Firemní dluhopisy

Sobotka dál řeší korunové dluhopisy, obrátí se na daňovou správu
Otázky kolem zdanění korunových dluhopisů, které ministr financí Andrej Babiš (ANO) nakoupil v roce 2013 od své tehdejší společnosti Agrofert, zůstávají. Tvrdí to premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a vysvětlení bude požadovat po daňové správě, která spadá pod Babišovo ministerstvo. Sobotka v úterý reagoval na dopis, v němž mu Babiš napsal, že finanční úřady daňové kontroly kvůli nezdanění výnosů z korunových dluhopisů plošně provádět nebudou. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek míní, že legalitu Babišova chování by měly posoudit orgány, které jsou k tomu určené.

Zdroj: ČTK

Babiš podal do Sněmovny návrh na zdanění korunových dluhopisů
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) v pondělí ve Sněmovně podal pozměňovací návrh, podle něhož by byly zdaněny korunové dluhopisy, které majitelé nakoupili od svých firem. Novinářům to řekl během jednání vlády. Opatření se podle něj dotkne desítek lidí, nevztahuje se na státní dluhopisy. Bude se týkat i Babiše, který nakoupil v roce 2013 dluhopisy své tehdejší společnosti Agrofert za 1,482 miliardy korun.
Photon Energy investorům vyplatila již druhý měsíční kupón
Společnost Photon Energy, která je jednou s předních českých firem v oblasti solární energie, vyplatila 13. února investorům již druhý měsíční kupón z nedávno vydaného dluhopisu, který nabízí výnos 6 %. Právě měsíční frekvenci výplaty kupóny řada investorů oceňuje.
Skupina Home Credit vydala dluhopisy za dvě miliardy Kč
Skupina Home Credit, která poskytuje spotřebitelské úvěry ve střední a východní Evropě, Asii a USA, vydala dluhopisy za dvě miliardy Kč. Jde o první emisi dluhopisů skupiny od roku 2012. ČTK to v pondělí sdělila společnost, která je součástí skupiny PPF. Bez dalších podrobností dodala, že peníze získané emisí využije k rozvoji svého podnikání.

Zdroj: ČTK

Takhle se reaguje na vlastní průšvih? Andrej Babiš navrhne do roku 2018 zdanění výnosů z korunových dluhopisů
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) navrhne, aby byly zdaňovány výnosy z korunových dluhopisů vydaných v době, kdy dani nepodléhaly. Změna by měla platit od příštího roku. Obligace tehdy vydala i skupina Agrofert a koupil je právě Babiš, jemuž koncern patřil. Korunové dluhopisy vydávaly i jiné společnosti. Podle europoslance za TOP 09 a někdejšího viceguvernéra České národní banky Luďka Niedermayera by finanční správa měla prověřit, zda nešlo o daňovou optimalizaci. Babiš v televizních Otázkách Václava Moravce takový postup podpořil.

Zdroj: ČTK

Textilka Pegas Nonwovens vydala dluhopisy za 50 milionů eur
Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens v pátek vydal dluhopisy v hodnotě 50 milionů eur (1,3 miliardy korun). Výnos bude sloužit k refinancování veřejné emise dluhopisů v listopadu 2018. K tomuto datu jsou splatné dluhopisy vydané společností v roce 2014. Zatímco tehdy činil roční úrokový výnos 2,85 %, výnos aktuálně vydaných dluhopisů je 1,875 % a splatnost je v lednu 2024, vyplývá z tiskové zprávy Pegasu.

Zdroj: ČTK

Dluhopisy v roce 2017: Zazářit mohou korporátní bondy, zajímavé jsou i vládní dluhy mladých trhů v lokálních měnách Dluhopisy v roce 2017: Zazářit mohou korporátní bondy, zajímavé jsou i vládní dluhy mladých trhů v lokálních měnách

Mnohaletý býčí trend na trhu se státními dluhopisy pravděpodobně skončil, příležitosti na trhu s bondy je potřeba hledat jinde. Ve vysílání pořadu Investice ZET hovořil o dluhopisovém trhu Jan Maňák, obchodní ředitel BNP Paribas Investment Partners.

Vyspělé vs. mladé trhy: Stručný dluhopisový výhled na rok 2017 Vyspělé vs. mladé trhy: Stručný dluhopisový výhled na rok 2017

Loňský rok se zapíše do historie zejména tím, jaká přinesl politická překvapení. Jejich důsledky jsou ostatně stále patrné na trzích.

Kdo by mohl nejvíce vytěžit z Trump rally? Ponořili jsme se do korelací a tohle jsme zjistili Kdo by mohl nejvíce vytěžit z Trump rally? Ponořili jsme se do korelací a tohle jsme zjistili

Roky po finanční krizi se nevyznačují jen jedním z nejsilnějších býčích trendů na americkém akciovém trhu v historii, ale také nezvykle vysokou mírou korelace vývoje cen více typů finančních aktiv, která není úplně běžná. Letos v listopadu ale došlo ke dramatické změně. Největší radost z toho asi budou mít manažeři aktivně spravovaných fondů.

Stratég: Tohle je jeden z nejděsivějších grafů, které jsem za dlouhou dobu viděl Stratég: Tohle je jeden z nejděsivějších grafů, které jsem za dlouhou dobu viděl

Albert Edwards ze Société Générale není mezi strašícími tržními komentátory žádným nováčkem, před neuspokojivým stavem světové ekonomiky a trhů varuje dlouhá léta. Současná situace je ale prý i na něj trochu moc.