Erste Group Bank

Babiš o bankách: Dividendy by neměly odcházet z Česka
Ministr Financí Andrej Babiš se vyjádřil, že by banky neměly být nuceny posílat své dividendy do zahraničí. Místo toho by prý měly zvyšovat platy, investovat a podporovat kulturu a sport. Zopakoval, že se mu nelíbí představa sektorové daně uvalené na banky.
Erste, KB, MONETA: ČSSD půjde do voleb s návrhem na zavedení bankovní daně
ČSSD navrhuje ve svém volebním programu zavedení zvláštní bankovní daně. Návrh počítá se zavedením čtyř sazeb podle výše aktiv. Nejvyšší sazba 0,3 % by byla pro banky s aktivy nad 300 miliard korun, nejnižší 0,05 % pro banky s aktivy do 50 miliard korun. Na tiskové konferenci o tom v úterý informoval premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Zdroj: ČTK

Deutsche Bank zvýšila cílovou cenu akcií Erste Group Bank
Analytici z Deutsche Bank zvýšili cílovou cenu akcií finanční skupiny Erste Group Bank z 27 eur na 28 eur. Doporučení ponechali na stupni "držet".

Zdroj: Bloomberg

REICO kupuje budovu Park One, sídlo Amazonu v Bratislavě
REICO investiční společnost České spořitelny koupila od privátní investiční firmy Falcon II Fund za zhruba 960 milionů korun bratislavské sídlo Amazonu, administrativní budovu Park One. Transakce se uskutečnila formou převodu 100% obchodního podílu v nemovitostní společnosti, která budovu Park One vlastní.

Zdroj: Erste Group Bank

Ožívání evropské ekonomiky vs. rizika v bankovním sektoru: Co na to finanční akcie na burze v Praze? Ožívání evropské ekonomiky vs. rizika v bankovním sektoru: Co na to finanční akcie na burze v Praze?

Evropská ekonomika opatrně ožívá, jedním z významných rizik ale zůstává bankovní sektor. Jak by se v tomto prostředí letos mohlo (ne)dařit akciím obchodovaným v Praze? I to bylo jedno z témat lednového Investičního fóra v Praze.

Česká spořitelna končí spolupráci se společností Fincentrum a podává na ni žalobu
Česká spořitelna ukončuje spolupráci s poradenskou společností Fincentrum a podává na ni žalobu. Fincentrum bylo jejím smluvním partnerem pro distribuci finančních služeb. Banka dospěla k tomuto rozhodnutí na základě opakovaného jednání této společnosti, které bylo v neprospěch ČS nebo ji přímo poškozovalo, sdělila spořitelna v pondělí ČTK. Fincentrum informace o rozhodnutí neprodloužit smlouvu o spolupráci a o žalobě překvapila.

Zdroj: ČTK

Na anonymních vkladních knížkách ČS zůstalo 1,78 miliardy Kč
Na anonymních vkladních knížkách České spořitelny, jejichž výplata skončila definitivně s rokem 2016, zůstalo 1,78 miliardy Kč. Počet nevyzvednutých vkladů činil 2,456 milionu. Česká spořitelna o tom v pondělí informovala ČTK. Peníze dostane od spořitelny Nadace Depositum Bonum.

Zdroj: ČTK

Výplata anonymních vkladních knížek ČS končí v sobotu
Na anonymních vkladních knížkách České spořitelny, jejichž výplata skončí definitivně s rokem 2016, je stále 1,785 miliardy Kč. Zájem o výplatu na konci roku vzrostl, jen za pátek si lidé nechali vyplatit z téměř 2 000 knížek celkem 7,7 milionu Kč. Česká spořitelna o tom v pátek informovala ČTK.

Zdroj: ČTK

Fond Blackrock mírně snížil svůj podíl v Erste
Americký fond Blackrock podle hlášení Erste snížil v bankovní skupině k 23. prosinci podíl z 4,01 % na 3,99 %. Jde o nepatrné snížení podílu a informaci považujeme za neutrální, říká analytik J&T Banky Milan Lávička. Blackrock je tak nyní podle Lávičky zřejmě čtvrtým největším akcionářem Erste.

Zdroj: J&T Banka