ECB

Co čekat od ECB? Snad dodrží plán a nebude navyšovat objem kvantitativního uvolňování, doufají experti Co čekat od ECB? Snad dodrží plán a nebude navyšovat objem kvantitativního uvolňování, doufají experti

Evropská centrální banka by neměla podléhat tlaku trhu a měla by dodržet plán podpory ekonomiky, který si vytyčila, byť jeho součástí jsou i možné změny. Odkupy aktiv a cílené půjčky bankám se sice ještě nepropsaly do výraznějšího oživení ekonomiky a inflace, pro důvěryhodnost centrální banky je ale zásadní, aby nereagovala na každý tržní protivítr. I tak by se dala shrnout část debaty z prvního podzimního Investičního večera, která se týkala dalších potenciálních kroků ECB.

Jak po zářijovém rozhodnutí Fedu přistupovat k akciím? Jak po zářijovém rozhodnutí Fedu přistupovat k akciím?

Americká centrální banka na zářijovém zasedání úrokové sazby nezvýšila. Co podle Petra Zajíce z Pioneer Investments čeká americké a evropské akcie a na jakých úrovních zakončí rok 2015?

Draghi: ECB bude na změnu v nákupech aktiv potřebovat více času
Evropská centrální banka bude potřebovat více času, aby posoudila, zda posílí svůj program nákupů dluhopisů. Řekl to ve středu šéf banky Mario Draghi v ekonomickém výboru Evropského parlamentu. Jeho slova podle agentury Reuters hatí očekávání, že ECB v nejbližší době zintenzivní pumpování peněz do ekonomiky formou nákupů státních dluhopisů, aby podpořila hospodářský růst a zvedla příliš nízkou inflaci.

Zdroj: ČTK

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Aktivistická měnová politika a vaše portfolio aneb Na co vám centrální bankéři (ne)sáhnou (Investiční večer) SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Aktivistická měnová politika a vaše portfolio aneb Na co vám centrální bankéři (ne)sáhnou (Investiční večer)

V rámci prvního Investičního večera v novém cyklu se 21. září Roman Chlupatý a jeho hosté zaměřili na aktivistickou politiku velkých centrálních bank, zejména pak té americké. Vývoj z uplynulých týdnů opět ukázal, že právě centrální banky hrají na světových trzích klíčovou, ne-li hlavní roli.

Cœuré (ECB): Měnové politiky v eurozóně a Spojených státech se rozcházejí
Cesty měnových politik v Evropě a Spojených státech se rozcházejí. Řekl to v pátek po zasedání amerického Fedu guvernér Evropské centrální banky Benoît Cœuré.

Zdroj: Reuters

ECB mírně snížila strop nouzového financování řeckých bank
Evropská centrální banka (ECB) snížila strop nouzového financování řeckých bank o 200 milionů eur na 88,9 miliardy eur. Oznámila to ve čtvrtek řecká centrální banka. Upozornila, že ECB tento krok uskutečnila na její žádost.

Zdroj: ČTK

ECB: Ekonomika eurozóny stále nevytváří dostatek pracovních míst
Hospodářský růst v eurozóně stále zůstává příliš pomalý na to, aby vytvořil dostatečný počet pracovních míst. V rozhovoru s francouzskou tiskovou skupinou EBRA to řekl člen vedení Evropské centrální banky (ECB) Benoît Cœuré.

Zdroj: ČTK

ECB prý sleduje 100 nejrizikovějších malých bank v eurozóně
Evropská centrální banka kromě 123 velkých bankovních společností v eurozóně, které spadají pod její dohled, sleduje stav také zhruba 100 menších bank v regionu, které považuje za nejrizikovější. Agentuře Reuters to řekl informovaný bankovní zdroj.

Zdroj: ČTK