Finanční sektor

Tento graf cen akcií amerických bank vás dostane
Akcie amerických finančních domů Goldman Sachs, JPMorgan Chase a Wells Fargo jsou na historických maximech. Akcie bank Morgan Stanley, Bank of America a Citigroup výrazně ožily z nedávných lokálních minim, k úrovním z předkrizových let ale stále mají daleko. Nic naplat, souhrnná tržní kapitalizace velké americké bankovní šestky se již dostala nad úrovně z předkrizového období.

Zdroj: Bespoke Investment Group

Itálie jedná s EU o pomoci dvěma regionálním bankám
Italská vláda jedná s evropskými institucemi o možnosti státní pomoci pro dvě regionální banky z oblasti Benátska. Mluví se o sumě pět miliard eur, řekly v úterý agentuře Reuters dva informované zdroje. Řím už získal od Evropské komise souhlas se státní záchranou třetí největší italské banky Monte dei Paschi di Siena.

Zdroj: ČTK

Španělsko vyšetřuje bývalého šéfa centrální banky
Španělský nejvyšší soud vyšetřuje bývalého šéfa španělské centrální banky a sedm dalších úředníků v souvislosti s primární nabídkou akcií finančního domu Bankia, který se dostal do problémů a nyní je pod kontrolou státu. Mezi vyšetřovanými úředníky je pět zaměstnanců centrální banky a dva bývalí nejvyšší představitelé úřadu pro regulaci akciového trhu CNMV.

Zdroj: ČTK

Prandstetter (ČSOB): Bankovní akcie jsou horkým investičním tipem, jejich atraktivita je ale vyvažována rizikem Prandstetter (ČSOB): Bankovní akcie jsou horkým investičním tipem, jejich atraktivita je ale vyvažována rizikem

Evropský bankovní sektor je na začátku roku 2017 nepochybně zajímavou sázkou, je ale potřeba mít na paměti její rizikovost. Finanční odvětví má našlápnuto k růstu, ale není jisté, že jeho ozdravení a stabilizace proběhnou ještě letos, zdůraznil na lednovém Investičním fóru v Praze hlavní investiční stratég ČSOB Asset Management Aleš Prandstetter.

McLaughlin (BNP Paribas): Na Trumpa si vsaďte přes akcie menších firem, banky nebo energetiku McLaughlin (BNP Paribas): Na Trumpa si vsaďte přes akcie menších firem, banky nebo energetiku

Na které akcie v USA letos vsadit? Sázka na opatření slibovaná novým prezidentem Donaldem Trumpem by měla zahrnovat menší americké firmy zaměřené na domácí ekonomiku, banky, energetiku, spotřebitelský sektor a technologie, uvedl na Investičním fóru v Praze stratég Eric McLaughlin z BNP Paribas.

Ranní analytická poznámka (9. února): Trump ubral na protičínské rétorice a Británie se zase o krok přiblížila odchodu z EU
Ve Spojených státech byl ve středu klid. Zmínit můžeme snad jen vstřícný postoj Donalda Trumpa směrem ke svému čínskému protějšku Si Ťin-pchingovi. Americká hlava státu v dopise asijskému státníkovi napsala, že se těší na konstruktivní vztahy, z nichž budou těžit jak Spojené státy, tak Čína.
Fasdal (Saxo Bank): Evropa je na křižovatce. Rok 2017 pro ni může být pádem do pekla, ale i procházkou rájem Fasdal (Saxo Bank): Evropa je na křižovatce. Rok 2017 pro ni může být pádem do pekla, ale i procházkou rájem

Autor letošních šokujících předpovědí Simon Fasdal ze Saxo Bank byl přes telemost exkluzivním hostem lednového Investičního fóra. Co si myslí o Evropě na prahu roku 2017?

Ranní analytická poznámka (7. února): Cena zlata stoupla na tříměsíční maximum, výsledky francouzské BNP Paribas nenaplnily očekávání
Zlato týden zahájilo růstem na tříměsíční maximum, když těžilo ze zvýšené nervozity na trzích v souvislosti s Donaldem Trumpem a rozjíždějícím se bojem o prezidentské křeslo ve Francii. Investoři dál sledují výsledkovou sezónu. V úterý ráno na trh hospodářská čísla poslala francouzská banka BNP Paribas.
Erste doporučuje kupovat akcie Komerční banky, titul podle ní může do roka při solidní dividendě zdražit o 20 %
Analytik Thomas Unger z Erste Group Bank zvýšil doporučení na akcie Komerční banky z "akumulovat" na "kupovat". Cílovou cenu sice Unger mírně snížil, stále ale předpovídá zhodnocení titulu během příštích 12 měsíců o pětinu. Klíčová bude pro další vývoj ceny akcií dividendová politika. Unger cílovou cenu titulu upravil z 1 100 Kč na 1 070 Kč.

Zdroj: Česká spořitelna

ECB varovala před plány na deregulaci amerického bankovního sektoru
Evropská centrální banka v pondělí varovala, že deregulace bankovního sektoru, o které se nyní diskutuje v USA, by mohla být zárodkem příští finanční krize. Zároveň odmítla obvinění z manipulace s měnovým kurzem.

Zdroj: ČTK