EUR/USD

Dolar, libra, euro a koruna: Jak se budou vyvíjet hlavní měnové páry a na co se připravit v souvislosti s ČNB? Dolar, libra, euro a koruna: Jak se budou vyvíjet hlavní měnové páry a na co se připravit v souvislosti s ČNB?

Analytici z ING aktualizovali svůj výhled pro měnový trh. Co čekat od měnových párů EUR/USD, EUR/GBP nebo EUR/CZK?

EUR/USD: Dolar je fundamentálně nadhodnocený, parita je pouze krátkodobým scénářem EUR/USD: Dolar je fundamentálně nadhodnocený, parita je pouze krátkodobým scénářem

Od zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem se dolar veze na vlně pozitivních proinflačních a prorůstových očekávání, což vedlo k jeho posílení na čtrnáctiletá maxima. Ekonomické fundamenty ale naznačují, že je nadhodnocený a že by měl začít postupně oslabovat. Přesto existuje reálná možnost krátkodobého posílení dolaru k paritě s eurem.

EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

Ranní analytická poznámka (10. ledna): Trhy s blížícím se nástupem Trumpa do Bílého domu tlumí svá očekávání od nové administrativy
Oslabování dolaru pokračuje. Posilování americké měny v minulých týdnech odráželo víru investorů v administrativu Donalda Trumpa, aktuálně se projevuje tlumení těchto očekávání.
Ranní analytická poznámka (6. ledna): Dolar v reakci na zápis ze zasedání Fedu oslabil již o téměř dvě procenta, trh čeká na zprávu z trhu práce USA
Ve čtvrtek si na Wall Street po delší době vedly hůř finanční tituly, jejichž index odepsal více než procento. Investory nepotěšila data z trhu práce - podle agentury ADP američtí soukromí zaměstnavatelé vytvořili v prosinci zhruba 153 tisíc nových pracovních míst, zatímco se očekávalo 175 tisíc. V pátek odpoledne vyjde v USA kompletní zpráva o situaci na trhu práce.
EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

Dolar sestoupil ze čtrnáctiletých maxim
Americký dolar ve středu na devizových trzích sestoupil z úterních čtrnáctiletých maxim vůči euru i koši měn. Investoři začali být po další vlně růstu opatrní a čekají na nová vodítka ohledně vývoje americké ekonomiky a úrokových sazeb.

Zdroj: ČTK

Koruna v úterý oslabila vůči dolaru na nejslabší úroveň od roku 2004
Česká koruna vůči americkému dolaru v úterý oslabila až k úrovni 26,10 USD/CZK, tedy na nejnižší úroveň od roku 2004. Dolar tak pokračuje v růstu z posledních týdnů. Americká měna těží z dobré kondice americké ekonomiky, očekávaného zvyšování úrokových sazeb Fedu a rovněž z očekávání fiskálních stimulů, které by měly přijít po nástupu Donalda Trumpa do prezidentského úřadu.

Zdroj: Komerční banka

Ranní analytická poznámka (29. prosince): Eurodolar se přechodně dostal pod 1,04, americká měna ale zisky dlouho neudržela
Eurodolar se ve středu podíval pod hladinu 1,04, dolar ale zisky neudržel. Ropa se drží u hladiny 54 dolarů za barel. Z ekonomického kalendáře ve středu dojde na pravidelné týdenní údaje o nových žádostech o dávky v nezaměstnanosti v USA. Jejich vliv na trhy by nicméně měl být nulový.
Ranní analytická poznámka (27. prosince): Začátek týdne po prodlouženém víkendu je klidný, čeká se na americký index spotřebitelské důvěry
Páteční obchodování odráželo blížící se vánoční klid. Americké akcie mírně rostly, v Evropě jsme byli svědky přešlapování na místě. Výraznější pohyb byl patrný u akcií bank, což odráželo vybírání peněz z rizikového sektoru před prodlouženým víkendem. Také začátek posledního letošního týdne je klidný.