhu krátké doby mohli zopakovat několik základních lekcí investování na akciových trzích.

Ritholtz o chaosu kolem Trumpa: Chce to klid! Ritholtz o chaosu kolem Trumpa: Chce to klid!

Jednu z nejlepších rad svým klientům v posledních dnech dávají Barry Ritholtz a Joshua Brown ze společnosti Ritholtz Wealth Management. Pokud jde o nervozitu ze zvýšené volatility po zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem, je podle nich potřeba jednoduše zachovat klid a nestresovat se.