Fed

Jaká je pravděpodobnost, že Fed ve středu zvýší úrokové sazby? Moc velká ne
Podle obchodníků je šance jedna ku šesti, že Fed ve středu oznámí zvýšení úrokových sazeb. Sázet na to se tedy nevyplatí. Obzvlášť, když jsou za rohem americké prezidentské volby. Pravděpodobnost zvyšování v prosinci je však jiná písnička. Podle průzkumu agentury Bloomberg tradeři vyčíslili pravděpodobnost, že ke zvýšení sazeb dojde do konce roku, na 70 %.

Zdroj: Bloomberg

Ranní analytická poznámka (1. listopadu): Bank of Japan opět signalizovala ochotu stimulovat ekonomiku, nyní se čeká na výsledek zasedání Fedu
Japonská centrální banka nastavení své měnové politiky nemění. Nejde o nikterak překvapující krok. Od Bank of Japan se nyní pozornost investorů přesune k americkému Fedu, jehož dvoudenní zasedání skončí ve středu.
7 překážek, které mohou vykolejit býčí akciový vlak 7 překážek, které mohou vykolejit býčí akciový vlak

Americké akcie mají za sebou poměrně živé období, ale v konečném důsledku se za dva roky téměř nikam neposunuly. A to je ještě letos čeká poměrně "nebezpečné" období roku, v němž v minulosti zažívaly největší propady.

Bullard (Fed): Nízké úrokové sazby budou aktuální ještě dva nebo tři roky
Protože se Spojené státy nacházejí ve fázi nízkého růstu produktivity, bude zapotřebí udržovat nízké úrokové sazby ještě nějakou dobu, zhruba dva až tři roky, řekl v pondělí James Bullard, šéf Fedu v St. Louis a člen měnového výboru Fedu, jenž o úrokových sazbách rozhoduje.

Zdroj: CNBC

Ranní postřeh: Eurodolar se dostal pod úroveň 1,1, další klíčová hladina není daleko
Eurodolar se po několika měsících vymanil z úzkého obchodního pásma 1,10-1,15. Na trhu jsou podobně jako před rokem očekávání rozdílných akcí centrálních bank. Trh pracuje s tím, že Fed bude měnové kohouty utahovat, zatímco ECB je bude naopak roztáčet. Letošní prosinec může být do určité míry reparátem za loňský konec roku.
Dudley (Fed): Bude-li vývoj americké ekonomiky pokračovat jako dosud, může do konce roku přijít zvýšení sazeb
Pokud zůstane vývoj americké ekonomiky v současné trajektorii, americká centrální banka pravděpodobně do konce letošního roku opět zvýší úrokové sazby. Ve středu to prohlásil prezident newyorského Fedu William Dudley.

Zdroj: Česká spořitelna

Fed: Růst ekonomiky USA na začátku podzimu mírně zrychlil
Růst ekonomiky Spojených států na začátku podzimu mírně zrychlil, podpořily ho mimo jiné vyšší spotřebitelské výdaje. Vyplývá to podle agentury AP z pravidelné situační zprávy o vývoji ekonomiky zvané Béžová kniha, kterou ve středu zveřejnila americká centrální banka.

Zdroj: ČTK

Janet Yellenová mírní jestřábí rétoriku. Ale proč?! Janet Yellenová mírní jestřábí rétoriku. Ale proč?!

Trh počítá se zvýšením základní úrokové sazby v USA na prosincovém zasedání FOMC. Podle šéfky Fedu ale měnová politika zůstane velice uvolněná po delší dobu. Prý musí.

Yellenová: Slabý průběh oživení mohl poškodit potenciál růstu USA, Fed možná bude muset ekonomiku podporovat déle
Pomalé ožívání po recesi na konci minulého desetiletí mohlo poškodit růstový potenciál americké ekonomiky, a centrální banka USA tak možná bude muset udržovat ekonomiku "pod vysokým tlakem" své expanzivní měnové politiky delší dobu, aby tyto škody zvrátila. Řekla to v pátek guvernérka Fedu Janet Yellenová v projevu k politickým činitelům a akademikům v Bostonu.

Zdroj: ČTK