Komerční banka

Akcie Monety Money Bank jsou od čtvrtka součástí indexů MSCI, změn dozná v prosinci také pražský index PX
Akcie Monety Money Bank v indexu MSCI Czech Republic startují s váhou 17,45 %, zatímco váhy ostatních titulů klesají. Konkrétně ČEZ má nově 44,23 % (dosud 53,58 %), Komerční banka 31,37 % (dosud 38 %) a O2 Czech Republic 6,96 % (dosud 8,43 %).

Zdroj: Česká spořitelna

Indexy MSCI ve středu naposledy se starými bázemi, ve čtvrtek vstoupí v platnost nové skladby
Po konci středečního obchodování dojde k faktickému rebalancování srovnávacích indexů MSCI. Od čtvrtka budou nově součástí českého benchmarku akcie finančního domu MONETA Money Bank s váhou přibližně 17,5 %. Sníží se váhy akcií ČEZ, O2 a Komerční banky.
Komerční banka zdražuje hypotéky
Komerční banka zvyšuje své úvěrové sazby na hypotékách s 3-5letou fixací o 0,5 procentního bodu na 2,29 %. Důvodem je podle vyjádření mluvčího společnosti nové pravidlo pro předčasné splacení hypotéky a taktéž růst pětileté mezibankovní sazby.
Bankou roku 2016 je Komerční banka, Pojišťovnou roku Allianz
Bankou roku 2016 se stala na základě rozhodnutí odborné poroty Komerční banka. Pojišťovnou roku 2016 je Allianz, která vyhrála podruhé v řadě a opět dominovala i v dalších pojišťovacích kategoriích. Stavební spořitelnou roku byla zvolena Českomoravská stavební spořitelna. Výsledky 15. ročníku soutěže Fincentrum Banka a Pojišťovna roku ve středu vyhlásili organizátoři.

Zdroj: ČTK