Investiční tipy

Akciové nápady na příští dny: Deutsche Bank a Ciena Akciové nápady na příští dny: Deutsche Bank a Ciena

Tento týden naše analytiky sestavující newsletter Breakout Trader zaujaly akcie společností Deutsche Bank, Ciena, First Majestic Silver a Aegon a také ropný United States Oil Funds ETF. Podívejme se nyní podrobněji na cenné papíry Deutsche Bank a Ciena.

Davos Man vs. (americký) buran aneb Jaké největší změny se dějí nejen v investičním světě? Davos Man vs. (americký) buran aneb Jaké největší změny se dějí nejen v investičním světě?

Posledních sedm let, tedy od finanční krize, se všechno točilo kolem Davos Mana, týpka, který jezdí na Světové ekonomické fórum a chce zlepšit svět tak či onak globální spoluprací. Po zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem a po rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii se ale ke kormidlu dostává Joe Six-Pack. Ne, to není jméno, ale slangové označení pro "obyčejného člověka". V Americe se tak označuje takový ten divák baseballu a CNN s pivkem v ruce, který věří čemukoli, co utrousí "jeho" prezident. Ať se nikdo neurazí, hezky česky se říká buran nebo balík, ale třeba také poctivě pracující člověk. Ale k věci - co nová dominance druhého popsaného typu člověka vlastně znamená?

7 levných a perspektivních akcií 7 levných a perspektivních akcií

Je jasné, že po povolební rally na amerických trzích bude mít řada investorů problém najít akcie, které by se daly chápat jako levné. Ti co mají zainvestováno, mohou být spokojeni se zisky, ale ti, kdo přemýšlejí o zajímavé sázce, musejí pečlivě vybírat.

Akciové nápady na příští dny: Volkswagen a Bank of America Akciové nápady na příští dny: Volkswagen a Bank of America

Tento týden naše analytiky sestavující newsletter Breakout Trader zaujaly akcie společností Bank of America, Celgene, Volkswagen a Heineken a také ETF sledující finanční sektor SPDR Select Sector Financial. Podívejme se nyní podrobněji na cenné papíry Volkswagenu a jedné z největších amerických bank.

Komerční nemovitosti jako alternativní způsob zajištění proti inflaci Komerční nemovitosti jako alternativní způsob zajištění proti inflaci

Stabilita je základní výhoda komerčních realit a investice do nich je díky fondům přístupná i drobným investorům. Martin Skalický z fondu EDULIOS na Investičním fóru připomněl, proč právě realitní investice s pravidelným příjmem z pronájmu má smysl zahrnout do portfolia.

11 investičních fondů, které budou slušet každému portfoliu 11 investičních fondů, které budou slušet každému portfoliu

Investiční tipy na jednotlivé akcie, dluhopisy, certifikáty nebo třeba komodity se hezky poslouchají a mohou fungovat, cesta drobných investorů s omezenějším kapitálem na trh ale zpravidla vede přes podílové fondy. Konkrétní nápady pro portfolia investorů nabídli na lednovém Investičním fóru v Praze Miroslav Kovanda (Chytrý Honza), Štěpán Uherík (Save & Capital) a Jiří Bican (Erste Private Banking).

25 akcií firem, které vydělají na Trumpových daňových reformách 25 akcií firem, které vydělají na Trumpových daňových reformách

Americký prezident Donald Trump pokračuje ve své populistické jízdě. Před pár dny přislíbil zveřejnění svého "fenomenálního" daňového balíčku v průběhu několika nejbližších týdnů. A analytici mají poměrně jasno v tom, které akcie by z těchto opatření mohly nejvíce těžit.

Prandstetter (ČSOB): Bankovní akcie jsou horkým investičním tipem, jejich atraktivita je ale vyvažována rizikem Prandstetter (ČSOB): Bankovní akcie jsou horkým investičním tipem, jejich atraktivita je ale vyvažována rizikem

Evropský bankovní sektor je na začátku roku 2017 nepochybně zajímavou sázkou, je ale potřeba mít na paměti její rizikovost. Finanční odvětví má našlápnuto k růstu, ale není jisté, že jeho ozdravení a stabilizace proběhnou ještě letos, zdůraznil na lednovém Investičním fóru v Praze hlavní investiční stratég ČSOB Asset Management Aleš Prandstetter.

Na jaké tituly si dát (nejen) v roce 2017 pozor na pražské burze? Na jaké tituly si dát (nejen) v roce 2017 pozor na pražské burze?

Které tituly obchodované na pražské burze mohou letos portfolia investorů spíše tížit? Experti se v debatě na lednovém Investičním fóru víceméně shodli, že jich není mnoho.

Dow na 20 000: Čas na rekapitulaci Dow na 20 000: Čas na rekapitulaci

Dosažení historického maxima, a v tomto případě hezky kulatého, nemusí nic znamenat. Index může pokračovat v růstu i klesat stejně jako na kterékoli jiné hodnotě. Ale vždy je vhodný čas na menší rekapitulaci, co atraktivní číslo znamená pro portfolio investora z dlouhodobého hlediska.