ECB

Stránky ECB napadli hackeři, došlo ke zcizení kontaktních údajů uživatelů
Evropská centrální banka ve čtvrtek oznámila, že z jejích stránek byly ukradeny kontaktní údaje (včetně e-mailových adres a dalších dat) uživatelů zaregistrovaných na akce pořádané bankou. Většina dat byla podle prohlášení zašifrována, ale některé adresy a telefonní čísla nikoli. Zároveň banka zdůraznila, že nedošlo ke zcizení žádných údajů důležitých pro trhy.

Zdroj: ČTK, Bloomberg, Reuters

Dlužníci se radují, ECB se ale nemusí podařit odvrátit opakování japonského scénáře Dlužníci se radují, ECB se ale nemusí podařit odvrátit opakování japonského scénáře

Růst evropské ekonomiky v prvním čtvrtletí byl pro mnohé zklamáním. Nad starým kontinentem navíc visí strašák v podobě rekordně nízké inflace. Evropská centrální banka se ve snaze o udržení a podpoření křehkého hospodářského růstu uchyluje k bezprecedentním opatřením. Přimět banky, aby poskytovaly více úvěrů, má například zpoplatnění vkladů. ECB doufá, že banky raději své hotovostní přebytky půjčí, než aby platily za jejich ukládání.

Německo: Evropská unie by neměla čekat na ECB, k zavádění strukturálních reforem by měla přistoupit co nejdříve
Evropská unie by v otázce zavádění důležitých strukturálních reforem neměla čekat na Evropskou centrální banku (ECB) a měla by s tímto procesem začít co nejdříve. V pátek to podle zpravodajské agentury Reuters uvedli v Paříži německý ministr financí Wolfgang Schäuble a v Madridu šéf německé centrální banky Jens Weidmann.

Zdroj: Reuters

ECB zveřejní "bezpříkladné" množství dat o testovaných bankách
Evropská centrální banka (ECB) hodlá po skončení zátěžových testů bank v eurozóně zveřejnit velké množství dat o jednotlivých finančních domech. Zveřejněný rozsah dat přitom podle agentury Reuters nebude mít obdoby. Data mají zahrnovat údaje o nesplácených úvěrech, ale také třeba o dluhovém financování. Vyplývá to ze čtvrtečního sdělení ECB. Finančním domům dá ECB dva týdny na to, aby přišly s plány, jak s případným nedostatkem kapitálu naložit.

Zdroj: ČTK

Hansson: Evropská centrální banka nemá potřebu ani možnost pouštět se do programu odkupu dluhopisů
Člen Výkonné rady ECB Ardo Hansson ve středu prohlásil, že Evropská centrální banka v nejbližší době nebude připravená spustit program nákupu dluhopisů a není to podle něj ani nutné.

Zdroj: Bloomberg

Weidmann: Bez reforem a nižších deficitů hrozí nová dluhová krize
Dluhová krize v eurozóně se může znovu rychle rozhořet, pokud vlády nevyužijí času, který jim poskytla Evropská centrální banka, a nebudou reformovat ekonomiku svých zemí a ozdravovat rozpočty. Řekl to šéf německé Bundesbank a člen bankovní rady ECB Jens Weidmann.

Zdroj: ČTK

ECB: Silnější euro je hrozbou pro hospodářské oživení v eurozóně
Silnější kurz eura představuje hrozbu pro udržitelnost hospodářského oživení v eurozóně. Řekl to v pondělí šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi. Popřel zároveň spekulace, že by mohl předčasně odejít ze své funkce.

Zdroj: ČTK

Bulharsko chce být součástí jednotného dohledu EU nad bankami
Bulharsko chce být součástí jednotného evropského dohledu nad bankovním sektorem, který bude vykonávat Evropská centrální banka (ECB). Po setkání s představiteli hlavních politických stran to v pondělí řekl bulharský prezident Rosen Plevneliev. Bulharsko by se tak stalo první zemí mimo eurozónu, která by se do jednotného dohledu zapojila.

Zdroj: ČTK

ECB bude brzy pro trhy důležitější než Fed, tvrdí analytik
David Mann, regionální šéf analytiků pro oblast Asie ve Standard Chartered, si myslí, že význam Fedu pro světové trhy postupně klesá, zatímco důležitost ECB roste.

Zdroj: CNBC

ECB pod tlakem: Udělejte něco s tím "šíleně" silným eurem, vzkazují šéfové firem
Tlak na Evropskou centrální banku narůstá, ředitelé firem požadují, aby zasáhla proti vytrvale "šíleně" silnému euru.

Zdroj: CNBC