Čínský jüan

Čínská centrální banka kvůli brexitu devalvovala čínský jüan, k dolaru čínská měna oslabila na šestileté minimum
Kurz čínského jüanu k americkému dolaru se v pondělí dostal na šestileté minimum. Stalo se tak poté, co čínská centrální banka v reakci na brexit posunula oficiální kurz čínské měny o 0,9 % na 6,6375 USD/CNY. Byla to nejhlubší devalvace jüanu od loňského srpna.

Zdroj: Bloomberg

Čínský systém pro obchodování s jüanem otevře zahraniční pobočky
Čínský devizový trh, který kontroluje stát, se připravuje otevřít své pobočky v Londýně a New Yorku. Chce tak podpořit status čínského jüanu jako globální měny, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Čína se připravuje na růst sazeb Fedu, střední kurz jüanu posunula na nejnižší úroveň od března 2011
Čínská centrální banka tento týden posunula střední kurz jüanu na nejnižší úroveň od března 2011. Ve středu střední kurz snížila o 0,34 % na 6,5468 jüanu za dolar. Kurz čínské měny se od středního kurzu může každý den odchýlit o maximálně dvě procenta. Podle analytiků se centrální banka Číny tímto krokem snaží připravit na možné další zvýšení základní úrokové sazby amerického Fedu, které by mohlo přijít již příští nebo přespříští měsíc.

Zdroj: Bloomberg

Čína zasáhla do kurzu jüanu, zvýšila ho nejvíce za 11 let
Čínská centrální banka v pátek zvýšila oficiální kurz čínské měny o 0,56 %. To je nejvýraznější zvýšení za téměř 11 let, uvedla agentura Reuters. Banka tak podle analytiků zřejmě reaguje na nejnovější oslabování amerického dolaru na světových trzích.

Zdroj: ČTK

Čína chce sjednotit domácí a zahraniční kurz jüanu
Čína bude rozvíjet a prohlubovat devizové obchodování, aby podpořila sjednocení kurzu jüanu, který se v obchodování na domácím a zahraničním trhu liší. Řekla to ve čtvrtek mluvčí úřadu pro regulaci obchodování s devizami (SAFE)

Zdroj: ČTK

Čína: Rezervy dolaru i zlata v březnu mírně stouply, předčily očekávání
Dolarové rezervy čínské centrální banky stouply v březnu meziměsíčně o 10,26 miliardy, což je lepší výsledek, než jak velela očekávání. Čítají nyní 3,21 bilionu USD, zatímco před měsícem byl tentýž údaj 3,2 bilionu. Očekávalo se, že stejnou hodnotu bude údaj mít i v březnu.

Zdroj: Financesonline.com

Čína rozpouští, co po krizi získala. Její devizové rezervy klesly nejníže za téměř čtyři roky
Čínské devizové rezervy v lednu klesly o 99,5 miliardy dolarů na 3,23 bilionu dolarů, tedy na nejnižší úroveň od května 2012. Oznámila to v neděli čínská centrální banka. Za poklesem stojí snaha bránit kurz čínského jüanu a zamezit rychlejšímu odlivu kapitálu.

Zdroj: ČTK

Soros před branami Pekingu aneb Může legendární spekulant položit po libře i čínský jüan? Soros před branami Pekingu aneb Může legendární spekulant položit po libře i čínský jüan?

Šestaosmdesátiletý zabiják britské libry George Soros evidentně tráví důchod aktivně. Momentálně je dost možná hlavním nepřítelem Číny, neboť ta jej varovala, aby se nepokoušel potopit její měnu.

Spekulace na celý rok 2016 Spekulace na celý rok 2016

Říkat sázce na měnový pár investice by bylo možná trochu troufalé, jako spekulativní tip ale může fungovat výborně. Podle analytičky Michaly Moravcové (BOSSA) je právě takovým obchodem pro letošní rok spekulace na oslabení čínské měny v páru s americkým dolarem.

Albert Edwards nešetří s pesimismem: Ve hře jsou globální recese a akcie o 75 % níže
Oslabující čínská měna spustí globální vlnu poklesu spotřebitelských cen, která stáhne Spojené státy do další recese. Předpovídá to analytik ze Société Générale Albert Edwards, který je známý svými pesimistickými predikcemi. Širší index amerických akcií by poté prý mohl spadnout na zhruba čtvrtinu současné hodnoty.

Zdroj: ČTK