Fed

Ranní analytická poznámka (14. prosince): Další otočka na akciovém trhu, vyšší sazby Fedu investory nechávají v klidu
Americké akciové indexy po pondělním mírném poklesu v úterý zamířily zostra vzhůru. Severním směrem se vydaly také evropské burzy.
Americký Fed pravděpodobně po roce znovu zvýší sazby
Americká centrální banka ve středu podle všeobecného přesvědčení finančních trhů po roce znovu zvýší svou základní úrokovou sazbu. Největší světová ekonomika má solidní růstové vyhlídky, nezaměstnanost je už velmi nízká a inflace narůstá.

Zdroj: ČTK

Anketa: S jakými sazbami půjdou USA do roku 2017? Anketa: S jakými sazbami půjdou USA do roku 2017?

V průběhu listopadu a začátku prosince jsme se zeptali českých finančních profesionálů, jakou politiku čekají od americké centrální banky zkraje roku 2017.

Největší obavy Goldman Sachs pro rok 2017 Největší obavy Goldman Sachs pro rok 2017

Analytici jsou v současnosti v prognózách dění na akciových trzích vesměs optimisty. I největší snílci si ale uvědomují, že na trzích vždy existují rizika, která mohou pozitiva obrátit v prach.

Tady poteče krev. Rozhodující souboj Trumpa s Yellenovou se blíží Tady poteče krev. Rozhodující souboj Trumpa s Yellenovou se blíží

Donald Trump se v předvolební kampani netajil tím, že není zrovna spokojený s fungováním Fedu. Nemůže strávit, že je centrální banka nezávislou institucí, jež se při svém rozhodování nemusí řídit názory Kongresu či jiné politické autority.

Výhled na nový obchodní týden: Trhy očekávají zvýšení úrokových sazeb v USA, v eurozóně vychází inflační statistika Výhled na nový obchodní týden: Trhy očekávají zvýšení úrokových sazeb v USA, v eurozóně vychází inflační statistika

Hlavní očekávanou událostí závěru roku je zasedání FOMC, od kterého se po několikerém odsunutí čeká zvýšení základní úrokové sazby, trh doufá také ve výhled na rok 2017.

Ranní analytická poznámka (9. prosince): Od ECB k Fedu. Utáhne příští týden americká centrální banka měnovou politiku?
Evropská centrální banka ve čtvrtek podle očekávání prodloužila program kvantitativního uvolňování, trh se tak nyní může soustředit pro změnu na zasedání Fedu, které se bude konat příští týden.
Do středu pozornosti se znovu dostávají centrální banky. Trhy mohou rozhýbat ECB i Fed
Po relativně klidném období, kdy se pozornost investorů soustředila zejména na americkou politiku a vývoj dohody o omezení těžby ropy, nastává doba, kdy náladu na trzích budou znovu ovlivňovat centrální banky. Ve středu pozornosti budou ECB i Fed.
Dudley (Fed): Bude-li ožívání americké ekonomiky pokračovat, sazby by se měly zvyšovat
Pokud bude ožívání americké ekonomiky pokračovat současným tempem, měly by úrokové sazby ve Spojených státech růst. V pondělí to prohlásil prezident newyorského Fedu William Dudley. Zároveň ovšem poznamenal, že není možné v současnosti dělat jednoznačné závěry ohledně dalšího vývoje měnové politiky, protože ten je stále otevřený.

Zdroj: CNBC

13 strašáků roku 2017 (3. díl): Konec monetární alchymie se (ne)blíží aneb Napršelo, ale kdy uschne? 13 strašáků roku 2017 (3. díl): Konec monetární alchymie se (ne)blíží aneb Napršelo, ale kdy uschne?

Rok 2016 byl bodem zlomu, zatímco rok 2017 ukáže, co je za horizontem. Platí to jak o politice, kde svět vstoupil do neznámých a nebezpečných populistických vod, tak o ekonomice. Tam, tvrdí Bank of America, znamenal letošek vrchol likvidity, nerovnosti, globalizace a deflace. Analýzu třinácti (nejen) s tím spojených rizik vám nabízíme v prosincové sérii. Před zasedáními vedení Fedu a ECB se tentokrát zaměříme na měnovou politiku.