Čínský jüan

Polsko jako první země EU vydává jüanový dluhopis na čínském trhu
Polsko jako první evropská země vydává dluhopis v jüanech na čínském trhu. Tříletou emisí takzvaného "panda bondu" získá Varšava tři miliardy jüanů (10,8 miliardy Kč) za 3,4 %, uvedla ve čtvrtek banka HSBC, která je jedním z upisovatelů tohoto cenného papíru.

Zdroj: ČTK

MMF kvůli jüanu přijal novou metodu kalkulace SDR
Mezinárodní měnový fond přijal novou metodu výpočtu hodnoty své měnové jednotky zvláštní právo čerpání (SDR). Chce tak zajistit, že čínská měna jüan bude mít v novém koši měn, od kterého se odvozuje hodnota SDR, zamýšlenou váhu, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Čínská centrální banka kvůli brexitu devalvovala čínský jüan, k dolaru čínská měna oslabila na šestileté minimum
Kurz čínského jüanu k americkému dolaru se v pondělí dostal na šestileté minimum. Stalo se tak poté, co čínská centrální banka v reakci na brexit posunula oficiální kurz čínské měny o 0,9 % na 6,6375 USD/CNY. Byla to nejhlubší devalvace jüanu od loňského srpna.

Zdroj: Bloomberg

Čínský systém pro obchodování s jüanem otevře zahraniční pobočky
Čínský devizový trh, který kontroluje stát, se připravuje otevřít své pobočky v Londýně a New Yorku. Chce tak podpořit status čínského jüanu jako globální měny, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Čína se připravuje na růst sazeb Fedu, střední kurz jüanu posunula na nejnižší úroveň od března 2011
Čínská centrální banka tento týden posunula střední kurz jüanu na nejnižší úroveň od března 2011. Ve středu střední kurz snížila o 0,34 % na 6,5468 jüanu za dolar. Kurz čínské měny se od středního kurzu může každý den odchýlit o maximálně dvě procenta. Podle analytiků se centrální banka Číny tímto krokem snaží připravit na možné další zvýšení základní úrokové sazby amerického Fedu, které by mohlo přijít již příští nebo přespříští měsíc.

Zdroj: Bloomberg

Čína zasáhla do kurzu jüanu, zvýšila ho nejvíce za 11 let
Čínská centrální banka v pátek zvýšila oficiální kurz čínské měny o 0,56 %. To je nejvýraznější zvýšení za téměř 11 let, uvedla agentura Reuters. Banka tak podle analytiků zřejmě reaguje na nejnovější oslabování amerického dolaru na světových trzích.

Zdroj: ČTK

Čína chce sjednotit domácí a zahraniční kurz jüanu
Čína bude rozvíjet a prohlubovat devizové obchodování, aby podpořila sjednocení kurzu jüanu, který se v obchodování na domácím a zahraničním trhu liší. Řekla to ve čtvrtek mluvčí úřadu pro regulaci obchodování s devizami (SAFE)

Zdroj: ČTK

Čína: Rezervy dolaru i zlata v březnu mírně stouply, předčily očekávání
Dolarové rezervy čínské centrální banky stouply v březnu meziměsíčně o 10,26 miliardy, což je lepší výsledek, než jak velela očekávání. Čítají nyní 3,21 bilionu USD, zatímco před měsícem byl tentýž údaj 3,2 bilionu. Očekávalo se, že stejnou hodnotu bude údaj mít i v březnu.

Zdroj: Financesonline.com

Čína rozpouští, co po krizi získala. Její devizové rezervy klesly nejníže za téměř čtyři roky
Čínské devizové rezervy v lednu klesly o 99,5 miliardy dolarů na 3,23 bilionu dolarů, tedy na nejnižší úroveň od května 2012. Oznámila to v neděli čínská centrální banka. Za poklesem stojí snaha bránit kurz čínského jüanu a zamezit rychlejšímu odlivu kapitálu.

Zdroj: ČTK

Soros před branami Pekingu aneb Může legendární spekulant položit po libře i čínský jüan? Soros před branami Pekingu aneb Může legendární spekulant položit po libře i čínský jüan?

Šestaosmdesátiletý zabiják britské libry George Soros evidentně tráví důchod aktivně. Momentálně je dost možná hlavním nepřítelem Číny, neboť ta jej varovala, aby se nepokoušel potopit její měnu.