ECB

ABN Amro varuje, že existuje 40% pravděpodobnost rozšíření evropského QE
Podle ABN Amro existuje 40% možnost, že Mario Draghi a ostatní guvernéři Evropské centrální banky (ECB) ztratí nervy a ještě rozšíří současný program kvantitativního uvolňování (QE).
Evropské QE: ECB musí být při odkupech kreativní Evropské QE: ECB musí být při odkupech kreativní

Nabídka dluhopisů a likvidita není zrovna to, co by ECB v rámci programu kvantitativního uvolňování hrálo do karet.

Otázky měsíce: Zvedne Fed úrokové sazby? A co čekat od Pekingu? Otázky měsíce: Zvedne Fed úrokové sazby? A co čekat od Pekingu?

Největší očekávání na trzích momentálně vzbuzují dvě velké centrální banky - americká a čínská. Zatímco od Fedu se čeká v nejbližších týdnech nebo možná měsících první zvýšení úrokových sazeb po zhruba devíti letech, u té čínské vyhlížejí spekulanti spíše uvolňování měnové politiky. Co bude obě banky ovlivňovat? A co na současné rozkolísané tržní prostředí budou říkat guvernéři ECB, kteří zasedají tento týden? To byla témata pro hosty pořadu Investice ZET, analytiky Miroslava Nováka (AKCENTA CZ) a Petra Hlinomaze (BH Securities).

Co se stane, až ECB nebude mít co nakupovat? Co se stane, až ECB nebude mít co nakupovat?

V souvislosti s programem odkupu dluhopisů ECB řeší evropské autority jedno dilema. Co budou dělat, až dojdou aktiva vhodná k nákupu?

Praet (ECB): Protiinflačních rizik ve světě přibývá
Protiinflačních rizik ve světě v poslední době přibývá. Prohlásil to ve středu hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) Peter Praet. Rizika podle něj mimo jiné souvisejí s obavami ze slábnoucího růstu čínské ekonomiky. ECB je proto připravena v případě potřeby posílit opatření na podporu ekonomiky eurozóny.
Řecko má splatit Evropské centrální bance zhruba 3,2 miliardy eur
Řecko má do čtvrtka splatit Evropské centrální bance (ECB) část dluhu ve výši zhruba 3,2 miliardy eur. Atény by k tomu měly využít peněz z třetího záchranného programu, na kterém se před týdnem vláda dohodla s eurozónou a který již schválily parlamenty několika evropských zemí.

Zdroj: ČTK

Řecko opět zmírnilo omezení pohybu kapitálu, ECB snížila limit nouzového financování bank
Řecká vláda opět zmírnila omezení pro pohyb kapitálu, která zavedla v důsledku dluhové krize. Řekové tak nyní mohou převádět menší částky do zahraničí a zakládat nové bankovní účty k hrazení splátek úvěrů či daní. Informovaly o tom v úterý agentury AP a Reuters. Další známkou zlepšování situace v řeckém bankovním systému je pak rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) poprvé snížit celkový limit nouzové pomoci řeckým bankám.

Zdroj: ČTK

ECB by podle člena vedení měla držet stabilní měnovou politiku
Evropská centrální banka (ECB) by navzdory "mimořádné nervozitě" na světových finančních trzích měla udržovat stabilní měnovou politiku. V rozhovoru s německým listem Börsen-Zeitung to uvedl člen vedení ECB Benoît Cœuré.

Zdroj: ČTK

ECB má obavy z vývoje na burze v Číně a z chystaných kroků Fedu
Přílišná kolísavost finančních trhů v Číně by mohla mít na zatím křehké hospodářské oživení v eurozóně větší dopady, než se dosud předpokládalo. Vyplývá to ze zápisu z červencového zasedání vedoucích představitelů Evropské centrální banky (ECB). Ekonomiku eurozóny by prý mohlo negativně ovlivnit rovněž očekávané zvýšení úrokových sazeb v USA.

Zdroj: ČTK