Erste Group Bank

Na anonymních vkladních knížkách ČS zůstalo 1,78 miliardy Kč
Na anonymních vkladních knížkách České spořitelny, jejichž výplata skončila definitivně s rokem 2016, zůstalo 1,78 miliardy Kč. Počet nevyzvednutých vkladů činil 2,456 milionu. Česká spořitelna o tom v pondělí informovala ČTK. Peníze dostane od spořitelny Nadace Depositum Bonum.

Zdroj: ČTK

Výplata anonymních vkladních knížek ČS končí v sobotu
Na anonymních vkladních knížkách České spořitelny, jejichž výplata skončí definitivně s rokem 2016, je stále 1,785 miliardy Kč. Zájem o výplatu na konci roku vzrostl, jen za pátek si lidé nechali vyplatit z téměř 2 000 knížek celkem 7,7 milionu Kč. Česká spořitelna o tom v pátek informovala ČTK.

Zdroj: ČTK

Fond Blackrock mírně snížil svůj podíl v Erste
Americký fond Blackrock podle hlášení Erste snížil v bankovní skupině k 23. prosinci podíl z 4,01 % na 3,99 %. Jde o nepatrné snížení podílu a informaci považujeme za neutrální, říká analytik J&T Banky Milan Lávička. Blackrock je tak nyní podle Lávičky zřejmě čtvrtým největším akcionářem Erste.

Zdroj: J&T Banka

Brokerjet České spořitelny bude od ledna 2017 zrušen s likvidací
Společnost brokerjet České spořitelny, která loni v prosinci ukončila aktivní obchodování, bude k 1. lednu 2017 zrušena s likvidací. Klienti, kteří ještě mají u společnosti evidovány cenné papíry, by si je měli převést k jinému obchodníkovi s cennými papíry. Od 1. ledna 2017 to budou moci udělat zdarma. Spořitelna o tom informovala ČTK.

Zdroj: ČTK

Rakouské spořitelny prodaly 4,5 milionu akcií Erste
Rakouské spořitelny prodaly zhruba 4,5 milionu akcií Erste Group Bank. Jde o podíl ve výši asi 1,05 %.

Zdroj: Česká spořitelna

Po konci pátečního obchodování budou převáženy indexy CECE a PX
Po konci pátečního obchodování budou převáženy akciové indexy CECE a PX. Váha českých titulů v benchmarku CECE by se měla zvýšit přibližně o 0,4 procentního bodu. Váha akcií ČEZ a Erste v indexu PX vzroste o 0,9 procentního bodu, respektive o 0,5 procentního bodu.

Zdroj: Česká spořitelna

Česká spořitelna zvýší od ledna sazby hypoték o 0,4 procentního bodu
Česká spořitelna zvýší od 1. ledna 2017 úrokové sazby hypotečních úvěrů u všech fixací o 0,4 procentního bodu. Od začátku roku tak zájemci o financování nemovitosti získají hypotéky s úročením od 2,19 %.

Zdroj: ČTK

Erste Group Immorent prodala za tři miliardy korun budovu Enterprise na Pankráci
Budovu Enterprise Office Centre v Praze na Pankráci koupili od developerské společnosti Erste Group Immorent za tři miliardy korun RSJ Investments a zakladatelé Avastu Eduard Kučera a Pavel Baudiš. Společnost Erste Group Immorent to v úterý uvedla v tiskové zprávě. Podle údajů poradenské společnosti Colliers jde o pátý největší realitní obchod v Česku v letošním roce.

Zdroj: ČTK

Wolfgang Schopf (Česká spořitelna): Na regulatorní změny v bankovnictví jsme připraveni, místo revoluce možná přijde "jen" evoluce Wolfgang Schopf (Česká spořitelna): Na regulatorní změny v bankovnictví jsme připraveni, místo revoluce možná přijde "jen" evoluce

Směrnice PSD2 nahradí s účinností od 13. ledna 2018 stávající směrnici o platebních službách na vnitřním trhu z roku 2007 (PSD). Evropské banky se na ni postupně chystají, otevře totiž trh řadě dalších poskytovatelů finančních služeb. Jak vnímá blížící se účinnost direktivy finanční ředitel České spořitelny Wolfgang Schopf?

Wolfgang Schopf (Česká spořitelna): Zrychlování růstu úvěrů pokračuje, daří se nám kompenzovat nižší úrokové příjmy Wolfgang Schopf (Česká spořitelna): Zrychlování růstu úvěrů pokračuje, daří se nám kompenzovat nižší úrokové příjmy

Česká spořitelna vykázala za první tři čtvrtletí roku 2016 neauditovaný konsolidovaný čistý zisk počítaný podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) 11,9 miliardy Kč, meziročně o 7,1 % více. Hrubý objem klientských úvěrů se za posledních 12 měsíců zvýšil o 8,2 %, což v absolutním vyjádření znamená navýšení o 44,3 miliardy Kč. Hospodářské výsledky České spořitelny přišel do studia Investiční webu rozebrat Wolfgang Schopf, finanční ředitel a místopředseda představenstva České spořitelny.