Evropské akcie

Soud nařídil Volkswagenu odkoupit od zákazníka za plnou cenu naftový vůz
Zemský soud v německém Hildesheimu v úterý nařídil německé automobilce Volkswagen, aby od jednoho německého zákazníka za plnou cenu odkoupila naftový vůz vybavený softwarem pro manipulaci s testy emisí. Informují o tom německá média. Zákazník za automobil Škoda Yeti v roce 2013 zaplatil 26 499 eur. Rozhodnutí soudu ale zatím není pravomocné, Volkswagen se proti němu hodlá odvolat.

Zdroj: ČTK

Jak jsou na tom trhy od začátku roku? Jak jsou na tom trhy od začátku roku?

Akciové trhy udržují od začátku roku 2017 mírné zisky, více se přitom daří některým velkým emerging markets. Velice slušně si vedou také zlato nebo stříbro.

Evropské akcie, libra a měď: Tři investice na technické křižovatce Evropské akcie, libra a měď: Tři investice na technické křižovatce

Akcie největších firem v zemích eurozóny nedávno prošly důležitým testem, nyní na ně čeká o něco vyšší laťka. Britská libra v úterý prudce posílila, potvrdí ale svůj únik ze sestupného trendu? A cena mědi unikla z krátkodobějšího sestupného trendu, naruší ale pořádky platné od roku 2011? Fundamenty stranou, jde se na techniku!

Evropské burzy po projevu Theresy Mayové k brexitu klesly
Evropské akciové trhy v úterý uzavřely v mínusu. Celá seance se nesla v očekávání a následném vyhodnocování proslovu britské premiérky Theresy Mayové. Ta oznámila že Spojené království opustí jednotný evropský trh, zároveň ale zdůraznila, že Británie neopouští Evropu, ale pouze EU.

Zdroj: CNBC

OD 16 HODIN ŽIVĚ: Co letos čekat od světových akcií podle expertů z Franklin Templeton Investments? OD 16 HODIN ŽIVĚ: Co letos čekat od světových akcií podle expertů z Franklin Templeton Investments?

Akciová rally, která přišla po listopadových prezidentských volbách v USA, na začátku letošního roku výrazně zbrzdila. Mají se investoři obávat, že po prudkém růstu cen akcií v USA přijde stejně strmý propad? A jak se zvýšená politická nejistota ve světě promítne do cen akcií na dalších rozvinutých a rozvíjejících se trzích?

Britská BAT vytvoří tabákovou jedničku s americkou Reynolds
Britský tabákový koncern British American Tobacco (BAT) se dohodl na úplném převzetí amerického konkurenta Reynolds American za 49,4 miliardy dolarů (1,25 bilionu Kč). BAT to uvedla v úterním sdělení. Spojením vznikne největší veřejně obchodovaná tabáková společnost světa.

Zdroj: ČTK

Ze světa investičních doporučení (17. ledna)
Goldman Sachs zvýšila doporučení na akcie Walt Disney na "buy" z "neutral". Cílovou cenu akcií zvýšila na 134 ze 109 USD. UBS snížila doporučení na akcie Twitteru na "neutral" z "buy", Bernstein zvýšila doporučení na akcie Lions Gate na "outperform" z "market perform".

Zdroj: Bloomberg

Trump efekt a akcie bank: Dveře se otevírají Trump efekt a akcie bank: Dveře se otevírají

Jedním z obchodů roku 2017 by mohl stále ještě být nákup akcií bank, shoduje se většina trhu. Tak velká shoda může být podezřelá a znamená velké riziko zklamání a poklesu cen, jakmile některý z předpokladů nebude naplněn.

Renault loni dosáhl rekordního prodeje, čeká další růst
Francouzský výrobce automobilů Renault v loňském roce zvýšil prodej o 13 procent na rekordních 3,18 milionu vozů. Firma v úterý také uvedla, že letos očekává další růst. Renault těží z pokračujícího oživení poptávky v Evropě i z expanze na zahraničních trzích, například v Íránu.

Zdroj: ČTK