ECB

Spěje eurozóna ke kvantitativnímu uvolňování? Letos zřejmě ne, ale v roce 2015 ano Spěje eurozóna ke kvantitativnímu uvolňování? Letos zřejmě ne, ale v roce 2015 ano

Po slibném prvním čtvrtletí se eurozóna v tom druhém zadrhla. A není divu - Itálie se propadla do třetí recese za posledních 6 let, Německý HDP poklesl o dvě desetiny procenta a Francie klasicky stagnovala.

Co ti investoři šílí aneb Vsaďte si na Evropu, když je na tom bídně Co ti investoři šílí aneb Vsaďte si na Evropu, když je na tom bídně

Horší makrodata z Evropy jsou vnímána trhy jako dobrá zpráva. Ceny akcií i dluhopisů v reakci na ně rostou. Trhy už takto reagují dlouhodobě, například v USA - vše špatné pro Main Street je dobré pro Wall Street. Jak mizerně na tom je ekonomika eurozóny ve skutečnosti? Ubírá se japonskou cestou?

Noční můra Maria Draghiho Noční můra Maria Draghiho

Inflační očekávání v Evropě padají jako předčasně zralá jablka. Léto nabídlo na starém kontinentu převážně nepříznivá data, oči investorů se upírají na Maria Draghiho a jeho družinu. Chceme kvantitativní uvolňování, jako kdyby býci svými nákupy vzkazovali do Frankfurtu.

Německu dochází pára. Zachrání Evropu ECB? Německu dochází pára. Zachrání Evropu ECB?

Německá ekonomika, motor evropského růstu, hlásí jedno špatné číslo za druhým. Největšímu hospodářství starého kontinentu dochází dech a Evropu nemá kdo táhnout. Jak špatné to ve skutečnosti s Německem je?

Draghi: ECB podnikne další kroky na podporu ekonomiky, cesty měnové politiky Evropy a USA se rozcházejí
Červnové podpůrné kroky Evropské centrální banky spolu se slabým kurzem eura by měly slábnoucí ekonomiku eurozóny podpořit, banka je ale připravena udělat více. Řekl to šéf ECB Mario Draghi na výročním setkání světových centrálních bankéřů v americkém horském letovisku Jackson Hole.

Zdroj: ČTK, CNBC

Očima odborníka: Současná evropská ekonomika a co na její stav říká ECB Očima odborníka: Současná evropská ekonomika a co na její stav říká ECB

Ľuboš Mokráš, analytik z České spořitelny, vysvětluje současnou pozici Evropské centrální banky, pokud jde o inflaci, geopolitická rizika i další uvolňování měnové politiky. Nabízí i svůj názor na další vývoj.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Evropská centrální banka ponechala v srpnu úrokové sazby beze změny, na této úrovni zůstanou "delší dobu"
Evropská centrální banka na svém srpnovém zasedání podle očekávání měnovou politiku nezměnila. Hlavní úroková sazba zůstává na 0,15 %, depozitní sazba na -0,1 % a refinanční na 0,4 %. Tiskovou konferenci Maria Draghiho jsme sledovali živě.

Zdroj: ČTK, Bloomberg

Hollande vyzval ECB a Německo k větší podpoře ekonomiky
Evropská centrální banka (ECB) i evropská ekonomická mocnost Německo by měly zvýšit svou aktivitu při podpoře hospodářského růstu a v boji proti "reálné hrozbě deflace". V rozhovoru s francouzským listem Le Monde to řekl francouzský prezident François Hollande.

Zdroj: ČTK