Fed

Koncept hystereze aneb Proč by mírné přehřátí trhu práce Fedu zase tolik nevadilo
Janet Yellenová se během prosincového zasedání Fedu vyjádřila v tom smyslu, že Spojené státy nepotřebují fiskální expanzi v takovém rozsahu, jaký navrhuje Donald Trump. To v rozhovoru pro Financial Times potvrdil i šéf sanfranciského Fedu John Williams. Americké hospodářství (zejména trh práce) si totiž vede velmi dobře. Celý "problém" je ale trochu složitější.
Eric Rosengren (bostonský Fed): Úrokové sazby v USA by se měly zvyšovat postupně, avšak rychleji než dosud
Úrokové sazby americké centrální banky by se měly zvyšovat postupně, tempo jejich růstu by ale mělo být vyšší než dosud. V pondělí to řekl šéf bostonského Fedu Eric Rosengren. Fed poprvé základní úrokovou sazbu zvýšil v prosinci 2015, podruhé se k témuž kroku odhodlal až minulý měsíc. Rosengren letos není hlasujícím členem měnového výboru Fedu. Výhled FOMC pro letošní rok počítá s trojím zvýšením základní úrokové sazby.

Zdroj: CNBC

Pírko (Colosseum): Spojené státy a dolar jsou v dnešním světě solitéry, utahování měnové politiky mimo USA v roce 2017 nečekám Pírko (Colosseum): Spojené státy a dolar jsou v dnešním světě solitéry, utahování měnové politiky mimo USA v roce 2017 nečekám

Evropu ani Čínu zpřísňování měnové politiky hned tak nečeká, Amerika je v tomto směru aktuálním unikátem, řekl ve vysílání pořadu Investice ZET předseda představenstva společnosti Colosseum Štěpán Pírko.

Ranní analytická poznámka (5. ledna): Fed se přeorientovává na jestřábí tón, Tesla začala vyrábět vlastní baterie
Druhé letošní obchodní seanci v USA chyběla významná ekonomická data, a tak se zraky investorů upíraly na zveřejněný zápis z posledního zasedání Fedu. Z něj je patrné, že se centrální banka USA přeorientovává na jestřábí tón.
Fed: Úroky by se za Trumpa mohly zvyšovat rychleji, ekonomika by se mohla přehřívat
Americká ekonomika by díky zvýšeným rozpočtovým výdajům mohla zrychlit růst, inflace by se mohla zvednout, a úrokové sazby by se tak mohly zvyšovat rychleji. Podle ve středu zveřejněného zápisu z prosincového zasedání měnového výboru americké centrální banky se na tom shodli takřka všichni členové výboru.

Zdroj: ČTK

USA: Index aktivity chicagského Fedu v prosinci klesl více, než se čekalo
Index aktivity chicagského Fedu dosáhl v prosinci 54,6 bodu. Očekávalo se, že po listopadových 57,6 bodu klesne na 57 bodů.

Zdroj: Bloomberg

Martin Motl (ČNB): Americké dluhopisy mohou jít proti bondům Japonska nebo Británie. Bedlivě sledujeme také realitní trh, ceny ale vnímáme komplexně Martin Motl (ČNB): Americké dluhopisy mohou jít proti bondům Japonska nebo Británie. Bedlivě sledujeme také realitní trh, ceny ale vnímáme komplexně

Skončil býčí trend na trhu s americkými vládními dluhopisy? A je na nemovitostním trhu nová bublina? Témata pro ekonoma Martina Motla z České národní banky.

Vyšší sazby Fedu: Co čekat od státních dluhopisů (nejen) v USA? Vyšší sazby Fedu: Co čekat od státních dluhopisů (nejen) v USA?

Měnový výbor americké centrální banky na konci roku rozhodl o zvýšení základní úrokové sazby v USA na 0-50-0,75 %. Fed navíc vyslal signál, že hodlá ve zvyšování úroků pokračovat také v roce 2017, a to o dalších 75 bazických bodů. Co i proto čekat od nejen amerických vládních dluhopisů?

Investorský magazín: Dividendy vpřed aneb pražská burza na prahu roku 2017 Investorský magazín: Dividendy vpřed aneb pražská burza na prahu roku 2017

Které tituly z kurzového lístku pražské burzy mohou v roce 2017 příjemně překvapit, a kterým je naopak lepší se obloukem vyhnout? Jednu akcii po druhé jsme probrali s analytikem Petrem Hlinomazem. Téma doplňuje několik rad portfoliomanažera Štěpána Pírka těm, kdo počítají s dalším zvyšováním sazeb ve Spojených státech.

Když Barron's věští další růst aneb Spadnou americké akciové trhy v roce 2017?
Magazín Barron's tento týden zveřejnil svůj výhled na dění na amerických akciových trzích v roce 2017. Analytici dotázaní časopisem se shodli, že akciový býk zůstane u kormidla, což však paradoxně potěšilo vyznavače medvědího trendu. Proč? Část trhu považuje Barron's za kontrariánský indikátor. Jednoduše řečeno, většinou se vyplatí věřit přesnému opaku toho, na čem se analytici v magazínu shodnou. Je tomu tak i tentokrát?

Zdroj: Business Insider