Americké státní dluhopisy

10 důležitých investorských otázek pro rok 2017 10 důležitých investorských otázek pro rok 2017

Začátek roku je tradičně věnován různým předpovědím a očekáváním toho, co se v nadcházejících čtyřech kvartálech může stát. Všichni hledají správné odpovědi, ale většina je nakonec stejně nedostane. Málokdo se ovšem pokouší klást správné otázky, které jsou přitom z podstaty věci daleko důležitější.

Jaký bude pro trhy první měsíc s Trumpem? Jaký bude pro trhy první měsíc s Trumpem?

To bylo nějakého těšení na burzách, když Donald Trump vyhrál prezidentské volby. Rally akcií a amerického dolaru se ale v posledních týdnech jako kdyby unavila. Co čekat v příštích týdnech? Podívejme se do historie i na aktuální tržní náladu.

Trump v Bílém domě: Ekonomika ani trhy se nezblázní, shodují se experti Trump v Bílém domě: Ekonomika ani trhy se nezblázní, shodují se experti

V pátek 20. ledna 2017 se americkým prezidentem stává Donald Trump. Trhy již velice podstatně zareagovaly na jeho zvolení, ekonomické dopady jím navrhovaných opatření naproti tomu ještě nějaký čas zaberou. Žádnou bouři bychom proto v příštích měsících kvůli Trumpovi zažít neměli, shodli se ve vysílá pořadu Investice ZET Petr Gapko (MONETA Money Bank) a Jiří Dopita (Verdi Capital).

5 argumentů proti konci dluhopisového býčího trhu 5 argumentů proti konci dluhopisového býčího trhu

30letý býčí trend na trhu s dluhopisy je podle mnoha investorů a analytiků u konce. Úprk z dluhopisů směrem k akciím začal koncem roku 2016 a všeobecně se očekává spíše posilování tohoto trendu. Analytik z HSBC Steven Major to ale vidí jinak.

Bill Gross: Toto je klíč k dalšímu vývoji na trzích Bill Gross: Toto je klíč k dalšímu vývoji na trzích

Na akciových trzích se řeší flirtování indexu Dow s hladinou 20 tisíc bodů, na forexu je velkým tématem možná parita eura a dolaru. Podle někdejšího "dluhopisového krále" Billa Grosse bude ale letošní vývoj napříč trhy ovlivněn úplně jiným číslem.

Gundlach: Býčí trend na amerických dluhopisech ještě neskončil
Přestože podle většiny analytiků již býčímu trendu na amerických státních dluhopisech odzvonilo, uznávaný portfoliomanažer a expert na dluhopisy Jeffrey Gundlach ze společnosti DoubleLine Capital si myslí něco jiného.

Zdroj: Business Insider

Vyšší sazby Fedu: Co čekat od státních dluhopisů (nejen) v USA? Vyšší sazby Fedu: Co čekat od státních dluhopisů (nejen) v USA?

Měnový výbor americké centrální banky na konci roku rozhodl o zvýšení základní úrokové sazby v USA na 0-50-0,75 %. Fed navíc vyslal signál, že hodlá ve zvyšování úroků pokračovat také v roce 2017, a to o dalších 75 bazických bodů. Co i proto čekat od nejen amerických vládních dluhopisů?

Vánoční dárek pro dluhopisové investory Vánoční dárek pro dluhopisové investory

Pokud si při pohledu na křivku výnosů amerických dluhopisů pohráváte s myšlenkou, že jsme zřejmě svědky něčeho, co tu nebylo už takřka 40 let, možná nejste daleko od pravdy.

13 strašáků roku 2017 (11. díl): Velký dluhopisový výplach aneb Ukončete výstup a nástup, dveře se přivírají 13 strašáků roku 2017 (11. díl): Velký dluhopisový výplach aneb Ukončete výstup a nástup, dveře se přivírají

Rok 2016 byl bodem zlomu, zatímco rok 2017 ukáže, co je za horizontem. Platí to jak o politice, kde svět vstoupil do neznámých a nebezpečných populistických vod, tak o ekonomice. Tam, tvrdí Bank of America, znamenal letošek vrchol likvidity, nerovnosti, globalizace a deflace. Analýzu třinácti (nejen) s tím spojených rizik vám nabízíme v prosincové sérii. Dnes se nejen kvůli výplachu na čínském dluhopisovém trhu věnujeme právě bondům.

Největší obavy Goldman Sachs pro rok 2017 Největší obavy Goldman Sachs pro rok 2017

Analytici jsou v současnosti v prognózách dění na akciových trzích vesměs optimisty. I největší snílci si ale uvědomují, že na trzích vždy existují rizika, která mohou pozitiva obrátit v prach.