Investiční portfolio

Ideální portfolio (nejen) na rok 2017: Základem by měly být akcie, věří expert. Varuje ale před klasickou diverzifikací Ideální portfolio (nejen) na rok 2017: Základem by měly být akcie, věří expert. Varuje ale před klasickou diverzifikací

Akcie, jakkoli aktuálně poměrně drahé, by měly tvořit základ investičního portfolia i v roce 2017. Klasická diverzifikace pomocí dluhopisů ovšem aktuálně není ideální, protože dluhopisový trh po letech růstu skrývá více rizik, než je běžné. V pořadu Investice ZET o tom hovořil předseda představenstva společnosti Colosseum Štěpán Pírko.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Měny v portfoliu drobného investora (Investiční večer) SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Měny v portfoliu drobného investora (Investiční večer)

Autor a moderátor projektu Investičních večerů Roman Chlupatý opět zve přední experty na otázky investování, byznysu a financí. Šesté podzimní setkání se věnovalo měnovému trhu a způsobům, jak právě měny a jejich vývoj zohlednit při skládání investičního portfolia.

Je portfolio 60/40 mrtvé? Odpověď není jednoduchá Je portfolio 60/40 mrtvé? Odpověď není jednoduchá

Portfolio, v němž je 60 % akcií a 40 % dluhopisů, bylo dlouho považováno za ideální cestu k jednoduché a účelné diverzifikaci při spoření na důchod. V posledních letech má ale tento přístup více kritiků než zastánců, do budoucna prý nemá perspektivu.

Jak by namíchali portfolio na rok 2017 dva investiční odborníci? Jak by namíchali portfolio na rok 2017 dva investiční odborníci?

Na prvním z listopadových Investičních večerů byla řeč převážně o dluhopisech. V samém závěru ale došlo i na téma, které při "výročních" změnách vah v portfoliích zajímají řadu drobných investorů. Jak by poskládali své investice na prahu roku 2017 Tomas Michálek z Bondsupermarketu a Ľuboš Mokráš z PPF Banky?

Jak stabilizovat portfolio v době, kdy dluhopisy nic nevynášejí? Jak stabilizovat portfolio v době, kdy dluhopisy nic nevynášejí?

Dluhopisy jsou tradičním stabilizačním prvkem investičních portfolií. Platí to ale i v době, kdy se státní dluhopisy, tedy ty z hlediska investorů nejbezpečnější, mnohdy obchodují se zápornými výnosy? To byla otázka pro Tomase Michálka, investičního bankéře ze společnosti Bondsupermarket, který byl hostem pořadu Investice ZET.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Jak připravit investiční portfolio na rok 2017? SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Jak připravit investiční portfolio na rok 2017?

Co v současnosti hýbe světovými finančními trhy, které regiony a sektory nabízejí nejzajímavější valuace, do čeho se vyplatí před koncem roku investovat a jak by vůbec aktuálně mělo vypadat ideální portfolio?

Akcie, měny, dluhopisy, strategie: Jak nastavit portfolio, aby přežilo divoký podzim? Akcie, měny, dluhopisy, strategie: Jak nastavit portfolio, aby přežilo divoký podzim?

Po klidném létě se bankéři vracejí do práce a hledají, s čím by zahýbali. K sezónně vyšší volatilitě je to pak jen malý krok, shodli se hosté prvního podzimního Investičního večera. Jaké budou příští měsíce na trzích a které události nebo regiony by mohly s cenami aktiv nejvíce zatřást? Nad tím se zamýšleli stratégové Miroslav Plojhar (Česká spořitelna) a Aleš Prandstetter (ČSOB AM).

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Cyklus Investičních večerů se znovu roztáčí. Hned ten první byl velice aktuální SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Cyklus Investičních večerů se znovu roztáčí. Hned ten první byl velice aktuální

Po letní přestávce se znovu rozebíhá cyklus Investičních večerů. Od 20. září si autor a moderátor projektu Roman Chlupatý bude opět zvát přední experty na otázky investování, byznysu a financí. A k debatě zve také vás. Na úvodním podzimním setkání se diskutovalo o ideální skladbě portfolia pro současné prostředí.