Fed

USA: Index aktivity chicagského Fedu v listopadu vzrostl výrazně více, než se čekalo
Index aktivity chicagského Fedu dosáhl v listopadu nečekaně vysoké hodnoty 57,6 bodu. Očekávalo se, že po říjnových 50,6 bodu stoupne na 52 bodů.

Zdroj: Bloomberg

Pošle Fed akciového býka na jatka? Pošle Fed akciového býka na jatka?

Již to není jen index Dow, historické rekordy minulý týden ve stejný den posunuly také S&P 500, Nasdaq Composite a Russell 2000. Naposledy se něco podobného stalo 31. prosince 1999. Optimismus investorů ze slibů nově zvoleného amerického prezidenta snad nemůže být větší, centrální bankéři ale tak nadšení nejsou a nabádají spíše k opatrnosti.

Ranní analytická poznámka (24. listopadu): Po stopách zápisu z posledního zasedání Fedu
Šance na prosincové utažení měnové politiky americké centrální banky se opět o něco zvýšily. Přispěl k tomu zápis z posledního zasedání měnového výboru Fedu, jež na trh dorazil ve středu večer. Neuškodí proto vydat se alespoň krátce po jeho stopách.
Fed: Ekonomika je silná, úroky by se měly zvýšit
Členové měnového výboru americké centrální banky vyjadřovali na posledním zasedání přesvědčení, že domácí ekonomika roste dostatečně silně na to, aby to odůvodňovalo brzké zvýšení úrokových sazeb. Plyne to ze zápisu ze zasedání výboru na počátku listopadu.

Zdroj: ČTK

Fischer (Fed): Fiskální politika může pomoci centrální bance a celé ekonomice
Fiskální politika může být nápomocná při oživování americké ekonomiky a může ulevit monetární politice, jež "byla v rukou Fedu po několik let tím jediným, oč se ve Washingtonu hrálo". V pondělí to řekl viceguvernér americké centrální banky (Fed) Stanley Fischer.

Zdroj: CNBC

Expertní okénko (21. listopadu): Růst dolaru by měl zvolnit, předpokládané prosincové zvýšení sazeb Fedu je již v jeho kurzu plně započteno
Minuta s expertem z XTB o tom, co hýbe trhy. Tentokrát na téma dolaru.

Zdroj: X-Trade Brokers

Ranní analytická poznámka (21. listopadu): Investoři čekají na vystoupení viceguvernéra Fedu Stanleyho Fischera a šéfa ECB Maria Draghiho
Americké akciové indexy zakončily uplynulý týden mírnou ztrátou, nadále si vedl dobře finanční sektor, Trump efekt již ale slábne. V pátek si sektor připsal 0,08 %, a zůstal tak jen těsně nad nulou. Tento týden nás čekají vystoupení viceguvernéra americké centrální banky Stanleyho Fischera a šéfa ECB Mario Draghi.