Fúze a akvizice

Kraft Heinz usiluje o sloučení se společností Unilever, ta první nabídku na spojení odmítla
Potravinářská skupina Kraft Heinz v pátek oznámila, že má zájem o spojení s nadnárodním koncernem Unilever. Globální výrobce spotřebního zboží sice nabídku odmítl, potravinářský gigant však podle pátečního prohlášení hodlá i nadále pracovat na dosažení dohody mezi oběma společnostmi. Mluvčí Unileveru se k záležitosti odmítl vyjádřit.

Zdroj: ČTK, CNBC

Denní glosa: Kondomy a sunar aneb Jak vydělat na prohře Denní glosa: Kondomy a sunar aneb Jak vydělat na prohře

Ve sportu se na vlastní prohru sázet nesmí (s výjimkou českého fotbalu, který se takovými idiotskými pravidly nezatěžuje). V byznysu je to jednodušší.

Spojení Opelu a francouzské PSA se podle Berlína uskuteční
Spojení německé automobilky Opel z americké skupiny General Motors (GM) a francouzské společnosti PSA Group se uskuteční, sdělila ve čtvrtek německá ministryně hospodářství Brigitte Zypriesová. Vedoucí představitelé GM ve čtvrtek ujišťovali Berlín a Londýn, že po převzetí evropské divize skupiny, do níž vedle Opelu patří sesterská britská značka Vauxhall, k žádnému rozsáhlejšímu zavírání továren a rušení pracovních míst nedojde.

Zdroj: ČTK

Verizon je prý blízko dosažení nové verze dohody o koupi jádrových aktivit firmy Yahoo!
Americký operátor Verizon Communications je blízko dosažení nové verze dohody o převzetí základních aktivit internetové společnosti Yahoo!, která by měla zahrnovat snížení kupní ceny o 250 až 350 milionů dolarů z původně sjednaných 4,83 miliardy dolarů. Agentuře Reuters to ve středu řekl zdroj obeznámený se situací.

Zdroj: ČTK

Německá vláda jedná s PSA a GM o budoucnosti Opelu
Německá vláda jedná s americkou automobilkou General Motors (GM) a francouzskou PSA Group o budoucnosti továren německé značky Opel v případě, že PSA tuto firmu od Američanů koupí. Ve středu to oznámila německá ministryně práce Andrea Nahlesová. Šéf PSA Carlos Tavares mezitím dal na vědomí, že se chce v brzké době sejít s německými činiteli a jednat s nimi o možné koupi Opelu a dalších aktivit evropské divize GM.

Zdroj: ČTK

Japonská SoftBank koupí za 3,3 miliardy USD investiční firmu Fortress
Japonská skupina SoftBank Group koupí za zhruba 3,3 miliardy dolarů (84,4 miliardy Kč) newyorskou investiční firmu Fortress Investment Group. Tokijská společnost to uvedla ve středečním sdělení. SoftBank, která se dosud zaměřovala na investice do telekomunikací a technologického sektoru, si posiluje aktivity na finančním poli v době, kdy zakládá největší fond soukromého kapitálu na světě.

Zdroj: ČTK

Výrobce diagnostických produktů Hologic koupí za 1,65 miliardy USD firmu Cynosure
Přední světový vývojář, výrobce a dodavatel diagnostických produktů, lékařských zobrazovacích systémům a chirurgických produktů Hologic koupí za 1,65 miliardy USD (42,2 miliardy Kč) společnost zaměřenou na produkty estetické medicíny Cynosure. Hologic tak expanduje do oblasti estetické medicíny, tedy do procedur, které nejsou tradičně proplácené pojišťovnami, a na trh, který roste rychlým tempem, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Pojišťovna Aetna oficiálně odstoupila od dohody o převzetí konkurenční Humany
Americká pojišťovna Aetna nepřevezme konkurenční společnost Humana. Fúzi v hodnotě 34 miliard USD, na níž se obě pojišťovny dohodly v létě 2015, poslaly k ledu námitky regulačních úřadů. Další velká pojišťovna Cigna pak oznámila, že odstupuje od dohody o převzetí firmy Anthem, taktéž kvůli nesouhlasu úřadů.

Zdroj: CNBC

Reuters: GM jedná o spojení Opelu se značkami Peugeot a Citroën
Největší americká automobilka General Motors (GM) jedná o spojení své evropské divize Opel s francouzskou firmou PSA Group, která vyrábí vozy Peugeot a Citroën. Agentuře Reuters to v úterý řekly zdroje obeznámené se situací. Dohoda o spojení Opelu s PSA by podle nich mohla být oznámena již v příštích dnech.

Zdroj: ČTK

Heineken kupuje pivovary v Brazílii od japonské firmy Kirin
Japonská společnost Kirin Holdings prodává své ztrátové pivovary v Brazílii nizozemské pivovarnické skupině Heineken za 706 milionů USD (18 miliard Kč). Japonský pivovar tak opouští brazilský trh, na kterém ztrácí podíl a kde čelí růstu nákladů na suroviny kvůli poklesu místní měny. Heineken se stane druhým největším pivovarem v Brazílii s podílem kolem 19 procent.

Zdroj: ČTK