Geopolitická rizika

Barclays se zeptala, investoři odpověděli: Pryč z amerických akcií, sázíme na mladé trhy a komodity Barclays se zeptala, investoři odpověděli: Pryč z amerických akcií, sázíme na mladé trhy a komodity

V posledních letech preferovaná investice - americké akcie - v posledním průzkumu Barclays mezi investory přenechala první místo rozvíjejícím se trhům a komoditám a dopadla srovnatelně jako kvalitní dluhopisy. Investoři měli vybrat investici, která podle nich v dalších třech měsících nabídne nejvyšší zhodnocení.

Morgan Stanley: Přebytek ropy je tu co nevidět. Tedy možná Morgan Stanley: Přebytek ropy je tu co nevidět. Tedy možná

Ceny ropy WTI i Brent od poloviny ledna vzrostly asi o 20 dolarů na barel, k čemuž jim pomohlo jak omezení těžby v zemích mimo sdružení OPEC, tak výpadky produkce v Kanadě nebo Nigérii. Analytici z Morgan Stanley však vidí možnost opětovného růstu nabídky, což se může negativně projevit v cenách černého zlata.

Rusko se s kolapsem EU stává globální mocností, řekl Soros Rusům
Americký miliardář George Soros považuje Rusko za rodící se globální velmoc v situaci, kdy je patrný kolaps Evropské unie; současný vývoj přirovnal k někdejšímu vzestupu EU v době, kdy se začal hroutit Sovětský svaz. Proslulý investor Soros varoval rovněž před důsledky možného vystoupení Británie z Evropské unie.

Zdroj: ČTK

Putinův muž v čele Rosněfti: Americké volby ohrožují světovou ekonomiku
Vývoj v americkém ropném průmyslu je kvůli nadcházejícím prezidentským volbám v USA na křižovatce, což vytváří rizika pro světovou ekonomiku. Na petrohradském ekonomickém fóru to ve čtvrtek podle agentury Reuters prohlásil šéf ruské ropné společnosti Rosněfť Igor Sečin.

Zdroj: ČTK

Nové hranice, ploty a zdi: Kolik nás budou stát? Nové hranice, ploty a zdi: Kolik nás budou stát?

Stačil jeden špatný rok, aby se více než půlstoletí postupného rozmělňování státních hranic (především) na evropském kontinentu ocitlo ve finanční, bezpečnostní a myšlenkové slepé uličce.

Čeho se bojí velké evropské firmy? Čeho se bojí velké evropské firmy?

Podle šéfů firem z Evropy jsou největšími riziky byznysu na starém kontinentu geopolitická situace a pokračující migrační krize. Ve Spojeném království je největší hrozbou brexit. Tvrdí to společnost Deloitte na základě průzkumu mezi finančními řediteli evropských firem.

Morgan Stanley: Koktejl politických rizik hrozí otrávit světovou ekonomiku Morgan Stanley: Koktejl politických rizik hrozí otrávit světovou ekonomiku

Politické a geopolitické problémy v různých oblastech světa mohou podkopat důvěru spotřebitelů a s ní poptávku a ekonomický růst jako takový. Globální recese se povážlivě přibližuje, varují analytici z Morgan Stanley.

Německo vynaloží na uprchlickou krizi v přepočtu 2,5 bilionu Kč
Německá vláda očekává, že na řešení uprchlické krize do konce roku 2020 vynaloží 93,6 miliardy eur. Informoval o tom web časopisu Der Spiegel, který se odvolává na návrh spolkového ministerstva financí. To má plán projednat s 16 německými spolkovými zeměmi.

Zdroj: ČTK

Tak trochu jiná studená válka Tak trochu jiná studená válka

Závody ve zbrojení, špionážní akce, propaganda a hospodářské sankce - tak nějak vypadá tradiční schéma studené války, kterou si svět prošel v druhé polovině 20. století. Dnes už to ale jde i jinak.