Americké státní dluhopisy

Trump v Bílém domě: Ekonomika ani trhy se nezblázní, shodují se experti Trump v Bílém domě: Ekonomika ani trhy se nezblázní, shodují se experti

V pátek 20. ledna 2017 se americkým prezidentem stává Donald Trump. Trhy již velice podstatně zareagovaly na jeho zvolení, ekonomické dopady jím navrhovaných opatření naproti tomu ještě nějaký čas zaberou. Žádnou bouři bychom proto v příštích měsících kvůli Trumpovi zažít neměli, shodli se ve vysílá pořadu Investice ZET Petr Gapko (MONETA Money Bank) a Jiří Dopita (Verdi Capital).

5 argumentů proti konci dluhopisového býčího trhu 5 argumentů proti konci dluhopisového býčího trhu

30letý býčí trend na trhu s dluhopisy je podle mnoha investorů a analytiků u konce. Úprk z dluhopisů směrem k akciím začal koncem roku 2016 a všeobecně se očekává spíše posilování tohoto trendu. Analytik z HSBC Steven Major to ale vidí jinak.

Bill Gross: Toto je klíč k dalšímu vývoji na trzích Bill Gross: Toto je klíč k dalšímu vývoji na trzích

Na akciových trzích se řeší flirtování indexu Dow s hladinou 20 tisíc bodů, na forexu je velkým tématem možná parita eura a dolaru. Podle někdejšího "dluhopisového krále" Billa Grosse bude ale letošní vývoj napříč trhy ovlivněn úplně jiným číslem.

Gundlach: Býčí trend na amerických dluhopisech ještě neskončil
Přestože podle většiny analytiků již býčímu trendu na amerických státních dluhopisech odzvonilo, uznávaný portfoliomanažer a expert na dluhopisy Jeffrey Gundlach ze společnosti DoubleLine Capital si myslí něco jiného.

Zdroj: Business Insider

Vyšší sazby Fedu: Co čekat od státních dluhopisů (nejen) v USA? Vyšší sazby Fedu: Co čekat od státních dluhopisů (nejen) v USA?

Měnový výbor americké centrální banky na konci roku rozhodl o zvýšení základní úrokové sazby v USA na 0-50-0,75 %. Fed navíc vyslal signál, že hodlá ve zvyšování úroků pokračovat také v roce 2017, a to o dalších 75 bazických bodů. Co i proto čekat od nejen amerických vládních dluhopisů?

Vánoční dárek pro dluhopisové investory Vánoční dárek pro dluhopisové investory

Pokud si při pohledu na křivku výnosů amerických dluhopisů pohráváte s myšlenkou, že jsme zřejmě svědky něčeho, co tu nebylo už takřka 40 let, možná nejste daleko od pravdy.

13 strašáků roku 2017 (11. díl): Velký dluhopisový výplach aneb Ukončete výstup a nástup, dveře se přivírají 13 strašáků roku 2017 (11. díl): Velký dluhopisový výplach aneb Ukončete výstup a nástup, dveře se přivírají

Rok 2016 byl bodem zlomu, zatímco rok 2017 ukáže, co je za horizontem. Platí to jak o politice, kde svět vstoupil do neznámých a nebezpečných populistických vod, tak o ekonomice. Tam, tvrdí Bank of America, znamenal letošek vrchol likvidity, nerovnosti, globalizace a deflace. Analýzu třinácti (nejen) s tím spojených rizik vám nabízíme v prosincové sérii. Dnes se nejen kvůli výplachu na čínském dluhopisovém trhu věnujeme právě bondům.

Největší obavy Goldman Sachs pro rok 2017 Největší obavy Goldman Sachs pro rok 2017

Analytici jsou v současnosti v prognózách dění na akciových trzích vesměs optimisty. I největší snílci si ale uvědomují, že na trzích vždy existují rizika, která mohou pozitiva obrátit v prach.

Je libo nový rekord? Nad děním na amerických akciových trzích zůstává rozum stát
Kdyby před americkými prezidentskými volbami někdo přišel s prognózou, že v dalším měsíci budou americké benchmarky překonávat historická maxima jako na běžícím pásu, asi by byl označen za blázna. Pravdou však je, že nad děním na amerických trzích v posledních týdnech zůstává rozum stát. Ve čtvrtek na nových historických maximech uzavřely Dow Jones Industrial Average, S&P 500 a Nasdaq Composite společně s akciovými indexy Russell 2000 a Dow Jones Transportation Average, což se naposledy stalo před více než 18 lety, v březnu 1998.

Zdroj: Twitter

Dluhopisy a komodity s Trumpem: Vliv amerických výnosů na trhy je obrovský, centrální banky budou mít co dělat Dluhopisy a komodity s Trumpem: Vliv amerických výnosů na trhy je obrovský, centrální banky budou mít co dělat

Strmý růst výnosů amerických vládních dluhopisů po zvolení Donalda Trumpa příštím americkým prezidentem ukazuje, že investoři věří slibům velkých investic do infrastruktury a navyšování veřejných výdajů. Dopad na ceny komodit by při tomto očekávaném vývoji projevil hned několika kanály. Nejen o tom na jednom z listopadových Investičních večerů diskutovali Michal Šnobr z J&T Banky a Štěpán Pírko z Colossea.