Janet Yellen

Janet Yellenová mírní jestřábí rétoriku. Ale proč?! Janet Yellenová mírní jestřábí rétoriku. Ale proč?!

Trh počítá se zvýšením základní úrokové sazby v USA na prosincovém zasedání FOMC. Podle šéfky Fedu ale měnová politika zůstane velice uvolněná po delší dobu. Prý musí.

Yellenová uvedla, že neví o kontaktech mezi svou kolegyní a Clintonovou
Šéfka americké centrální banky Janet Yellenová ve středu ve Sněmovně reprezentantů popřela, že by věděla o kontaktech mezi demokratickou prezidentskou kandidátkou Hillary Clintonovou a členkou užšího vedení Fedu Lael Brainardovou. Ta je podle médií a analytiků jedním z předních kandidátů do čela ministerstva financí v případě, že Clintonová vyhraje listopadové prezidentské volby.

Zdroj: ČTK

Fed změní zátěžové testy bank, ty budou muset zvýšit kapitál
Americká centrální banka (Fed) zvažuje změny v každoročních zátěžových testech, které zjišťují, zda jsou velké americké banky schopny vydržet finanční otřesy, včetně další krize. Výsledků změněných testů by Fed využil k určování kapitálových rezerv jednotlivých bank. Pro největší z nich to přitom bude znamenat nutnost opět zvýšit kapitál. Před výborem pro finanční služby americké Sněmovny reprezentantů to ve středu řekla šéfka Fedu Janet Yellenová. K výhledu ekonomiky ani měnové politiky se nevyjádřila.

Zdroj: ČTK

Bill Gross nenechá centrální banky na pokoji: Nízké sazby ekonomiku nespraví Bill Gross nenechá centrální banky na pokoji: Nízké sazby ekonomiku nespraví

Bill Gross se ve svém zářijovém výhledu opět pustil do centrálních bankéřů v čele se šéfkou Fedu Janet Yellenovou. Současní i bývalí představitelé centrálních bank podle něj skvěle zvládají umění manipulace s trhy, bohužel se ale trochu zasekli v ortodoxních pravidlech z minulosti, podle nichž nízké sazby mohou zvednout ceny aktiv a pomoci reálné ekonomice.

Ranní postřeh: Probudí (jednoruká) Yellenová trhy z prázdninové letargie?
Páteční projev Janet Yellenové na sjezdu centrálních bankéřů v Jackson Hole může být očekávaným impulzem, který probudí trhy z prázdninové letargie. Podmínkou takového impulzu pro trhy je to, že Yellenová nebude "dvouruká" ekonomka jako obvykle, ale aspoň trochu "jednoruká".
Yellenová: Fed bude se zvyšováním úroků nadále opatrný
Zvýšená globální rizika a útlum na americkém trhu práce ospravedlňují dosavadní opatrný přístup k dalšímu zvyšování úrokových sazeb v USA. Americká centrální banka si musí být před dalším takovým krokem jistá, že domácí ekonomika pokračuje v dostatečně silném růstu, řekla v úterý v americkém Senátu šéfka Fedu Janet Yellenová.

Zdroj: ČTK

Šéfka Fedu čeká nadále zvyšování sazeb, načasování je ale nejisté
Šéfka americké centrální banky Janet Yellenová předpokládá další zvýšení úrokových sazeb, načasování je ale nejisté. Pozitivní vývoj v ekonomice podle ní převažuje nad zápory, přestože poslední data z trhu práce byla zklamáním. Yellenová to řekla v pondělí ve Filadelfii. Bylo to poslední plánované vystoupení kohokoli z vedení Fedu před zasedáním jeho měnového výboru příští týden.

Zdroj: ČTK

Yellenová: Fed by měl brzy opatrně zvýšit úrokové sazby
Americká centrální banka (Fed) by v příštích měsících měla opatrně zvýšit úrokové sazby, protože stav amerického hospodářství se zlepšuje. V pátek to během vystoupení na Harvardově univerzitě řekla šéfka centrální banky Janet Yellenová. Její slova dále zvýšila pravděpodobnost brzkého přitvrzení dosud výrazně uvolněné měnové politiky.

Zdroj: ČTK

Yellenová (Fed): Americká ekonomika není bublina, prosincové zvýšení sazeb bylo krokem správným směrem
Americká ekonomika si nezaslouží být označována za bublinu, která brzy splaskne. Ve čtvrtek to řekla guvernérka americké centrální banky Janet Yellenová během panelové diskuze s bývalými šéfy Fedu Benem Bernankem, Alanem Greenspanem a Paulem Volckerem. Současná šéfka centrální banky zopakovala, že se americký trh práce nadále uzdravuje, a řekla, že prosincové zvýšení základní úrokové sazby nepovažuje za chybu.

Zdroj: ČTK, CNBC

Jim Rogers: Jsem nejhorší krátkodobý trader na světě! Takto sázím v roce 2016 Jim Rogers: Jsem nejhorší krátkodobý trader na světě! Takto sázím v roce 2016

Slavný investor to o sobě na svém blogu napsal zkraje roku 2015. Jeho následná slova ale platí dodnes. V aktuálním rozhovoru pro Financial Times je navíc doplnil svým kritickým pohledem na současné trhy.