Dividendy

ČEZ: Stát bude chtít udržet vysokou dividendu
Andrej Babiš, jehož ministerstvo je reprezentantem státu, většinového vlastníka energetické společnosti ČEZ, a její generální ředitel Daniel Beneš si přes média vyměňují názory na výši dividendy za rok 2016, kterou by měla společnost vyplatit.
Beneš: Kvůli nízkým cenám elektřiny budou pro ČEZ roky 2017 a 2018 jedněmi z nejhorších, 40korunová dividenda je dlouhodobě neudržitelná
ČEZ na letošní a příští rok s největší pravděpodobností nebude vzpomínat rád. Generální ředitel energetické skupiny Daniel Beneš v rozhovoru pro Lidové noviny prohlásil, že půjde kvůli nízkým cenám elektřiny z pohledu čísel o jedny z vůbec nejhorších let. Ohledně dividendy z loňského zisku Beneš sdílný nebyl, upozornil ovšem, že je nerealistické předpokládat, že bude dividenda na stávající úrovni udržitelná i v budoucnu.
Komerční bance loni vzrostl čistý zisk na 13,69 miliardy Kč, představenstvo navrhuje vyplatit dividendu 40 Kč na akcii
Komerční bance loni stoupl čistý zisk o 7,3 % na 13,69 miliardy korun. Celkové výnosy se jí zvýšily o 2,3 % na 31,75 miliardy korun. Výsledky byly ovlivněny jednorázovými příjmy z prodeje podílů ve společnostech VISA Europe a Cataps. Bez jejich započtení by zisk klesl o 7 % a výnosy by se snížily o 0,8 %. Představenstvo navrhuje vyplatit z loňského zisku dividendu 40 korun na akcii.
Pražská burza: Kam a proč se letos (ne)podívá index PX? Pražská burza: Kam a proč se letos (ne)podívá index PX?

Debata o českých akciích na lednovém Investičním fóru v Praze začala zamyšlením nad možnou letošní výkonností českého trhu jako celku. Vedle konkrétních titulů se stočila řeč i na důvody toho, že se český trh navzdory dobré kondici ekonomiky stále ještě nevzpamatoval z knockoutu od poslední finanční krize.

Spekulace o dividendě aneb Mají se investoři bát netransparentní Berkshire Hathaway? Spekulace o dividendě aneb Mají se investoři bát netransparentní Berkshire Hathaway?

Warren Buffett je investorská legenda, o tom není pochyb. Jeho slova jsou pro řadu investorů zákonem. Pouze na jeho vyjádření jsou ale odkázáni držitelé akcií společnosti Berkshire Hathaway, o fungování firmy totiž nemají prakticky žádné jiné informace. Božská aura velkého šéfa jim musí stačit. To se ale může brzy změnit.

Müller (NN): Pokud ČEZ udrží dividendu na 40 korunách, jsou jeho akcie levné Müller (NN): Pokud ČEZ udrží dividendu na 40 korunách, jsou jeho akcie levné

Akcie ČEZ jsou aktuálně levné, pokud se ovšem firmě podaří udržet dividendu na úrovni okolo 40 Kč na akcii. Na lednovém Investičním fóru o tom hovořil portfoliomanažer Igor Müller z NN Investment Partners.

ČNB je připravena bankám více utáhnout úvěrové opratě. Co by to znamenalo pro dividendy Monety a KB?
Viceguvernér České národní banky Vladimír Tomšík v článku pro TOP FINANCE mimo jiné uvedl, že centrální banka sleduje poskytování úvěrů na nákup nemovitosti komerčními bankami a v případě, že by se trh začal významně přehřívat, je připravena zasáhnout.
ČEZ podle tisku může vyplatit dividendu až 40 Kč na akcii. Počítá s tím prý státní rozpočet
Tisk spekuluje o výplatě dividendy ze strany společnosti ČEZ. Odvolává se na státní rozpočet, který počítá s 40 Kč.
Dividendy na pražské burze: Tyto tři akcie letos investory potěší nejvíce, shodují se experti Dividendy na pražské burze: Tyto tři akcie letos investory potěší nejvíce, shodují se experti

O2 Czech Republic, MONETA Money Bank a Philip Morris ČR by měly i letos patřit k tomu nejlepšímu, co pražská burza, investory vyhledávaná pro vysoké dividendové výnosy, nabídne. Otazník zůstává nad dividendou ČEZ, uvedl Radim Kramule z Erste Asset Management na lednovém Investičním fóru. Jeho slova doplnili Igor Müller z NN Investment Partners a Miroslav Frayer z Komerční banky.

Výsledková sezóna na pražské burze: Kdo kdy oznamuje a co budou investoři nejvíce sledovat? Výsledková sezóna na pražské burze: Kdo kdy oznamuje a co budou investoři nejvíce sledovat?

Tradičně až na konci ledna startuje výsledková sezóna firem obchodovaných na pražské burze. Kdy čekat alespoň trochu vzruchu v Rybné a co od jednotlivých společností čekají analytici z České spořitelny?