Firemní dluhopisy

Textilka Pegas Nonwovens vydala dluhopisy za 50 milionů eur
Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens v pátek vydal dluhopisy v hodnotě 50 milionů eur (1,3 miliardy korun). Výnos bude sloužit k refinancování veřejné emise dluhopisů v listopadu 2018. K tomuto datu jsou splatné dluhopisy vydané společností v roce 2014. Zatímco tehdy činil roční úrokový výnos 2,85 %, výnos aktuálně vydaných dluhopisů je 1,875 % a splatnost je v lednu 2024, vyplývá z tiskové zprávy Pegasu.

Zdroj: ČTK

Dluhopisy v roce 2017: Zazářit mohou korporátní bondy, zajímavé jsou i vládní dluhy mladých trhů v lokálních měnách Dluhopisy v roce 2017: Zazářit mohou korporátní bondy, zajímavé jsou i vládní dluhy mladých trhů v lokálních měnách

Mnohaletý býčí trend na trhu se státními dluhopisy pravděpodobně skončil, příležitosti na trhu s bondy je potřeba hledat jinde. Ve vysílání pořadu Investice ZET hovořil o dluhopisovém trhu Jan Maňák, obchodní ředitel BNP Paribas Investment Partners.

Vyspělé vs. mladé trhy: Stručný dluhopisový výhled na rok 2017 Vyspělé vs. mladé trhy: Stručný dluhopisový výhled na rok 2017

Loňský rok se zapíše do historie zejména tím, jaká přinesl politická překvapení. Jejich důsledky jsou ostatně stále patrné na trzích.

Kdo by mohl nejvíce vytěžit z Trump rally? Ponořili jsme se do korelací a tohle jsme zjistili Kdo by mohl nejvíce vytěžit z Trump rally? Ponořili jsme se do korelací a tohle jsme zjistili

Roky po finanční krizi se nevyznačují jen jedním z nejsilnějších býčích trendů na americkém akciovém trhu v historii, ale také nezvykle vysokou mírou korelace vývoje cen více typů finančních aktiv, která není úplně běžná. Letos v listopadu ale došlo ke dramatické změně. Největší radost z toho asi budou mít manažeři aktivně spravovaných fondů.

Stratég: Tohle je jeden z nejděsivějších grafů, které jsem za dlouhou dobu viděl Stratég: Tohle je jeden z nejděsivějších grafů, které jsem za dlouhou dobu viděl

Albert Edwards ze Société Générale není mezi strašícími tržními komentátory žádným nováčkem, před neuspokojivým stavem světové ekonomiky a trhů varuje dlouhá léta. Současná situace je ale prý i na něj trochu moc.

CETIN vydal dluhopisy za 25 miliard Kč
Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) upsala dluhopisy v eurech a korunách v celkovém objemu téměř 25 miliard korun. Jedna část je v objemu 625 milionů eur a další dvě v objemu 3 a 4,87 miliardy korun. Firma to v pátek oznámila v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK

Photon Energy v ČR zahájila veřejnou nabídku dluhopisů, peníze použije na výstavbu nových elektráren
Mezinárodní solární společnost s českými kořeny Photon Energy chce použít na výstavbu solárních elektráren v Austrálii peníze od investorů, kteří si koupí její dluhopisy. Firma, která je obchodovaná na alternativním trhu pražské burzy, ve čtvrtek v Česku zahájila veřejnou nabídku dluhopisů v celkovém objemu až 1,05 miliardy Kč. Informoval o tom mluvčí Photon Energy Jan Krčmář.

Zdroj: ČTK

Investorský magazín: Jak a do kterých komodit investovat na prahu roku 2017? Investorský magazín: Jak a do kterých komodit investovat na prahu roku 2017?

Proč se vyplatí investovat do komodit a jakou investiční strategii by měli zvolit krátkodobí komoditní spekulanti, a jakou naopak dlouhodobí investoři? Vedle trhu s komoditami se aktuální Investorský magazín věnuje také dluhopisům a tomu, jak (ne)šetřit. Nechybí ani výhled na nový obchodní týden.

Jak by namíchali portfolio na rok 2017 dva investiční odborníci? Jak by namíchali portfolio na rok 2017 dva investiční odborníci?

Na prvním z listopadových Investičních večerů byla řeč převážně o dluhopisech. V samém závěru ale došlo i na téma, které při "výročních" změnách vah v portfoliích zajímají řadu drobných investorů. Jak by poskládali své investice na prahu roku 2017 Tomas Michálek z Bondsupermarketu a Ľuboš Mokráš z PPF Banky?

Pírko (Colosseum): Donald Trump je pro americkou ekonomiku nejen obrovská příležitost, ale i velká hrozba
Plány příštího prezidenta USA Donalda Trumpa mohou být pro americkou ekonomiku růstovým katalyzátorem, stejně tak ale mohou způsobit velké problémy. V úterý to na Investičním večeru řekl předseda představenstva společnosti Colosseum Štěpán Pírko. Příznivě mohou podle Pírka působit plánované masivní investice do infrastruktury, rizikem je však růst výnosů dluhopisů v očekávání rychlejšího utahování měnové politiky Fedu a s tím spojené omezování dostupnosti dluhového financování, bez kterého se v současnosti hospodářská expanze nejen v USA neobejde.