Dluhopisový trh

Skupina Home Credit vydala dluhopisy za dvě miliardy Kč
Skupina Home Credit, která poskytuje spotřebitelské úvěry ve střední a východní Evropě, Asii a USA, vydala dluhopisy za dvě miliardy Kč. Jde o první emisi dluhopisů skupiny od roku 2012. ČTK to v pondělí sdělila společnost, která je součástí skupiny PPF. Bez dalších podrobností dodala, že peníze získané emisí využije k rozvoji svého podnikání.

Zdroj: ČTK

Spread mezi výnosem francouzských a německých státních dluhopisů dosáhl nejvyšší hodnoty od roku 2013
Francouzská krajně pravicová prezidentská kandidátka Marine Le Penová v uplynulých dnech oficiálně zahájila svou prezidentskou kampaň a v neděli v Lyonu představila stěžejní body svého volebního programu, mezi něž patří omezení globalizačních tendencí a zastavení nekontrolované imigrace. Velmi rychle na to zareagovaly výnosy francouzských státních dluhopisů. Spread 10letého francouzského a německého bondu v pondělí stoupl nejvíce za poslední tři roky.

Zdroj: Twitter

Investoři poprvé po více než roce vlastní méně čínských dluhopisů
Zahraniční investoři v lednu poprvé po více než roce omezili vlastnictví čínských státních dluhopisů. Hodnota těchto cenných papírů v držení zahraničních institucí klesla o 1,9 miliardy jüanů (sedm miliard korun) na 421,8 miliardy jüanů (1,5 bilionu Kč). Znamená to první pokles nákupu dluhopisů od října 2015, vyplývá z výpočtů agentury Reuters.

Zdroj: ČTK

MF v únoru plánuje prodat státní dluhopisy až za 27 miliard Kč
Ministerstvo financí (MF) v únoru plánuje prodat státní dluhopisy až za 27 miliard korun a pokladniční poukázky v maximálním objemu 20 miliard korun. Od začátku roku již ministerstvo prodalo dluhopisy za 18 miliard korun a pokladniční poukázky splatné v roce 2017 v hodnotě 16 miliard korun. Limity pro první čtvrtletí stanovilo MF na 60 miliard korun pro dluhopisy a 50 miliard korun pro pokladniční poukázky.

Zdroj: Česká spořitelna

5 argumentů proti konci dluhopisového býčího trhu 5 argumentů proti konci dluhopisového býčího trhu

30letý býčí trend na trhu s dluhopisy je podle mnoha investorů a analytiků u konce. Úprk z dluhopisů směrem k akciím začal koncem roku 2016 a všeobecně se očekává spíše posilování tohoto trendu. Analytik z HSBC Steven Major to ale vidí jinak.

Bill Gross: Toto je klíč k dalšímu vývoji na trzích Bill Gross: Toto je klíč k dalšímu vývoji na trzích

Na akciových trzích se řeší flirtování indexu Dow s hladinou 20 tisíc bodů, na forexu je velkým tématem možná parita eura a dolaru. Podle někdejšího "dluhopisového krále" Billa Grosse bude ale letošní vývoj napříč trhy ovlivněn úplně jiným číslem.

ECB minulý týden zvýšila nákupy dluhopisů na nový rekord
Evropská centrální banka zvýšila minulý týden své nákupy dluhopisů, jimiž podporuje ekonomiku eurozóny, na dosavadní maximum 24,7 miliardy eur. Vyplývá to z pondělních údajů ECB. Instituce tím využila zvýšené nabídky nových bankovních obligací.

Zdroj: ČTK

Investorský magazín: Managed futures jako recept na volatilitu Investorský magazín: Managed futures jako recept na volatilitu

V době, kdy se na trhu složitě hledají dlouhodobé růstové sázky, může být lepší svěřit část peněz manažerům, kteří obchodují na denní bázi. Hlavním tématem aktuálního Investorského magazínu jsou proto takzvané managed futures. Vedle toho nabízíme několik aktuálních tipů na investice do dluhopisů a poradíme, jak ušetřit na bydlení bez toho, že byste se museli stěhovat zpátky k rodičům. Chybět nemůže ani pravidelný ekonomický kalendář.

Dluhopisy v roce 2017: Zazářit mohou korporátní bondy, zajímavé jsou i vládní dluhy mladých trhů v lokálních měnách Dluhopisy v roce 2017: Zazářit mohou korporátní bondy, zajímavé jsou i vládní dluhy mladých trhů v lokálních měnách

Mnohaletý býčí trend na trhu se státními dluhopisy pravděpodobně skončil, příležitosti na trhu s bondy je potřeba hledat jinde. Ve vysílání pořadu Investice ZET hovořil o dluhopisovém trhu Jan Maňák, obchodní ředitel BNP Paribas Investment Partners.