Fed

Fischer (Fed): Podmínky pro zvýšení sazeb jsou poměrně příznivé
Celkové podmínky pro další utažení měnové politiky Fedu v podobě zvýšení úrokových sazeb jsou poměrně příznivé. V pátek to řekl viceprezident Fedu Stanley Fischer. Úrokové sazby se ale v nadcházejícím období přesto budou pohybovat na nestandardně nízkých úrovních, dodal.

Zdroj: CNBC

Komentář expertů: Amerika si vybrala, vládnout bude miliardář Donald Trump. Co na to akcie a ekonomika? Komentář expertů: Amerika si vybrala, vládnout bude miliardář Donald Trump. Co na to akcie a ekonomika?

Donald Trump se 20. ledna 2017 stane 45. americkým prezidentem. Reakce trhů na jeho zvolení byla bouřlivá. Jak bude kontroverzní byznysmen a nyní již opravdu i politik působit na ekonomiku a finanční trhy dlouhodobě? A dotkne se jeho zvolení také české ekonomiky? Nejen o tom jsme hovořili s Jánem Hájkem z Erste Asset Management a Romanem Sedmerou z České spořitelny.

Na trhy se řítí neřízená střela v podobě Trumpova vítězství. Odloží Fed zvyšování sazeb?
Novým prezidentem Spojených států se s největší pravděpodobností stane Donald Trump. Jeho vítězství přináší na finanční trhy značnou nejistotu a s tím i zvýšenou volatilitu. Investoři utíkají do takzvaných bezpečných aktiv, mezi které ale americký dolar tentokrát patřit nebude.

Zdroj: Komerční banka

Co kdyby náhodou: Trump v Oválné pracovně by trhy uvrhl do nejistoty. Ve hře je i nezávislost Fedu Co kdyby náhodou: Trump v Oválné pracovně by trhy uvrhl do nejistoty. Ve hře je i nezávislost Fedu

Polední týdny před volbami byly převážně ve znamení slábnoucí podpory, respektive prohlubující se ztráty v preferencích republikánského kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa. Již zkraje podzimu jsme některá významná rizika spojená s případným Trumpovým zvolením diskutovali se stratégem z NN Investment Partners Valentijnem van Nieuwenhuijzenem.

Ranní analytická poznámka (3. listopadu): Napětí na trzích roste
Negativní nálada na trzích je stále cítit. Americké trhy i ve středu ztrácely a zasedání měnového výboru Fedu nenabídlo žádné silné výstupy.
Fed ponechal v listopadu základní sazbu beze změny na 0,25-0,50 %, pozornost trhu se soustředí na prosinec
Měnový výbor americké centrální banky podle očekávání v listopadu nezměnil měnovou politiku. Základní úroková sazba se pohybuje v rozmezí 0,25-0,50 %. Trh nadále očekává posun úroků na prosincovém zasedání představitelů americké centrální banky.
Jaká je pravděpodobnost, že Fed ve středu zvýší úrokové sazby? Moc velká ne
Podle obchodníků je šance jedna ku šesti, že Fed ve středu oznámí zvýšení úrokových sazeb. Sázet na to se tedy nevyplatí. Obzvlášť, když jsou za rohem americké prezidentské volby. Pravděpodobnost zvyšování v prosinci je však jiná písnička. Podle průzkumu agentury Bloomberg tradeři vyčíslili pravděpodobnost, že ke zvýšení sazeb dojde do konce roku, na 70 %.

Zdroj: Bloomberg

Ranní analytická poznámka (1. listopadu): Bank of Japan opět signalizovala ochotu stimulovat ekonomiku, nyní se čeká na výsledek zasedání Fedu
Japonská centrální banka nastavení své měnové politiky nemění. Nejde o nikterak překvapující krok. Od Bank of Japan se nyní pozornost investorů přesune k americkému Fedu, jehož dvoudenní zasedání skončí ve středu.
7 překážek, které mohou vykolejit býčí akciový vlak 7 překážek, které mohou vykolejit býčí akciový vlak

Americké akcie mají za sebou poměrně živé období, ale v konečném důsledku se za dva roky téměř nikam neposunuly. A to je ještě letos čeká poměrně "nebezpečné" období roku, v němž v minulosti zažívaly největší propady.