Hedgeové fondy

Trhy, strategie, ekonomika, politika: 5 nejzajímavějších předpovědí na rok 2017 Trhy, strategie, ekonomika, politika: 5 nejzajímavějších předpovědí na rok 2017

Čím více předpovědí, tím více překvapení. I tak by se dal charakterizovat rok 2016. Ani to ovšem analytikům nebrání v tom, aby o rok později zásobovali trh a média znovu. Některé predikce ale znějí opravdu zajímavě.

Minimálně 21 % ročně? Tento nenápadný fond je nejvýkonnější tiskárnou na peníze Minimálně 21 % ročně? Tento nenápadný fond je nejvýkonnější tiskárnou na peníze

Americká investiční společnost Renaissance Technologies má v portfoliu hned několik fondů, které investorům nabízejí nadprůměrné výnosy. Na vrcholu pomyslné pyramidy ale stojí Medallion Fund. Kdybyste do něj na konci 80. let minulého století vložili tisíc dolarů, byli byste dnes s téměř 14 miliony dolarů více než jen za vodou.

Zlatý věk hedgeových fondů je minulostí. A nevrátí se! Zlatý věk hedgeových fondů je minulostí. A nevrátí se!

Loňské třetí čtvrtletí bylo pro hedgeové fondy nejhorším kvartálem od finanční krize z let 2008 a 2009. Jejich výsledky byly extrémně slabé a experti přišli s varováním, že by se investoři mohli začít od těchto fondů odklánět. A zdá se, že nyní obávaná vlna dorazila k pobřeží. Jen hrstka fondů totiž nečelí masivnímu odlivu prostředků.

Jsou institucionální investoři idioti? Odpověď je překvapivě jasná Jsou institucionální investoři idioti? Odpověď je překvapivě jasná

To si tak drobný investor jednou řekne, že bude konzervativně investovat, a jelikož se v na finančních trzích neorientuje, svěří své peníze profesionálům. Ti by přece měli vědět, jak to na trzích chodí, a hlavně by měli mít přehled o tom, jak a kde uložit peníze a co od takové investice očekávat. Jenže oni o tom (mnohdy) ve skutečnosti nemají ani páru. A to za to berou peníze.

Další velký investor se zbavil akcií Applu, z miláčka trhu je černá ovce. Buffett ale naopak za miliardu dolarů koupil svůj historicky první podíl ve firmě
David Tepper, jeden z nejlépe vydělávajících hedgeových manažerů posledních let, se po vzoru několika svých kolegů rozhodl prodat celý svůj podíl ve společnosti Apple. Z favorita portfoliomanažerů se tak stává černá ovce, kterou ve svém stádu nikdo nechce. Tedy téměř nikdo.

Zdroj: ČTK, CNBC

6 grafů jako důkaz: Investoři nevěří americkým akciím 6 grafů jako důkaz: Investoři nevěří americkým akciím

Index S&P 500 je stále relativně blízko ke svým historickým maximům, nálada investorů na amerických trzích ale není zrovna nejlepší. Strach z volatility a posledních propadů je patrný na první pohled a trhům vládne opatrnost. Mají se investoři chystat na další medvědí útok? Existuje řada náznaků, které mohou posloužit jako výstraha.

Hedgeových fondů ubývá nejrychleji od roku 2009
Podle zprávy Hedge Fund Research v roce 2015 ukončilo činnost 979 hedgeových fondů (o 13 % více než v roce 2014). Bylo to nejvíce od roku 2009.

Zdroj: Financial Times