Donald Trump

Trumpův první rozpočtový plán se zaměří na daňovou reformu
První rozpočtový plán prezidenta Donalda Trumpa se zaměří na daňovou reformu a Trump některé jeho prvky naznačí ve svém úterním vystoupení v Kongresu. Velké sociální programy důchodového a zdravotního zabezpečení žádné škrty nečekají, řekl v neděli americký ministr financí Steven Mnuchin v rozhovoru v televizi Fox News.

Zdroj: ČTK

Býci berou trhy útokem, američtí investoři věří v pokračování růstu akcií
Index nálady amerických investorů od společnosti Pension Partners se v únoru vyšplhal na 46 bodů, což je nejvyšší hodnota ukazatele od ledna 2014, kdy se index dostal na 46,4 bodu. Nic navíc nenasvědčuje tomu, že by se měl růst zastavit. Nový americký prezident se s vervou pustil do plnění svých slibů z prezidentské kampaně, a investoři se tak třesou na slibovanou daňovou reformu, jejíž oznámení by mělo trhy znovu odpálit do netušených výšin. Žádné zklamání se nepřipouští. Analytici z Pension Partners však zvedají varovný prst. Hlavní riziko leží tam, kde v něj nikdo nevěří. Není proto radno opájet se vyššími cenami, ale být spíše připraven i na ty nižší.

Zdroj: Pension Partners

Trumpova vláda chce podle Mnuchina do léta prosadit zásadní daňovou reformu, detaily však nejsou známy
Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa chce v Kongresu do srpnové přestávky prosadit zásadní daňovou reformu. Snížit by se měla daňová zátěž pro střední vrstvy a zjednodušit by se měly daně pro podniky. Ve čtvrtečním rozhovoru v televizi CNBC to řekl ministr financí USA Steven Mnuchin. Detailnější informace k plánované reformě však odmítl prozradit.
Tyleček (X-Trade Brokers): Parita eura a dolaru je možná, ne však letos
Podle analytika X-Trade Brokers Jiřího Tylečka je možné, že se skutečně dočkáme parity eura a dolaru, letos k ní však nedojde. Tyleček to pronesl na letošním druhém investičním večeru, který byl věnován prvním krokům Donalda Trumpa ve funkci prezidenta Spojených států a tomu, jak Trumpovu politiku reflektovat v portfoliu.

Zdroj: Twitter

Davos Man vs. (americký) buran aneb Jaké největší změny se dějí nejen v investičním světě? Davos Man vs. (americký) buran aneb Jaké největší změny se dějí nejen v investičním světě?

Posledních sedm let, tedy od finanční krize, se všechno točilo kolem Davos Mana, týpka, který jezdí na Světové ekonomické fórum a chce zlepšit svět tak či onak globální spoluprací. Po zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem a po rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii se ale ke kormidlu dostává Joe Six-Pack. Ne, to není jméno, ale slangové označení pro "obyčejného člověka". V Americe se tak označuje takový ten divák baseballu a CNN s pivkem v ruce, který věří čemukoli, co utrousí "jeho" prezident. Ať se nikdo neurazí, hezky česky se říká buran nebo balík, ale třeba také poctivě pracující člověk. Ale k věci - co nová dominance druhého popsaného typu člověka vlastně znamená?

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Měsíc poté aneb Co (ne)napověděly první dny vládnutí Donalda Trumpa? (Investiční večer) SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Měsíc poté aneb Co (ne)napověděly první dny vládnutí Donalda Trumpa? (Investiční večer)

Autor a moderátor projektu Investičních večerů Roman Chlupatý opět zve k diskuzi přední experty na otázky investování, byznysu a financí. Druhé setkání jarního cyklu se věnovalo prvním krokům Donalda Trumpa ve funkci prezidenta a tomu, jak Trumpovu politiku reflektovat v portfoliu.

F*CK: O báječném Donaldu Trumpovi trochu jinak F*CK: O báječném Donaldu Trumpovi trochu jinak

Některá slova se neříkají. Některá slova, která se neříkají, nám ale čas od času ujedou. A občas je prostě řekneme, protože si nemůžeme pomoct.

Dolarová bublina? Masové spekulace na silnější americkou měnu se mohou investorům vymstít
Podle průzkumu Bank of America Merrill Lynch vysoké procento investorů věří, že je dolar v současnosti nejvíce nadhodnocený za posledních více než deset let. Banka se v únoru zeptala 210 manažerů fondů, kteří spravují aktiva v souhrnné hodnotě 632 miliard dolarů, na to, u jakých investičních sázek je aktuálně patrný největší přetlak obchodníků.

Zdroj: Bank of America Merrill Lynch

Ranní analytická poznámka (14. února): Trump přišel o prvního věrného, investoři čekají na "grilování" Yellenové
Napětí do obchodování v příštích dnech může vnést rozhodnutí Trumpova poradce pro bezpečnost Michaela Flynna odstoupit. Může jít totiž o signál rozbrojů, které by zkomplikovaly realizaci plánovaných reforem.
25 akcií firem, které vydělají na Trumpových daňových reformách 25 akcií firem, které vydělají na Trumpových daňových reformách

Americký prezident Donald Trump pokračuje ve své populistické jízdě. Před pár dny přislíbil zveřejnění svého "fenomenálního" daňového balíčku v průběhu několika nejbližších týdnů. A analytici mají poměrně jasno v tom, které akcie by z těchto opatření mohly nejvíce těžit.