Informační technologie

Mühlfeit & Bartoš: Evropa potřebuje politiky, kteří se nebojí riskovat Mühlfeit & Bartoš: Evropa potřebuje politiky, kteří se nebojí riskovat

Evropě ujíždí technologický vlak. Náskok USA roste, Asie se nám již takřka vyrovnala. Proč? Starý kontinent je zpomalován nastavením mysli, které není kompatibilní s tím, jaké technologické možnosti tu jsou a budou, říká v rozhovoru s exprezidentem Microsoftu pro Evropu Janem Mühlfeitem spoluzakladatel Credo Ventures Ondřej Bartoš. Přesto lze podle něj v Česku najít startupy globální úrovně.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Digitální Česko: Jaké jsou největší problémy spojené s největším trendem současnosti SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Digitální Česko: Jaké jsou největší problémy spojené s největším trendem současnosti

Druhý ročník mezinárodní konference Digitální Česko si dal za cíl identifikovat nejvážnější problémy spojené s nástupem digitální éry v České republice. Investiční web byl u toho a vybrané diskuze předních odborníků sledoval živě.

(Ne)bojte se kybergedonu aneb Proč nás internetoví zlobři (ne)zničí (Ne)bojte se kybergedonu aneb Proč nás internetoví zlobři (ne)zničí

I když si znepřátelené strany nadále častěji vyměňují kulky než jedničky a nuly, konflikty se v éře internetu mění. Průmyslová špionáž dnes patří do armádního arzenálu a fanatici všeho druhu mohou krátkodobě nahlédnout do vyšší váhové kategorie. Přesto na apokalyptické či dystopické vize autorů sci-fi (a občas i vážně míněných analýz) zatím nedošlo. Mohlo by? Nad tím se v cyklu Alter Eko zamyslel Jan Hajný z laboratoře bezpečnosti Vysokého učení technického v Brně.

Silicon Valley chce do Bílého domu Hillary
Startupy z technologické Mekky v kalifornském Silicon Valley (ale také z Česka) si přejí v amerických volbách vítězství Hillary Clintonové. Úspěch Donalda Trumpa by mohl vyvolat nejistotu na trzích, pročež by i investice do inovativních společností mohly částečně utrpět, vyplývá z ankety agentury ČTK mezi odborníky.

Zdroj: ČTK

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Digitalizaci v Česku chybí smysluplná strategie, světlo na konci tunelu ale existuje SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Digitalizaci v Česku chybí smysluplná strategie, světlo na konci tunelu ale existuje

Digitalizace je součástí probíhající vlny technologických revolucí. Přináší svobodu, nové možnosti a lepší kvalitu života. Jak si v tomto procesu stojí Česká republika? Svůj pohled nabídli během expertní debaty tři odborníci.

Angel Agudo (Fidelity): Velký investiční potenciál má nadále technologické odvětví, výhled na akcie Applu je ale složitý
Na americkém akciovém trhu jsou stále jedním z nejatraktivnějších sektorů technologie, říká manažer fondu FF America Fund společnosti Fidelity International Angel Agudo. V případě technologického gigantu Apple je ale podle Aguda situace komplikovanější.
KONTEXT: Banky v roce 2030? Sociální sítě, kavárna namísto pobočky a robotičtí poradci jako standard KONTEXT: Banky v roce 2030? Sociální sítě, kavárna namísto pobočky a robotičtí poradci jako standard

Pro 71 % mladých Američanů je podle Millennial Disruption Index návštěva zubaře příjemnější než kontakt s bankou. Nelichotivou zprávu přineslo tři roky trvající šetření nálad a postojů generace Y k šestici na spotřebitele orientovaných sektorů. Svět finančních služeb v něm dopadl nejhůře, což jen potvrdilo obavy stávajících dominantních hráčů z blížících se tektonických pohybů. Nad tím, v čem se bankovnictví a spol. změní a jak se banky (ne)přizpůsobí, se zamýšlí vedoucí komunikace a marketingu společnosti Patria Finance Petr Žabža.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Konkurenceschopnost ČR 2017: Digitální společnost SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Konkurenceschopnost ČR 2017: Digitální společnost

Ve čtvrtek 29. září 2016 se v Rajské budově Vysoké školy ekonomické v Praze uskutečnila mezinárodní vědecká konference Konkurenceschopnost ČR 2017: Digitální společnost, kterou na základě memoranda o vzájemné spolupráci na sběru, analýze a prezentaci výsledků Executive Opinion Survey – Global Competitiveness Report Světového ekonomického fóra uspořádaly CMC Graduate School of Business, Fakulta mezinárodních vztahů a Česká manažerská asociace. Záštitu nad konferencí převzal předseda Vlády ČR Bohuslav Sobotka. Investiční web byl na místě a z konference zajišťoval živý přenos.

Nové Silicon Valley? Možná tam, kde byste ho (ne)čekali Nové Silicon Valley? Možná tam, kde byste ho (ne)čekali

Robotika, drony, chytré telefony, elektronické platební systémy, internet věcí, mobilní hry, superpočítače, e-commerce. To vše jsou sektory, které v posledních letech zažívají obrovský boom. A kde se technologiím daří nejvíce? Přece v Číně.

Totální digitalizace a Česko: Naskočíme na disruptivní vlnu, nebo nás zavalí? Totální digitalizace a Česko: Naskočíme na disruptivní vlnu, nebo nás zavalí?

Česku ujíždí digitální vlak. Potvrzuje to index digitalizace ekonomiky a společnosti, v němž jsme zapadli do evropského podprůměru, za země jako Malta nebo Lotyšsko. Jde o vztyčený ukazovák, schopnost přizpůsobit se potřebám světa zítřka totiž rozhodne o úspěchu jednotlivých zemí, sektorů i firem, a tím zprostředkovaně o kvalitě života každého z nás. Přední domácí experti se i proto v rámci projektu Alter Eko zamysleli nad tím, kde by měl veřejný i soukromý sektor přitlačit na pilu a čím se inspirovat.