Emerging Markets

Javorský (Franklin Templeton): Černým koněm pro příští měsíce a roky jsou rozvíjející se trhy, sám investuji v Asii Javorský (Franklin Templeton): Černým koněm pro příští měsíce a roky jsou rozvíjející se trhy, sám investuji v Asii

Rozvíjející se trhy byly v uplynulých letech spíše ve stínu vyspělých zemí, jejich růstový potenciál je i proto nyní větší. Na lednovém Investičním fóru v Praze o tom hovořil Ľudovít Javorský z Franklin Templeton Investments. Svou důvěru v dlouhodobý růst cen aktiv na mladých trzích ilustroval i naznačením toho, do čeho investuje své vlastní peníze.

Mongolsko získá mezinárodní finanční pomoc za 5,5 miliardy USD
Mezinárodní měnový fond a další instituce dohodly s vládou Mongolska podmínky záchranných úvěrů v souhrnné výši asi 5,5 miliardy dolarů. MMF o tom v neděli informoval v tiskové zprávě. Státní dluh Mongolska se pohybuje kolem 23 miliard dolarů, což je asi dvojnásobek ročního výkonu ekonomiky. V březnu má Ulánbátar splatit 580 milionů USD.

Zdroj: ČTK

Relativně atraktivnější valuace evropských firem mají důvod, černým koněm pro rok 2017 jsou akcie z emerging markets Relativně atraktivnější valuace evropských firem mají důvod, černým koněm pro rok 2017 jsou akcie z emerging markets

Mladé trhy mohou překvapit, obecně ale preferujeme akcie na trzích vyspělých, zdůraznil na Investičním fóru stratég Aleš Prandstetter z ČSOB Asset Management. Hovořil ale také o "levnějších" trzích, než je ten americký.

Střední Asie v roce 2017: Proč region více netěží ze stále silného čínského růstu? Střední Asie v roce 2017: Proč region více netěží ze stále silného čínského růstu?

Řada států ve střední Asii má možná lepší růstové vyhlídky než Rusko, to se ale snaží udržet svou ze sovětských dob tradiční sféru vlivu, říká politický geograf Michael Romancov. Řeč je o zemích jako Kazachstán, Uzbekistán nebo Tádžikistán, ale také o zakavkazské oblasti.

Denní glosa: Moody's je náladová, S&P má chabé normy Denní glosa: Moody's je náladová, S&P má chabé normy

S poeticky formulovanou výčitkou vůči velkým ratingovým agenturám vystoupil v úterý šéf týmu ekonomických poradců indické vlády Arvind Subramanian. Podle jeho břitkého odsudku jsou agentury nevyrovnané (moody) a dodržování standardů je na nízké úrovni (poor standards). Legrace.

Varování do roku 2017: Bude Čína bojovat s nedostatkem kapitálu? Varování do roku 2017: Bude Čína bojovat s nedostatkem kapitálu?

Druhá největší ekonomika světa sice ve srovnání s vyspělým světem roste rychle, loni ale zaznamenala nejmenší expanzi za poslední čtvrtstoletí. K často zmiňovaným problémům, jako jsou rychlé stárnutí populace nebo rostoucí zadlužení, se přidává další. Řeč je o rychlém odlivu kapitálu.

Jak teď investovat čtvrt milionu? 5 expertů jde s kůží na trh Jak teď investovat čtvrt milionu? 5 expertů jde s kůží na trh

Trhy se neustále vyvíjejí, ale dlouhodobý a individuální přístup s jasnou strategií se již dostatečně osvědčil, protože v dlouhodobém horizontu nabízí výnosy. Ani individuální přístup ale nevylučuje možnost nechat se inspirovat těmi, kdo se na finančních trzích úspěšně pohybují po mnoho let. Jak by nyní investovalo deset tisíc dolarů pět úspěšných správců aktiv?

10 důležitých investorských otázek pro rok 2017 10 důležitých investorských otázek pro rok 2017

Začátek roku je tradičně věnován různým předpovědím a očekáváním toho, co se v nadcházejících čtyřech kvartálech může stát. Všichni hledají správné odpovědi, ale většina je nakonec stejně nedostane. Málokdo se ovšem pokouší klást správné otázky, které jsou přitom z podstaty věci daleko důležitější.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Jaké akciové příležitosti aktuálně nabízejí emerging markets? SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Jaké akciové příležitosti aktuálně nabízejí emerging markets?

Akcie na mladých trzích loni podle indexu MSCI Emerging Markets přidaly téměř devět procent. Může letos příznivý vývoj na burzách rozvíjejících se trhů pokračovat a jaké akciové tituly jsou aktuálně na emerging markets nejatraktivnější?

Jak jsou na tom trhy od začátku roku? Jak jsou na tom trhy od začátku roku?

Akciové trhy udržují od začátku roku 2017 mírné zisky, více se přitom daří některým velkým emerging markets. Velice slušně si vedou také zlato nebo stříbro.