Investiční a ekonomický výhled

OD 16 HODIN ŽIVĚ: Co letos čekat od světových akcií podle expertů z Franklin Templeton Investments? OD 16 HODIN ŽIVĚ: Co letos čekat od světových akcií podle expertů z Franklin Templeton Investments?

Akciová rally, která přišla po listopadových prezidentských volbách v USA, na začátku letošního roku výrazně zbrzdila. Mají se investoři obávat, že po prudkém růstu cen akcií v USA přijde stejně strmý propad? A jak se zvýšená politická nejistota ve světě promítne do cen akcií na dalších rozvinutých a rozvíjejících se trzích?

Zaměstnavatelé čekají letos růst ekonomiky ČR o 2,5 až 3,1 %
Zástupci tuzemských podniků očekávají v letošním roce pokračování růstu české ekonomiky o 2,5 až 3,1 %. Přispět by k tomu mělo zejména čerpání strukturálních fondů EU, naopak brzdit bude hospodářský růst nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců. Vyplývá to z ankety agentury ČTK mezi zaměstnavatelskými svazy. Česká národní banka předpokládá za rok 2017 růst HDP o 2,9 %.

Zdroj: ČTK

Výhled na nový obchodní týden: Vyjdou důležitá data v Evropě, Číně i USA, zasedá ECB a naplno se rozjíždí výsledková sezóna Výhled na nový obchodní týden: Vyjdou důležitá data v Evropě, Číně i USA, zasedá ECB a naplno se rozjíždí výsledková sezóna

V polovině ledna se investoři dočkají série zásadních makrodat v čele americkou i evropskou inflací a HDP Číny. Od Evropské centrální banky se změna politiky nečeká, s trhy by na denní bázi mohly hýbat údaje od firem zveřejňované v rámci výsledkové sezóny.

Světová banka: Růst globálního hospodářství letos zrychlí na 2,7 %
Růst světové ekonomiky letos zřetelně zrychlí na 2,7 %, předpověděla v úterý Světová banka. Loni tempo růstu kleslo na 2,3 %, nejnižší úroveň od finanční krize z konce minulého desetiletí.

Zdroj: ČTK

Výhled na nový obchodní týden: Česká inflace by se měla vyšplhat ke 2 %, svět bude sledovat data z Číny a USA Výhled na nový obchodní týden: Česká inflace by se měla vyšplhat ke 2 %, svět bude sledovat data z Číny a USA

Stav české ekonomiky v novém týdnu poodhalí údaje o vývoji nezaměstnanosti, maloobchodních tržeb a inflace. Růst spotřebitelských cen by se měl přiblížit 2 %, cíli České národní banky. Nejdůležitější makrodata ale k investorům dorazí až v závěru týdne.

Výhled na nový obchodní týden: Úvod roku bude ve znamení indexů nákupních manažerů a inflace v eurozóně Výhled na nový obchodní týden: Úvod roku bude ve znamení indexů nákupních manažerů a inflace v eurozóně

Úvod roku nabídne hned několik významných makroekonomických dat. Některá z nich ve svém vhledu na úvod roku shrnuje analytik Michal Skořepa z České spořitelny.

Když Barron's věští další růst aneb Spadnou americké akciové trhy v roce 2017?
Magazín Barron's tento týden zveřejnil svůj výhled na dění na amerických akciových trzích v roce 2017. Analytici dotázaní časopisem se shodli, že akciový býk zůstane u kormidla, což však paradoxně potěšilo vyznavače medvědího trendu. Proč? Část trhu považuje Barron's za kontrariánský indikátor. Jednoduše řečeno, většinou se vyplatí věřit přesnému opaku toho, na čem se analytici v magazínu shodnou. Je tomu tak i tentokrát?

Zdroj: Business Insider

Erste: Ekonomický a tržní výhled na první kvartál 2017 Erste: Ekonomický a tržní výhled na první kvartál 2017

Kondice světové ekonomiky se zlepšuje a okamžik obratu v politikách Fedu a ECB je naplno ve hře. Akciové trhy by měly těžit z očekávaného růstu zisků firem a vysokovýnosové dluhopisy by měly nabídnout zajímavější zhodnocení peněz než firemní dluhopisy investičního stupně. Takzvaně bezpečná aktiva by měla dosahovat jen podprůměrné výkonnosti během celého roku 2017 po konsolidaci v prvním čtvrtletí.

Výhled na nový obchodní týden: Zasedne bankovní rada ČNB, v Německu vychází Ifo a v USA revize vývoje ekonomiky Výhled na nový obchodní týden: Zasedne bankovní rada ČNB, v Německu vychází Ifo a v USA revize vývoje ekonomiky

Předvánoční týden by na světových trzích mohl být klidnější, i tradeři (ne ti robotičtí) musejí shánět dárky a zdobit stromeček. Makroekonomický kalendář ale několik zajímavých dat nabídne.

Slovenská centrální banka zhoršila výhled růstu domácí ekonomiky
Slovenská centrální banka (NBS) snížila odhad růstu domácí ekonomiky na tento a příští rok. Důvodem je očekávaní horšího vývoje exportu a poklesu investic. V dalších letech by měly hospodářství země podpořit investice v automobilovém průmyslu. Novinářům to v úterý řekl viceguvernér NBS Ján Tóth.

Zdroj: ČTK