Janet Yellen

Yellenová (Fed): Americká ekonomika není bublina, prosincové zvýšení sazeb bylo krokem správným směrem
Americká ekonomika si nezaslouží být označována za bublinu, která brzy splaskne. Ve čtvrtek to řekla guvernérka americké centrální banky Janet Yellenová během panelové diskuze s bývalými šéfy Fedu Benem Bernankem, Alanem Greenspanem a Paulem Volckerem. Současná šéfka centrální banky zopakovala, že se americký trh práce nadále uzdravuje, a řekla, že prosincové zvýšení základní úrokové sazby nepovažuje za chybu.

Zdroj: ČTK, CNBC

Jim Rogers: Jsem nejhorší krátkodobý trader na světě! Takto sázím v roce 2016 Jim Rogers: Jsem nejhorší krátkodobý trader na světě! Takto sázím v roce 2016

Slavný investor to o sobě na svém blogu napsal zkraje roku 2015. Jeho následná slova ale platí dodnes. V aktuálním rozhovoru pro Financial Times je navíc doplnil svým kritickým pohledem na současné trhy.

Yellenová: Fed možnost záporné úrokové sazby nezavrhuje
Americká centrální banka úplně nezavrhuje možnost zavedení záporných úrokových sazeb, ke kterému loni přistoupila eurozóna a nedávno i Japonsko. Prohlásila to ve čtvrtek šéfka Fedu Janet Yellenová. "Neshazovala bych to ze stolu," řekla guvernérka před bankovním výborem Senátu.

Zdroj: ČTK

Yellenová: Monetární politika není předem daná, závisí na makrodatech
Šéfka amerického Fedu Janet Yellenová ve středu vystoupila ve Sněmovně reprezentantů a ve svém úvodním projevu zopakovala, že politika Fedu není předem daná, ale závisí na makrodatech. Pokud by měla data naznačovat zpomalování ekonomiky, přistoupil by Fed k úpravě kurzu měnové politiky a zpomalil plánované zvyšování sazeb. Trh práce podle Yellenové vykazuje známky zlepšení, byť stále má rezervy - růst mezd a nárůst zaměstnanosti by dle jejího názoru měly podporovat růst reálných příjmů Američanů a růst jejich výdajů.

Zdroj: ČTK, Bloomberg

Fed na lednovém zasedání ponechal politiku beze změny, situaci bude bedlivě sledovat
Americká centrální banka na svém lednovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny na 0,25-0,5 %. Rozhodnutí guvernérů bylo jednomyslné a měnový výbor zároveň přislíbil, že bude situaci na trhu bedlivě sledovat.

Zdroj: ČTK, CNBC

Éra Yellenové skončí stejně neslavně jako ta Greenspanova, varuje skeptik ze Société Générale Éra Yellenové skončí stejně neslavně jako ta Greenspanova, varuje skeptik ze Société Générale

Současné počínání Janet Yellenové na postu šéfky Fedu bude s odstupem času hodnoceno podobně negativně jako "panování" jednoho z jejích předchůdců Alana Greenspana, domnívá se stratég ze Société Générale Albert Edwards.

Yellenová se těší na zvýšení úroků, bude to doklad plného oživení
Šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová se "těší" na zvýšení úrokových sazeb z nynějších minim těsně nad nulou. Bude to podle ní doklad plného oživení americké ekonomiky z poslední velké recese. Yellenová to ve středu uvedla ve svém vystoupení v Ekonomickém klubu ve Washingtonu. Nenaznačila ale, zda ke zvýšení sazeb Fed přistoupí už na zasedání v polovině prosince.

Zdroj: ČTK

Yellenová: Zákon navrhující posílení dohledu nad Fedem je obrovskou chybou
Zákon, který má zvýšit dohled nad rozhodnutími americké centrální banky, povede k politizaci této instituce. V dopise adresovaném Paulu Ryanovi, předsedovi Sněmovny reprezentantů, a Nancy Pelosiové, šéfce demokratické menšiny, to napsala guvernérka Fedu Janet Yellenová.
Yellenová: Velké banky v USA mají stále problémy s řízením rizika
Finanční situace největších bank ve Spojených státech se od finanční krize z konce minulého desetiletí podstatně zlepšila. Banky ale mají stále značné nedostatky v řízení těch typů rizika, které vedly ke krizi. Ve svém vystoupení ve výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů to ve středu uvedla šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová.

Zdroj: ČTK

Yellenová stižená dehydratací nedokončila projev v Massachusetts
Šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová ve svém projevu na Massachusettské univerzitě v Amherstu uvedla, že Fed je na cestě ke zvýšení úrokových sazeb poprvé za téměř desetiletí. V závěru svého projevu měla Yellenová zdravotní potíže, údajně kvůli dehydrataci. Po lékařské prohlídce se podle univerzitních doktorů cítila už dobře a pokračovala v pracovním programu.

Zdroj: ČTK