ECB

Co byste měli vědět o letošní evropské prověrce kvality aktiv bank Co byste měli vědět o letošní evropské prověrce kvality aktiv bank

Jednou z nejdůležitějších událostí letošního roku je prověrka kvality aktiv (AQR) 128 velkých evropských bank v rámci přípravy na zavedení společného bankovního dozoru prováděného ECB, což je jeden ze stavebních kamenů připravované bankovní unie. Prověrka bude probíhat do srpna, poté ještě proběhnou zátěžové testy. Výsledky by měly být oznámeny v listopadu.

Čermák (ČSOB): Šance na kvantitativní uvolňování v eurozóně je 50:50
Podle Jana Čermáka, analytika z ČSOB, by ECB na kvantitativní uvolňování mohla vynaložit více než USA. Řekl to na Investičním večeru.
Sazby Fedu budou na minimu ještě rok, v Evropě déle. Pak přijde volatilita
Řekl to Petr Zajíc z Pioneer Investments v rámci výhledu na zbytek roku, který vám nabízíme v živém přenosu na Twitteru Investičního webu.
ECB: Další posilování eura by mohlo uvolnit měnovou politiku
Pokračující zhodnocování jednotné evropské měny eura by si mohlo vyžádat další uvolnění měnové politiky Evropské centrální banky. Prohlásil to v sobotu její šéf Mario Draghi. Směnný kurz eura se prý stal významnějším faktorem a mohl by fungovat jako spouštěcí mechanismus. Podle agentury Reuters jde o zatím nejjasnější signál, že ECB je připravena spustit podpůrný program nákupu aktiv.

Zdroj: ČTK

Citigroup: Česká koruna, polský zlotý a maďarský forint budou z případného kvantitativního uvolňování ECB profitovat nejvíce
Měny střední a východní Evropy budou podle analýzy banky Citigroup nejvíce profitovat z oživení domácí poptávky po případném zavedení programu kvantitativního uvolňování ze strany ECB. Uvedl to v poznámce klientům měnový stratég Citigroup Valentin Marinov. Dodal také, že ECB ještě více uvolní svou měnovou politiku, v červnu by měla podle něj snížit depozitní sazbu do záporu.

Zdroj: Bloomberg

Evropské kvantitativní uvolňování čekejte nejpozději v červnu Evropské kvantitativní uvolňování čekejte nejpozději v červnu

Podle ekonomů vyhlásí Mario Draghi během dvou měsíců tažení proti hrozící deflaci. Uvolnění monetární politiky v eurozóně očekávají téměř dvě třetiny respondentů v měsíčním průzkumu agentury Bloomberg. Necelá polovina pak předpovídá, že ECB využije vícero nástrojů od snížení úrokových sazeb po nákupy aktiv a dlouhodobé půjčky.

Nowotny: Riziko deflace v eurozóně by mělo ustupovat spolu s posilující ekonomikou
Člen Výkonné rady ECB Ewald Nowotny v pondělí prohlásil, že riziko deflace v eurozóně by mělo postupně pominout společně s tím, jak bude ekonomika oživovat, proto není nezbytné, aby centrální banka okamžitě zasahovala.

Zdroj: FXstreet