Glosa

Denní glosa: Kondomy a sunar aneb Jak vydělat na prohře Denní glosa: Kondomy a sunar aneb Jak vydělat na prohře

Ve sportu se na vlastní prohru sázet nesmí (s výjimkou českého fotbalu, který se takovými idiotskými pravidly nezatěžuje). V byznysu je to jednodušší.

Denní glosa: Vegani proti Bank of England Denní glosa: Vegani proti Bank of England

Dvacetilibrová bankovka, již začne britská centrální banka tisknout v roce 2020, bude hrdě bezlojová. Také jste si jistě hlasitě oddechli.

Denní glosa: Juncker, posel dobrých zpráv Denní glosa: Juncker, posel dobrých zpráv

Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker měl o víkendu pro své euroovečky dvě zprávy, jednu lepší než druhou. Připomeňme si je.

Denní glosa: Práskač Uber Denní glosa: Práskač Uber

Nejmenovaný francouzský podnikatel žaluje Uber kvůli tomu, že digitální kvazitaxislužba jeho manželce vyzvonila, jak jí zahýbá (manželce, ne taxislužbě).

Denní glosa: Trumpova mlha okolo dolaru Denní glosa: Trumpova mlha okolo dolaru

Je pro americkou ekonomiku lepší silný, nebo slabý dolar? Takovou otázku položil před pár dny podle anonymního zdroje z Bílého domu citovaného serverem The Huffington Post celoživotní byznysmen Donald Trump.

Denní glosa: Berkeley 1965-2017 Denní glosa: Berkeley 1965-2017

Prvního února měla v kampusu Kalifornské univerzity v Berkeley proběhnout na pozvání vedení přednáška externího řečníka. Anarchisté, částečně pocházející z řad studentů, částečně odjinud, proti tomu protestovali. Před plánovaným začátkem akce vytloukli okna budovy, kde měly přednáška s následnou besedou proběhnout. Nedaleko založili několik menších požárů. V rukou nesli transparenty s nápisy "Toto je válka".

Denní glosa: Naomi Klein pro kapitalismus Denní glosa: Naomi Klein pro kapitalismus

Ať už nikdo neříká, že prezidentské působení Donalda Trumpa ve Washingtonu nepřináší nic dobrého.

Denní glosa: Moody's je náladová, S&P má chabé normy Denní glosa: Moody's je náladová, S&P má chabé normy

S poeticky formulovanou výčitkou vůči velkým ratingovým agenturám vystoupil v úterý šéf týmu ekonomických poradců indické vlády Arvind Subramanian. Podle jeho břitkého odsudku jsou agentury nevyrovnané (moody) a dodržování standardů je na nízké úrovni (poor standards). Legrace.

Denní glosa: Fillonův milion eur pro Marine Le Penovou Denní glosa: Fillonův milion eur pro Marine Le Penovou

Blízcí příbuzní Françoise Fillona, volební naděje střízlivého francouzského politického establishmentu pro letošní prezidentské volby, si nevedou zle. Prací pro hlavu rodiny, tehdy ještě senátora, si měli v různých konzultantských kapacitách vydělat přes 914 tisíc eur.

Denní glosa: Spekulace o spekulantovi aneb Jak Soros dělá dobro Denní glosa: Spekulace o spekulantovi aneb Jak Soros dělá dobro

Nizozemský burzovní regulátor AFM 24. ledna omylem na chvíli zveřejnil, jak George Soros v posledních pěti letech spekuloval na pokles akcií na burze v Amsterdamu. Konečně trocha zábavy v té evropské zimě.