Komerční banka

Berenberg zvýšila cílovou cenu akcií Komerční banky
Analytici z banky Berenberg zvýšili cílovou cenu akcií Komerční banky na 875 z 850 Kč. Doporučení ponechali na stupni "hold".

Zdroj: Bloomberg

Babiš o bankách: Dividendy by neměly odcházet z Česka
Ministr Financí Andrej Babiš se vyjádřil, že by banky neměly být nuceny posílat své dividendy do zahraničí. Místo toho by prý měly zvyšovat platy, investovat a podporovat kulturu a sport. Zopakoval, že se mu nelíbí představa sektorové daně uvalené na banky.
Erste, KB, MONETA: ČSSD půjde do voleb s návrhem na zavedení bankovní daně
ČSSD navrhuje ve svém volebním programu zavedení zvláštní bankovní daně. Návrh počítá se zavedením čtyř sazeb podle výše aktiv. Nejvyšší sazba 0,3 % by byla pro banky s aktivy nad 300 miliard korun, nejnižší 0,05 % pro banky s aktivy do 50 miliard korun. Na tiskové konferenci o tom v úterý informoval premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Zdroj: ČTK

Komerční bance loni vzrostl čistý zisk na 13,69 miliardy Kč, představenstvo navrhuje vyplatit dividendu 40 Kč na akcii
Komerční bance loni stoupl čistý zisk o 7,3 % na 13,69 miliardy korun. Celkové výnosy se jí zvýšily o 2,3 % na 31,75 miliardy korun. Výsledky byly ovlivněny jednorázovými příjmy z prodeje podílů ve společnostech VISA Europe a Cataps. Bez jejich započtení by zisk klesl o 7 % a výnosy by se snížily o 0,8 %. Představenstvo navrhuje vyplatit z loňského zisku dividendu 40 korun na akcii.
Komerční bance loni podle analytiků stoupl zisk na více než 13,6 miliardy Kč
Komerční bance stoupl podle odhadů analytiků v roce 2016 čistý zisk o více než 4 %, a přesáhl tak 13,6 miliardy korun. V roce 2015 banka vydělala 13,13 miliardy Kč. Důvodem růstu jsou účetní vlivy. Výsledky zveřejní banka před začátkem čtvrtečního obchodování na pražské burze.

Zdroj: ČTK

Erste doporučuje kupovat akcie Komerční banky, titul podle ní může do roka při solidní dividendě zdražit o 20 %
Analytik Thomas Unger z Erste Group Bank zvýšil doporučení na akcie Komerční banky z "akumulovat" na "kupovat". Cílovou cenu sice Unger mírně snížil, stále ale předpovídá zhodnocení titulu během příštích 12 měsíců o pětinu. Klíčová bude pro další vývoj ceny akcií dividendová politika. Unger cílovou cenu titulu upravil z 1 100 Kč na 1 070 Kč.

Zdroj: Česká spořitelna