Fed

Martin Motl (ČNB): Americké dluhopisy mohou jít proti bondům Japonska nebo Británie. Bedlivě sledujeme také realitní trh, ceny ale vnímáme komplexně Martin Motl (ČNB): Americké dluhopisy mohou jít proti bondům Japonska nebo Británie. Bedlivě sledujeme také realitní trh, ceny ale vnímáme komplexně

Skončil býčí trend na trhu s americkými vládními dluhopisy? A je na nemovitostním trhu nová bublina? Témata pro ekonoma Martina Motla z České národní banky.

Vyšší sazby Fedu: Co čekat od státních dluhopisů (nejen) v USA? Vyšší sazby Fedu: Co čekat od státních dluhopisů (nejen) v USA?

Měnový výbor americké centrální banky na konci roku rozhodl o zvýšení základní úrokové sazby v USA na 0-50-0,75 %. Fed navíc vyslal signál, že hodlá ve zvyšování úroků pokračovat také v roce 2017, a to o dalších 75 bazických bodů. Co i proto čekat od nejen amerických vládních dluhopisů?

Investorský magazín: Dividendy vpřed aneb pražská burza na prahu roku 2017 Investorský magazín: Dividendy vpřed aneb pražská burza na prahu roku 2017

Které tituly z kurzového lístku pražské burzy mohou v roce 2017 příjemně překvapit, a kterým je naopak lepší se obloukem vyhnout? Jednu akcii po druhé jsme probrali s analytikem Petrem Hlinomazem. Téma doplňuje několik rad portfoliomanažera Štěpána Pírka těm, kdo počítají s dalším zvyšováním sazeb ve Spojených státech.

Když Barron's věští další růst aneb Spadnou americké akciové trhy v roce 2017?
Magazín Barron's tento týden zveřejnil svůj výhled na dění na amerických akciových trzích v roce 2017. Analytici dotázaní časopisem se shodli, že akciový býk zůstane u kormidla, což však paradoxně potěšilo vyznavače medvědího trendu. Proč? Část trhu považuje Barron's za kontrariánský indikátor. Jednoduše řečeno, většinou se vyplatí věřit přesnému opaku toho, na čem se analytici v magazínu shodnou. Je tomu tak i tentokrát?

Zdroj: Business Insider

Ekonomika, politika, trhy: 7 šedých labutí roku 2017 Ekonomika, politika, trhy: 7 šedých labutí roku 2017

Jiří Polanský, Jan Šumbera a Roman Sedmera z analytického týmu České spořitelny ukazují na sedm významných rizik, která sice nejsou úplně neznámá, ale jejichž dopady na světovou ekonomiku a trhy by v příštím roce mohly být srovnatelné s naprosto nečekanými událostmi označovanými jako černé labutě.

Co letos investoři tak úplně nechytli Co letos investoři tak úplně nechytli

Pokud někdo na začátku letošního února tvrdil, že americké akcie nebo ropa budou na konci roku v dvouciferných procentuálních ziscích, byl možná považován za blázna, v lepším případě za odvážného kontrariána, který trochu dělá machra, ale sám tomu snad ani nemůže věřit. Ropa a americké akcie ale nejsou jediná překvapení, která rok 2016 investorům a ekonomům připravil.

Co udělají rostoucí sazby v USA s cenami aktiv? S historickou nápovědou můžete narazit Co udělají rostoucí sazby v USA s cenami aktiv? S historickou nápovědou můžete narazit

Předchozí cykly ukazují, že by se investoři nemuseli nutně obávat nárůstu amerických úrokových sazeb. Index S&P 500 se dočkal průměrného růstu o 13,5 % v pěti předchozích případech, kdy Fed zvedal úrokové sazby.

Ranní analytická poznámka (15. prosince): Fed po roce znovu zvýšil sazby, trhy jsou rozpačité
Americká centrální banka (Fed) ve středu v souladu s očekáváním zvýšila základní úrokovou sazbu na 0,5-0,75% a naznačila, že v roce 2017 chce sazbu zvýšit třikrát. Proti Fedu ale šla středeční makrodata. Maloobchodní tržby v listopadu stouply jen o 0,1 % a průmyslová produkce klesla o 0,6 %.
SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Fed se po roce odhodlal k dalšímu zvýšení sazeb, základní úrok zvedl na 0,5-0,75 %
Měnový výbor americké centrální banky v prosinci odhlasoval zvýšení základní úrokové sazby z 0,25-0,5 % na 0,5-0,75 %. Trh rozhodnutí očekával. Banka současně zveřejnila novou prognózu vývoje americké ekonomiky a úrokových sazeb, ze které vyplývá, že v roce 2017 by se základní úrok měl zvýšit třikrát. Tiskovou konferenci šéfky Fedu Janet Yellenové jsme sledovali živě.
Fed a vyšší sazby: Dojde ke korekci na akciovém trhu? Fed a vyšší sazby: Dojde ke korekci na akciovém trhu?

Trh považuje zvýšení sazeb v USA na prosincovém zasedání FOMC za hotovou věc. Vyvolal by posun úroků korekci na akciovém trhu, nebo s vyššími sazbami investoři opravdu dávno počítají? Nejen o akciových souvislostech rozhodování centrální banky USA jsme hovořili s Martinem Motlem, ekonomem z České národní banky.