Finanční sektor

Výsledky Citigroup v 4Q: Zisk na akcii 1,14 USD (odhad: 1,12 USD, 4Q2015: 1,02 USD), výnosy 17 miliard USD (odhad: 17,3 miliardy USD, 4Q2015: 18,5 miliardy USD)
Čistý zisk americké finanční skupiny Citigroup ve čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostl o sedm procent na 3,57 miliardy dolarů. Přispěly k tomu vyšší příjmy z obchodování s dluhopisy a akciemi, oznámila ve středu firma, která je podle objemu aktiv čtvrtou největší bankou ve Spojených státech.
Trump efekt a akcie bank: Dveře se otevírají Trump efekt a akcie bank: Dveře se otevírají

Jedním z obchodů roku 2017 by mohl stále ještě být nákup akcií bank, shoduje se většina trhu. Tak velká shoda může být podezřelá a znamená velké riziko zklamání a poklesu cen, jakmile některý z předpokladů nebude naplněn.

Wells Fargo věří Trumpovi a republikánům. Zisky bank v USA podle ní mohou růst rychleji, než se nyní očekává
Spojené státy pod vedením Donalda Trumpa a republikánů kontrolujících Kongres budou extrémně příznivým prostředím pro americké banky. Naznačuje to nový výhled finančního domu Wells Fargo.

Zdroj: Wells Fargo

Smart money v USA prodávají akcie bank. Kvůli Trumpovi, jak jinak
Nečekané vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách poslalo vzhůru zejména akcie amerických finančních domů. Investoři do akcií bank začali posílat peníze v naději na uvolnění regulace a rychlejší růst ekonomiky a inflace v USA. S blížícím se nástupem Trumpa do úřadu ale nadšení některých investorů oslabuje.

Zdroj: UBS

Několik tržních "nej" roku 2016 Několik tržních "nej" roku 2016

Rok 2016 je za námi. Připomeňme si několik statistik, zajímavostí a kuriozit, kterých jsme v uplynulých 12 měsících byli svědky.

KBC se zajímá o příležitosti k akvizicím na Slovensku
Belgická bankovní a pojišťovnická skupina KBC se v rámci plánu na rozšiřování aktivit na svých klíčových trzích ve střední Evropě zajímá o příležitosti k akvizicím na Slovensku. Uvedl to ve středu podle agentury Reuters generální ředitel společnosti Johan Thijs.

Zdroj: ČTK

Ranní analytická poznámka (30. prosince): Investoři před sebou mají poslední seanci roku 2016, drama se nečeká
Do čtvrtečního obchodování nepromluvily žádné významnější zprávy. Za oceánem se nedařilo finančním titulům, které odevzdávaly část zisků z období po zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Taktéž závěr týdne by měl být klidný.
Evropská komise schválila prodloužení italského programu na podporu bank
Evropská komise ve čtvrtek schválila šestiměsíční prodloužení italského programu poskytování likvidity bankám v nouzi. Tuto podporu může podle komise získávat také banka Monte dei Paschi di Siena, která se potýká s nedostatkem kapitálu a kterou se minulý týden rozhodla zachránit italská vláda. Komise nicméně zdůraznila, že souhlas se netýká vládních plánů na zvýšení kapitálu banky.

Zdroj: ČTK

Fond Blackrock mírně snížil svůj podíl v Erste
Americký fond Blackrock podle hlášení Erste snížil v bankovní skupině k 23. prosinci podíl z 4,01 % na 3,99 %. Jde o nepatrné snížení podílu a informaci považujeme za neutrální, říká analytik J&T Banky Milan Lávička. Blackrock je tak nyní podle Lávičky zřejmě čtvrtým největším akcionářem Erste.

Zdroj: J&T Banka