Investiční fondy

Na co by se měli nejen začínající investoři zaměřit při vybírání podílových fondů? Na co by se měli nejen začínající investoři zaměřit při vybírání podílových fondů?

Investoři by neměli zapomínat na diverzifikaci, v době očekávaných nižších výnosů se ale do popředí dostávají další faktory. Experti, kteří na Investičním fóru debatovali o fondech, zdůraznili několik faktorů, na které by investoři v současnosti neměli zapomínat.

Pět hrozeb pro aktivní správu aktiv: Proč si z nich (zatím) nic nedělat? Pět hrozeb pro aktivní správu aktiv: Proč si z nich (zatím) nic nedělat?

Indexové investování je hitem posledních let, k čemuž kromě nízkých nákladů pomáhají dlouhodobě dobré výsledky akciových trhů jako celku. Ne všichni jsou ale nadšeni z nárůstu oblíbenosti levných nástrojů nenáročných na správu. Kritici tohoto přístupu dokonce mluví o zlověstných znameních a konci investičního odvětví.

Slabí investoři odcházejí od pokerového stolu. Nevědomky tím zabíjejí podílové fondy Slabí investoři odcházejí od pokerového stolu. Nevědomky tím zabíjejí podílové fondy

Pokud hrajete půl hodiny poker a nevíte, kdo u stolu je nejhorší, odejděte. Jste to vy, řekl kdysi legendární investor a miliardář Warren Buffett. Na akciových trzích se již uvolňují první židle.

Jak bohatnou hedgeové fondy? Jak bohatnou hedgeové fondy?

Asi nikdo nepochybuje o tom, že zdrojem příjmů hedgeových fondů jsou poplatky. Málokdo ovšem ví, jak silná zbraň se z poplatků v rukách hedgeových fondů stává.

11 investičních fondů, které budou slušet každému portfoliu 11 investičních fondů, které budou slušet každému portfoliu

Investiční tipy na jednotlivé akcie, dluhopisy, certifikáty nebo třeba komodity se hezky poslouchají a mohou fungovat, cesta drobných investorů s omezenějším kapitálem na trh ale zpravidla vede přes podílové fondy. Konkrétní nápady pro portfolia investorů nabídli na lednovém Investičním fóru v Praze Miroslav Kovanda (Chytrý Honza), Štěpán Uherík (Save & Capital) a Jiří Bican (Erste Private Banking).

Proč neinvestovat podle českého investičního gurua? Proč neinvestovat podle českého investičního gurua?

Nechat si poradit od úspěšného investora nebo manažera fondu je lákavé. Investičních guruů, kteří se snaží vyvolat dojem úspěšného investora, je po světě nespočet, ale jen někteří jsou opravdu úspěšní. I v Česku je takových dost a dost. Příkladem je Daniel Gladiš, investice do jeho fondu totiž není v posledních letech žádné terno.

REICO kupuje budovu Park One, sídlo Amazonu v Bratislavě
REICO investiční společnost České spořitelny koupila od privátní investiční firmy Falcon II Fund za zhruba 960 milionů korun bratislavské sídlo Amazonu, administrativní budovu Park One. Transakce se uskutečnila formou převodu 100% obchodního podílu v nemovitostní společnosti, která budovu Park One vlastní.

Zdroj: Erste Group Bank

V Česku vzniká nový fond investující do obnovitelných zdrojů energie, plánuje utratit až dvě miliardy korun
Skupina Solar Global, čtvrtý největší český provozovatel fotovoltaických elektráren, spouští investiční Fond obnovitelných energií (FOE). Bude se specializovat na nákup českých elektráren vyrábějících energii z obnovitelných zdrojů. Solar Global vložil do fondu část svého solárního byznysu v hodnotě 300 milionů korun, celkově plánuje za nákup elektráren utratit až dvě miliardy korun.

Zdroj: ČTK

Ukradnou si pasivní fondy nejpopulárnější akciový index? Ukradnou si pasivní fondy nejpopulárnější akciový index?

Pasivní investování bylo ještě před několika lety okrajovou záležitostí. Dnes se z něj stává dominantní způsob zhodnocování peněz. Potvrzuje to i poslední průzkum Goldman Sachs.

3 studie o podílových fondech, které změní váš pohled na kolektivní investování 3 studie o podílových fondech, které změní váš pohled na kolektivní investování

Jsou akademici, kteří celý život píší studie o investičních fondech. Většina z jejich prací hned po zveřejnění zapadne, velké investiční společnosti nechtějí totiž o jejich závěrech ani slyšet a drobní investoři většině z nich nerozumí. Občas se ale objeví analýzy, o kterých se vyplatí alespoň vědět.