Janet Yellen

Ranní postřeh: Probudí (jednoruká) Yellenová trhy z prázdninové letargie?
Páteční projev Janet Yellenové na sjezdu centrálních bankéřů v Jackson Hole může být očekávaným impulzem, který probudí trhy z prázdninové letargie. Podmínkou takového impulzu pro trhy je to, že Yellenová nebude "dvouruká" ekonomka jako obvykle, ale aspoň trochu "jednoruká".
Yellenová: Fed bude se zvyšováním úroků nadále opatrný
Zvýšená globální rizika a útlum na americkém trhu práce ospravedlňují dosavadní opatrný přístup k dalšímu zvyšování úrokových sazeb v USA. Americká centrální banka si musí být před dalším takovým krokem jistá, že domácí ekonomika pokračuje v dostatečně silném růstu, řekla v úterý v americkém Senátu šéfka Fedu Janet Yellenová.

Zdroj: ČTK

Šéfka Fedu čeká nadále zvyšování sazeb, načasování je ale nejisté
Šéfka americké centrální banky Janet Yellenová předpokládá další zvýšení úrokových sazeb, načasování je ale nejisté. Pozitivní vývoj v ekonomice podle ní převažuje nad zápory, přestože poslední data z trhu práce byla zklamáním. Yellenová to řekla v pondělí ve Filadelfii. Bylo to poslední plánované vystoupení kohokoli z vedení Fedu před zasedáním jeho měnového výboru příští týden.

Zdroj: ČTK

Yellenová: Fed by měl brzy opatrně zvýšit úrokové sazby
Americká centrální banka (Fed) by v příštích měsících měla opatrně zvýšit úrokové sazby, protože stav amerického hospodářství se zlepšuje. V pátek to během vystoupení na Harvardově univerzitě řekla šéfka centrální banky Janet Yellenová. Její slova dále zvýšila pravděpodobnost brzkého přitvrzení dosud výrazně uvolněné měnové politiky.

Zdroj: ČTK

Yellenová (Fed): Americká ekonomika není bublina, prosincové zvýšení sazeb bylo krokem správným směrem
Americká ekonomika si nezaslouží být označována za bublinu, která brzy splaskne. Ve čtvrtek to řekla guvernérka americké centrální banky Janet Yellenová během panelové diskuze s bývalými šéfy Fedu Benem Bernankem, Alanem Greenspanem a Paulem Volckerem. Současná šéfka centrální banky zopakovala, že se americký trh práce nadále uzdravuje, a řekla, že prosincové zvýšení základní úrokové sazby nepovažuje za chybu.

Zdroj: ČTK, CNBC

Jim Rogers: Jsem nejhorší krátkodobý trader na světě! Takto sázím v roce 2016 Jim Rogers: Jsem nejhorší krátkodobý trader na světě! Takto sázím v roce 2016

Slavný investor to o sobě na svém blogu napsal zkraje roku 2015. Jeho následná slova ale platí dodnes. V aktuálním rozhovoru pro Financial Times je navíc doplnil svým kritickým pohledem na současné trhy.

Yellenová: Fed možnost záporné úrokové sazby nezavrhuje
Americká centrální banka úplně nezavrhuje možnost zavedení záporných úrokových sazeb, ke kterému loni přistoupila eurozóna a nedávno i Japonsko. Prohlásila to ve čtvrtek šéfka Fedu Janet Yellenová. "Neshazovala bych to ze stolu," řekla guvernérka před bankovním výborem Senátu.

Zdroj: ČTK

Yellenová: Monetární politika není předem daná, závisí na makrodatech
Šéfka amerického Fedu Janet Yellenová ve středu vystoupila ve Sněmovně reprezentantů a ve svém úvodním projevu zopakovala, že politika Fedu není předem daná, ale závisí na makrodatech. Pokud by měla data naznačovat zpomalování ekonomiky, přistoupil by Fed k úpravě kurzu měnové politiky a zpomalil plánované zvyšování sazeb. Trh práce podle Yellenové vykazuje známky zlepšení, byť stále má rezervy - růst mezd a nárůst zaměstnanosti by dle jejího názoru měly podporovat růst reálných příjmů Američanů a růst jejich výdajů.

Zdroj: ČTK, Bloomberg

Fed na lednovém zasedání ponechal politiku beze změny, situaci bude bedlivě sledovat
Americká centrální banka na svém lednovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny na 0,25-0,5 %. Rozhodnutí guvernérů bylo jednomyslné a měnový výbor zároveň přislíbil, že bude situaci na trhu bedlivě sledovat.

Zdroj: ČTK, CNBC

Éra Yellenové skončí stejně neslavně jako ta Greenspanova, varuje skeptik ze Société Générale Éra Yellenové skončí stejně neslavně jako ta Greenspanova, varuje skeptik ze Société Générale

Současné počínání Janet Yellenové na postu šéfky Fedu bude s odstupem času hodnoceno podobně negativně jako "panování" jednoho z jejích předchůdců Alana Greenspana, domnívá se stratég ze Société Générale Albert Edwards.