Investiční portfolio

V kůži portfoliomanažera (1. díl): Strategie a sestavování portfolia V kůži portfoliomanažera (1. díl): Strategie a sestavování portfolia

Jak vybírám akcie do fondu, který spravuji? A jakou volím strategii? Vítejte u seriálu, ve kterém vás nechám nahlédnout do své investiční kuchyně.

Dow na 20 000: Čas na rekapitulaci Dow na 20 000: Čas na rekapitulaci

Dosažení historického maxima, a v tomto případě hezky kulatého, nemusí nic znamenat. Index může pokračovat v růstu i klesat stejně jako na kterékoli jiné hodnotě. Ale vždy je vhodný čas na menší rekapitulaci, co atraktivní číslo znamená pro portfolio investora z dlouhodobého hlediska.

Jsou komodity to pravé pro diverzifikaci portfolia? Jsou komodity to pravé pro diverzifikaci portfolia?

Ještě před pár lety byly komodity považovány za součást portfolia, která může nabídnout lepší diverzifikaci společně se zajímavými výnosy, což se odráželo i v rostoucím zájmu investorů. Dnes je situace opačná, komodity do portfolia doporučuje málokdo, investoři si totiž stále více uvědomují několik zásadních nevýhod. Které to jsou?

Ideální portfolio (nejen) na rok 2017: Základem by měly být akcie, věří expert. Varuje ale před klasickou diverzifikací Ideální portfolio (nejen) na rok 2017: Základem by měly být akcie, věří expert. Varuje ale před klasickou diverzifikací

Akcie, jakkoli aktuálně poměrně drahé, by měly tvořit základ investičního portfolia i v roce 2017. Klasická diverzifikace pomocí dluhopisů ovšem aktuálně není ideální, protože dluhopisový trh po letech růstu skrývá více rizik, než je běžné. V pořadu Investice ZET o tom hovořil předseda představenstva společnosti Colosseum Štěpán Pírko.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Měny v portfoliu drobného investora (Investiční večer) SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Měny v portfoliu drobného investora (Investiční večer)

Autor a moderátor projektu Investičních večerů Roman Chlupatý opět zve přední experty na otázky investování, byznysu a financí. Šesté podzimní setkání se věnovalo měnovému trhu a způsobům, jak právě měny a jejich vývoj zohlednit při skládání investičního portfolia.

Je portfolio 60/40 mrtvé? Odpověď není jednoduchá Je portfolio 60/40 mrtvé? Odpověď není jednoduchá

Portfolio, v němž je 60 % akcií a 40 % dluhopisů, bylo dlouho považováno za ideální cestu k jednoduché a účelné diverzifikaci při spoření na důchod. V posledních letech má ale tento přístup více kritiků než zastánců, do budoucna prý nemá perspektivu.

Jak by namíchali portfolio na rok 2017 dva investiční odborníci? Jak by namíchali portfolio na rok 2017 dva investiční odborníci?

Na prvním z listopadových Investičních večerů byla řeč převážně o dluhopisech. V samém závěru ale došlo i na téma, které při "výročních" změnách vah v portfoliích zajímají řadu drobných investorů. Jak by poskládali své investice na prahu roku 2017 Tomas Michálek z Bondsupermarketu a Ľuboš Mokráš z PPF Banky?

Jak stabilizovat portfolio v době, kdy dluhopisy nic nevynášejí? Jak stabilizovat portfolio v době, kdy dluhopisy nic nevynášejí?

Dluhopisy jsou tradičním stabilizačním prvkem investičních portfolií. Platí to ale i v době, kdy se státní dluhopisy, tedy ty z hlediska investorů nejbezpečnější, mnohdy obchodují se zápornými výnosy? To byla otázka pro Tomase Michálka, investičního bankéře ze společnosti Bondsupermarket, který byl hostem pořadu Investice ZET.