Dluhopisový trh

5 argumentů proti konci dluhopisového býčího trhu 5 argumentů proti konci dluhopisového býčího trhu

30letý býčí trend na trhu s dluhopisy je podle mnoha investorů a analytiků u konce. Úprk z dluhopisů směrem k akciím začal koncem roku 2016 a všeobecně se očekává spíše posilování tohoto trendu. Analytik z HSBC Steven Major to ale vidí jinak.

Bill Gross: Toto je klíč k dalšímu vývoji na trzích Bill Gross: Toto je klíč k dalšímu vývoji na trzích

Na akciových trzích se řeší flirtování indexu Dow s hladinou 20 tisíc bodů, na forexu je velkým tématem možná parita eura a dolaru. Podle někdejšího "dluhopisového krále" Billa Grosse bude ale letošní vývoj napříč trhy ovlivněn úplně jiným číslem.

ECB minulý týden zvýšila nákupy dluhopisů na nový rekord
Evropská centrální banka zvýšila minulý týden své nákupy dluhopisů, jimiž podporuje ekonomiku eurozóny, na dosavadní maximum 24,7 miliardy eur. Vyplývá to z pondělních údajů ECB. Instituce tím využila zvýšené nabídky nových bankovních obligací.

Zdroj: ČTK

Investorský magazín: Managed futures jako recept na volatilitu Investorský magazín: Managed futures jako recept na volatilitu

V době, kdy se na trhu složitě hledají dlouhodobé růstové sázky, může být lepší svěřit část peněz manažerům, kteří obchodují na denní bázi. Hlavním tématem aktuálního Investorského magazínu jsou proto takzvané managed futures. Vedle toho nabízíme několik aktuálních tipů na investice do dluhopisů a poradíme, jak ušetřit na bydlení bez toho, že byste se museli stěhovat zpátky k rodičům. Chybět nemůže ani pravidelný ekonomický kalendář.

Dluhopisy v roce 2017: Zazářit mohou korporátní bondy, zajímavé jsou i vládní dluhy mladých trhů v lokálních měnách Dluhopisy v roce 2017: Zazářit mohou korporátní bondy, zajímavé jsou i vládní dluhy mladých trhů v lokálních měnách

Mnohaletý býčí trend na trhu se státními dluhopisy pravděpodobně skončil, příležitosti na trhu s bondy je potřeba hledat jinde. Ve vysílání pořadu Investice ZET hovořil o dluhopisovém trhu Jan Maňák, obchodní ředitel BNP Paribas Investment Partners.

Gundlach: Býčí trend na amerických dluhopisech ještě neskončil
Přestože podle většiny analytiků již býčímu trendu na amerických státních dluhopisech odzvonilo, uznávaný portfoliomanažer a expert na dluhopisy Jeffrey Gundlach ze společnosti DoubleLine Capital si myslí něco jiného.

Zdroj: Business Insider

České dluhopisy s krátkou dobou splatnosti trhají světové rekordy. Kdy šílenství skončí?
Na světě ve středu nebylo dražších dluhopisů než českých. Tedy v případě bondů s krátkou dobou splatnosti. Výnos českého dvouletého dluhopisu se propadl pod -1,06 %, a dostal se tak dokonce pod úroveň supernízko úročených švýcarských bondů.
Ministerstvo financí ve středu prodalo roční dluhopisy s rekordně záporným výnosem
Ministerstvo financí ve středeční aukci jednoletého státního dluhopisu dosáhlo průměrného záporného výnosu 1,72 %. Vyplývá to z informací, které zveřejnila Česká národní banka. Poptávka činila 32,3 miliardy korun, stát prodal dluhopisy za 12 miliard korun.

Zdroj: ČTK

Český absurdistán: Inflace letí vzhůru, výnosy krátkodobých vládních dluhopisů se dále potápějí
V pondělí se dvouletý český vládní dluhopis obchodoval s výnosem pod -1 %. Český krátkodobý vládní dluh je tak prakticky nejníže úročeným dluhem na světě. Konkuruje nám již pouze Švýcarsko. Výnos českého vládního dluhu je přitom o to absurdnější, že inflace roste.