Investiční alternativy

6 důvodů, proč letos investovat do zlata 6 důvodů, proč letos investovat do zlata

Uplynulý rok byl zlatu navzdory korekci v druhém pololetí zaslíbený. Investoři se ke žlutému kovu ve velkém vraceli a jeho cena stoupla o více než deset procent. Důvodů bylo hned několik, dominantní byla geopolitická rizika a očekávání rychlejšího růstu inflace. Podle Světové rady pro zlato (WGC) bude žlutému kovu přát i rok 2017. Důvodů je několik.

Doug Kass: Proč věřím investici do zlata Doug Kass: Proč věřím investici do zlata

Zlato za sebou nemá špatný rok, i tak je ale lehce mimo hlavní pozornost finančního světa. V současnosti není považováno za dobrou investici, analytici i samotní investoři spíše upřednostňují akcie. Proč to nemusí být nejlepší nápad?

Bitcoin se o víkendu podíval pod 830 USD. Co stojí za dalším propadem kryptoměny?
Kurz kybernetické měny bitcoin v sobotu spadl pod 830 USD. V polovině minulého týdne přitom atakoval úroveň 1 150 USD. Aktuálně se cena za jeden bitcoin pohybuje těsně nad 900 USD.

Zdroj: BH Securities

Spurný (TrustWorthy Investment CZ): Z alternativních investic věřím drahým kovům, ale jen ve fyzické podobě
Dobrou volbou mezi alternativními investicemi jsou fyzické drahé kovy. Ve středu to na Investičním fóru řekl Michal Spurný, předseda představenstva společnosti TrustWorthy Investment CZ. Zajímavé jsou podle Spurného i diamanty, které umožňují rychlý transport koncentrované hodnoty.
Proč je byt skvělá investice? Proč je byt skvělá investice?

Na začátku října na jedné z konferencí pořádaných Ivem Tomanem promluvil o výhodnosti investice do bytu Evžen Korec, předseda představenstva společnosti EKOSPOL. Jeho prezentace je nadčasová.

Stříbro: Chudý příbuzný zlata si zaslouží větší pozornost, než se mu dostává Stříbro: Chudý příbuzný zlata si zaslouží větší pozornost, než se mu dostává

Po silném začátku roku a dosažení letních maxim okolo 21 USD za trojskou unci se trh se stříbrem ponořil do medvědího trendu. Dlouhodobý trend je nadále nepříznivý, možná se ale blýská na lepší stříbrné časy.

Buffett: Dvakrát zbohatne jen (šťastný) pitomec Buffett: Dvakrát zbohatne jen (šťastný) pitomec

Historie pamatuje několik investorů, kteří byli schopni několikrát vydělat obrovské jmění, ale opět o něj přijít. Pro někoho může být znovunabytí bohatství důkazem šikovnosti, pro jiného hlouposti. Jak to vnímáte vy?

Zájem o drahé kovy ve formě investičních slitků a mincí roste
Zájem o zlato a stříbro ve formě investičních slitků a mincí trvale stoupá, shodli se prodejci těchto produktů. Nejúspěšnějšími ražbami byly letos mince věnované Karlu IV. Hitem těchto Vánoc budou pro děti mince s pohádkovou nebo filmovou tématikou, pro dospělé většinou sběratelské kousky a zlaté slitky, řekl ČTK ředitel společnosti Golden Gate CZ Vladimír Brůna.

Zdroj: ČTK

Trader: Zlatý sešup nemusí být u konce Trader: Zlatý sešup nemusí být u konce

Zlato patří od amerických prezidentských voleb k poraženým trhu. Co od oblíbené investiční alternativy a "bezpečného přístavu" napříště čekat? Otázka pro obchodníka Tomáše Vobořila z 1fx.cz.