Investorský magazín

Investorský magazín: Vybíráme obchodní platformu Investorský magazín: Vybíráme obchodní platformu

Vstup do investičního světa je snazší než kdykoli v minulosti. Obchodní platformy pro drobné investory směle konkurují nástrojům profesionálů z Wall Street a na nákup nebo prodej stačí pár kliknutí na chytrém telefonu. Výběr obchodní platformy je velice podstatný a právě jemu se věnujeme. Podnikneme také sondu do českého lázeňství, zaměříme se na letošní politicko-ekonomické vyhlídky Evropské unie a nabídneme čítanku řeči těla pro začátečníky. Na závěr nechybí pravidelný ekonomický kalendář na další dny.

Investorský magazín: Dolar a americké akcie ve výhledech expertů Investorský magazín: Dolar a americké akcie ve výhledech expertů

První část aktuálního Investorského magazínu je věnována americkým investičním tématům, konkrétně akciím a dolaru. Po nich ale dostanou prostor alternativní investice a na závěr si připomeneme historická období hyperinflace. Nechybí ani kalendář na nový obchodní týden.

Investorský magazín: Proč je voda komodita příštích dekád? Investorský magazín: Proč je voda komodita příštích dekád?

Jedna z posledních studií americké vlády předpovídá, že do roku 2030 přesáhne poptávka po pitné vodě nabídku o 40 %. Jak na nedostatku modrého zlata vydělat? Jednu cestu, kterou lze elixír života dostat do portfolia, představuje Jan Maňák z BNP Paribas Investment Partners. Dále si zopakujeme, co čekat od české výsledkové sezóny, vyjednáme si nejvyšší možný plat a shrneme hlavní očekávané ekonomické údaje nového týdne.

Investorský magazín: Davos, strategie (nejen) na letošní rok a farma budoucnosti Investorský magazín: Davos, strategie (nejen) na letošní rok a farma budoucnosti

Do nejvýše položeného města Evropy se na konci ledna sjelo více než dva a půl tisíce hostů z více než stovky zemí. Aktuální Investorský magazín nabízí ohlédnutí za nejdůležitějšími investičními a ekonomickými momenty letošního Světového ekonomického fóra v Davosu. Doplňují ho investiční výhled dvou zkušených českých manažerů, exkurze na farmu budoucnosti a ekonomický kalendář na nový obchodní týden.

Michal Šnobr (J&T Banka): Plány Evropy s obnovitelnými zdroji jsou nerealistické, po německých volbách může v sektoru přijít zásadní zlom Michal Šnobr (J&T Banka): Plány Evropy s obnovitelnými zdroji jsou nerealistické, po německých volbách může v sektoru přijít zásadní zlom

V energetice slyšíme v posledních letech řadu zajímavých vizí, jejich naplňování je ale výrazně pomalejší, než jaké se předpokládalo. Pro celý evropský energetický sektor mohou být klíčovým momentem německé parlamentní volby letos na podzim, říká v rozhovoru pro Investorský magazín analytik a investor Michal Šnobr. Na úvod se zamyslel nad účinností úspor v evropské energetice.

Investorský magazín: Zaostřeno na ČEZ s Michalem Šnobrem Investorský magazín: Zaostřeno na ČEZ s Michalem Šnobrem

ČEZ patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější tituly obchodované na pražské burze. Tradiční dividendová akcie přitahuje pozornost velkých domácích i zahraničních podílových fondů, v portfoliích ji mají také tisíce českých drobných investorů. Na seznamu akcionářů středoevropského energetického gigantu nechybí ani aktivističtí investoři, kteří chtějí ze své investice získat maximum. Jeden z nich, Michal Šnobr, přijal pozvání do Investorského magazínu. Prostor ale dostal také ekonomický výhled na nový obchodní týden.

Investorský magazín: Managed futures jako recept na volatilitu Investorský magazín: Managed futures jako recept na volatilitu

V době, kdy se na trhu složitě hledají dlouhodobé růstové sázky, může být lepší svěřit část peněz manažerům, kteří obchodují na denní bázi. Hlavním tématem aktuálního Investorského magazínu jsou proto takzvané managed futures. Vedle toho nabízíme několik aktuálních tipů na investice do dluhopisů a poradíme, jak ušetřit na bydlení bez toho, že byste se museli stěhovat zpátky k rodičům. Chybět nemůže ani pravidelný ekonomický kalendář.

Investorský magazín: Investiční výhled na rok 2017 s Romanem Koděrou a fokus na maloobchodní řetězce Investorský magazín: Investiční výhled na rok 2017 s Romanem Koděrou a fokus na maloobchodní řetězce

Jak se budou vyvíjet akciové, dluhopisové a komoditní trhy v roce 2017? Hlavní téma aktuálního Investorského magazínu startujeme souhrnem událostí, které nejvíce zatřásly finančními trhy v uplynulých dvanácti měsících. Prostor dostanou i české maloobchodní řetězce a závěr patří tradičně burzovnímu kalendáři na nový obchodní týden.

Investorský magazín: Dividendy vpřed aneb pražská burza na prahu roku 2017 Investorský magazín: Dividendy vpřed aneb pražská burza na prahu roku 2017

Které tituly z kurzového lístku pražské burzy mohou v roce 2017 příjemně překvapit, a kterým je naopak lepší se obloukem vyhnout? Jednu akcii po druhé jsme probrali s analytikem Petrem Hlinomazem. Téma doplňuje několik rad portfoliomanažera Štěpána Pírka těm, kdo počítají s dalším zvyšováním sazeb ve Spojených státech.

6 dominantních trendů v automobilovém průmyslu 6 dominantních trendů v automobilovém průmyslu

Automobilový průmysl zažívá velké změny. Nejde jen o technologické novinky, ale také o způsob výroby, přístup spotřebitelů nebo obchodní modely. Česká spořitelna ukázala na šest největších trendů, které budou v příštích letech hrát v automobilovém sektoru hlavní roli.